• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5406 - تاریخ انتشار : جمعه 28 آذر 1393 - ساعت: 18:05

چاپ
نقش رزمندگان سورك در كربلاي چهار شاخص بود

امام جمعه میاندورود:

نقش رزمندگان سورك در كربلاي چهار شاخص بود


امام جمعه مياندورود گفت: سورك در آن زمان روستا بوده اما يك روستا سهم قابل توجهي در جنگ خصوصا در عمليات كربلاي چهار داشته است.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سيد مجتبي رسولي جويباري در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه شهرستان مياندورود با اشاره به هفته وقف اظهار داشت: انسان ها جهت اطمينان خاطر از آينده موضوعي به نام بيمه دارند كه حاشيه امني براي آنها ايجاد خواهد كرد.

امام جمعه مياندورود با بيان اينكه بيمه اي به نام وقف دنيا و آخرت انسان را تضمين مي كند افزود: وقف الي يوم القيامه باقي و آن ضمانت هم اجرايي است.

*وقف عامل حيات و استمرار دين/مشكل وقف زمين هاي سورك حل شود

وي وقف را يكي از عوامل حيات و استمرار دين عنوان كرد و گفت: در زمان ائمه معصومين ما بيشترين و بهترين وقف ها را داشتيم و در زمان غيبت امام معصوم نيز دين با وقف ادامه حيات داده است.

خطيب جمعه سورك وقف را كمك به دين دانست و گفت: اگر وقف را آسان و ساده تلقي كنيم همه مي توانيم واقف باشيم كه در آن صورت هم كمك به دين كرديم و هم خير دنيا و آخرت را براي خود خريده ايم.

حجت الاسلام رسولي با بيان اينكه در محاسبات الهي به ريز و درشت وقف كاري ندارد افزود: خداوند به انسان ها به فراخور وسعش عنايت خواهد كرد و نبايد خداوند را با محاسبات انساني خود سنجيد.

وي با اشاره به مشكل چندين ساله مردم سورك با اوقاف هم اشاره كرد و اظهار داشت: وقف زمين هاي سورك داراي مشكل بسيار جدي است كه توقع اين است كه مسئولين توجه بيشتري نشان دهند تا موضوع حل شود.

*سورك نقش قابل توجهي در عمليات كربلاي چهار داشته است

امام جمعه مياندورود به سالروز عمليات كربلاي چهار اشاره كرد و گفت: سورك در آن زمان روستا بوده اما يك روستا سهم قابل توجهي در جنگ خصوصا در عمليات كربلاي چهار داشته است.

وي با بيان اينكه چند شاخصه مهم در روستاي سورك بوده است كه آن زمان به عنوان روستاي شاخص مطرح بوده است و اكنون نيز بايد به عنوان شهر شاخص مطرح شود افزود: اولا اينكه يك كاروان 60 نفره در عمليات كربلاي چهار عازم جبهه ها شده بود و 50 نفر از اين رزمندگان در عمليات حضور داشتند.

حجت الاسلام رسولي به وصيت نامه دسته جمعي 50 نفره رزمندگان سورك قبل از عمليات كربلاي چهار هم اشاره كرد و ابراز داشت: بنده هيچ جا سراغ ندارم كه در شب عمليات وصيت نامه 50 نفره نوشته شده باشد .

وي تقديم هفت شهيد از يك روستا در اين عمليات را يكي از ويژگي هاي ديگر شهر سورك عنوان كرد و گفت: 25 زخمي و مجروح و 11 شهيد از ميان اين امضا كنندگان يكي ديگر از ويژگي هاي ارزنده رزمندگان سوركي است.

خطيب جمعه سورك به تشييع جنازه نه شهيد در يك روز در يك روستا را يكي ديگر از شاخصه هاي منحصر به فرد اين شهر دانست و گفت: به همين دليل در شوراي فرهنگ عمومي پيشنهاد داديم كه روز عمليات كربلاي چهار و يا روز تشييع جنازه اين شهدا به عنوان روز شهر يا شهرستان نامگذاري شود.

وي ادامه داد: لازم است يادماني هم كه مربوط به اين حادثه است در ورودي اين شهر نصب شود تا مردم اين شهر را با غيور مردانش بشناسند.

حجت الاسلام رسولي گفت: به جاي اينكه در ورودي هاي شهر سمبل ونمادي از انار و انجير و انگور نصب كنيم بياييم هر ديار را با آزادمردان و شهيدانش به مردم و نسل جديد معرفي كنيم.

*پيامبر بزرگترين رهبر امت بوده است

وي در بخش پاياني سخنان خود به 28 صفر سالروز رحلت و شهادت پيامبر اعظم(ص)و امام حسن مجتبي(ع) و همچنين سالروز شهادت امام رضا(ع) اشاره كرد و گفت: پيامبر بزرگترين رهبر الهي است كه معصومين بعد از پيامبر رهبري امت را بر عهده داشتند.

خطيب جمعه سورك با بيان اينكه بيش از يك امام و رهبر قابل تصور نيست افزود: اگر انتخاب امام از طرف خداوند صورت پذيريد تخلف از آن هم خلاف شرع است و هم عواقب و مجازات به دنبال دارد.

وي با بيان اينكه قرآن اطاعت از پيامبر را اطاعت از خود مي داند افزود: ما در زندگي خود بايد بگرديم كه آيا شيعه و پيرو واقعي هستيم يا نه؟

حجت الاسلام رسولي به مظلوميت پيامبر و دينش اشاره كرد و گفت: ظلم هاي بسياري بر پيامبر گذشت تا اندازه اي كه حرف نسنجيده اي به حضرت در لحظات احتضار نسبت داده شد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

مطالب مرتبط با : نقش رزمندگان سورك در كربلاي چهار شاخص بود
دیدگاه شما در مورد : نقش رزمندگان سورك در كربلاي چهار شاخص بود

نقش رزمندگان سورك در كربلاي چهار شاخص بود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ