• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5257 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 26 آذر 1393 - ساعت: 18:32

چاپ
برپایی مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم در میاندورود

برپایی مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم در میاندورود


مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم به مناسبت 28 صفر در میاندورود برگزار می‌شود.

به گزارش میانخبر ، هم‌زمان با 28 صفر سالروز رحلت حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) مراسم بزرگ حلیم‎پزی در روستای اسلام‌آباد شهرستان میاندورود برگزار می‎شود.

در این مراسم معنوی و فرهنگی که در سومین سال متوالی به میزبانی هیئت فرهنگی مذهبی این روستا برگزار می‎شود، بیش از یک‌هزار کیلوگرم گوشت و گندم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از مسئولان برگزاری این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در میاندورود گفت: پخت حلیم نذری همراه با برپایی مراسم عزاداری و سینه‌زنی یکی از رسوم مردم این منطقه برای ابراز ارادت به خاندان اهل بیت (ع) است.

بهروز قاسم‌زاده ابراز داشت: به همت مردم روستای اسلام‌آباد در مراسم 28 صفر امسال، برای پخت 40 دیگ حلیم و بیش از 500 کیلوگرم گوشت و 500 کیلوگرم گندم خریداری شده است.

وی برپایی مراسم پرفیض زیارت عاشورا و زیارت حضرت رسول (ص)، همچنین مرثیه‌خوانی و عزاداری به مناسبت شهادت جانسوز امام رضا (ع) را از دیگر برنامه‌های این مراسم در اسلام‌آباد میاندورود اعلام کرد.

قاسم‌زاده در پایان با بیان اینکه برای برپایی مراسم امسال بیش از 110 میلیون ریال از محل مشارکت و نذورات مردمی هزینه می‎شود، پیش‌بینی کرد امسال 10 هزار نفر از مردم شهرستان در مراسم حلیم‌پزی و پخش حلیم نذری مشارکت کنند.مطالب مرتبط با : برپایی مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم در میاندورود
دیدگاه شما در مورد : برپایی مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم در میاندورود

برپایی مراسم 10 هزار نفری پخت حلیم در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ