• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5146 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 آذر 1393 - ساعت: 12:49

چاپ
کاروان عشق پا به وادی عشق می گذارد

به مناسبت فرا رسیدن روز اربعین

کاروان عشق پا به وادی عشق می گذارد


کاروان عشق، آهسته آهسته قدم می گذارد و زیر لب لبیک یا حسین (ع) سر می دهد، کاروان عشق پا به وادی عشق می گذارد تا بار دیگر هم‌نوا با زینب کبری (س) ام البنین و سجاد بیمار، نوای نینوا را در سرزمین کرب و بلا در سرزمین ماتم و اندوه بگذارد.

به گزارش میانخبر ، لطف حسین (ع) ما را تنها نمی گذارد گر خلق واگذارد، او وا نمی گذارد او کشتی نجات و کشتی شکسته ماییم، شیعه امام خود را تنها نمی گذارد، زهرا به دوستانش قول بهشت داده است بر روی گفته خویش، او پا نمی گذارد، ما و فسرده حالی مولا نمی پسندد، مسکین و دست خالی مولا نمی گذارد، از بس گناه‌کاریم ما مستحق ناریم باید که سوخت ما را زهرا نمی گذارد.

محرم بوی غم و حزن و اندوه است، ماه ماتم ماه گریه های سوزناک رقیه ، ماه فریاد زینب (س) ماه آزادی و آزادگی ، ماهی که حسین (ع) با شهادتش درس مردی و مردانگی را به جهان و جهانیان آموخت ماهی که حسین (ع) با شهادتش از خودگذشتگی را به ارمغان آورد ماهی که شیعه در غم و اندوه است و اینک اربعین حسینی، چهل روز عزاداری در سوگ و ماتم بزرگ مردی از سلاله نبی (ع) که وجودش و زندگی اش در راه دین بود و آزادگی، اربعین بزرگ مردی که بودش همه نعمت بود و نبودش همه حکمت.

اربعین حسینی پر از شور و اندوه برای شیعیان جهان است در این روز شیعیان جهان با عزاداری خود یکبار دیگر عشق حسینی را در روح و جان خود زنده می کنند تا شاید تسکین دهنده رنج و اندوهشان باشد.

کاروان عشق، آهسته آهسته قدم می گذارد و زیر لب لبیک یا حسین (ع) سر می دهد، کاروان عشق پا به وادی عشق می گذارد تا بار دیگر هم‌نوا با زینب کبری (س) ام البنین و سجاد بیمار، نوای نینوا را در سرزمین کرب و بلا در سرزمین ماتم و اندوه بگذارد.

به اربعین نزدیک می شویم دلها همه روانه کوی یار می شود، دلها همه پر از ماتم و بغض هایی که تبدیل به هق هق گریه می شود

اربعین روزی است که زینب (س) بر سر قبر برادر نوحه ها سر می دهد در سوگ عزیزی که سر نداشت و در سوگ رقیه ای که سیلی از دست یزید زمانه خورده بود و در سوگ ام البنینی که شیر نداشت تا اصغر 6 ماهه اش را سیراب کند و در سوگ ابوالفضل علمداری که جلودار قافله عشق بود و سقای دشت کربلا زینب (س) غم بزرگی بر دوشش بود، غمی که جان خسته اش را خسته تر و دل رنجورش را پر از آه و ماتم کرده بود.

و اینک زینب کبری (س) در اربعین حسینی با سربلندی به استقبال این روزها می رود سرش را بالا می گیرد با صدایی رسا فریاد می زند حسین، جان من است. حسین ( ع ) فریاد شیعه است. حسین ( ع ) فریاد ظلم و بیداد است بر مستکبرینی که شیعه را به خاک و خون می کشند.

زینب (س) آهسته اما پرصلابت قدم بر می دارد با فریاد رسا و با مقام وجودش فریاد می زند حسین(ع) خود آزادگی، مردانگی، غیرت و شرف است و حسین (ع) خود عشق است خود عشق.

کاروان عشق قدم بر می دارد، آهسته آهسته اما محکم و با صلابت تا روانه کوی یار شود تا روانه نینوا روانه کرب و بلا، کاش حسین جان، ما را هم می طلبیدی تا ما هم قدم به تربت پاکت می گذاشتیم کاش حسین جان ما را هم دعوت می کردی تا به ضریح دستی بکشیم و جانی تازه کنیم.

حسین جان خاک پاکت طوطیای چشمانمان حسین جان ما را هم بطلب.

کاروان عشق در راه است حسین جان تا اربعین حسینی را به شور حسینی تبدیل کند تا بار دیگر شیعه با عزاداری خود ارادت عشق و شور حسینی را به یزید زمان نشان بدهند که هنوز حسین (ع) هست هنوز عشق، مرام، آزادگی و راه اش وجود دارد و تو ای یزید زمان چه می خواهی از این شیعه ؟؟!!

چه می خواهی که دست از ظلمت بر نمی داری؟؟!! مگر نه این است که حسین (ع) با شهادتش جاودانه شد، این را بدان که شهادت جاودانه است و ظلم ناپایدار.

نویسنده : حکیمه شیخ زاده

مطالب مرتبط با : کاروان عشق پا به وادی عشق می گذارد
دیدگاه شما در مورد : کاروان عشق پا به وادی عشق می گذارد

کاروان عشق پا به وادی عشق می گذارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ