• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5541 - تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آذر 1393 - ساعت: 23:19

چاپ
قدم ها معنوی بود/ کسی مشغله فکری نداشت

گفت‌وگو با یکی از زائرین پیاده کربلا:

قدم ها معنوی بود/ کسی مشغله فکری نداشت


کربلایی حسن زاده گفت: در مسیر کسی به فکر خانه و مشغله های کاری خود نبود و عشق به امام حسین(ع) و رسیدن به کربلا آنها را به پیش می برد .

به گزارش میانخبر ، کربلایی حبلل متین حسن زاده از اهالی روستای بادله یکی از میلیون‌ها زائری است که با پای پیاده به کربلا رفته و در روز اربعین در کربلا حضور پیدا کرده است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در جبهه که بودیم می گفتیم کربلا کربلا ما داریم می آییم و عشق و شور حسینی که در ما و همه رزمندگان بود و شهیدانی که عشق دیدار قبر امام حسین (ع) را داشتند و به کربلا نرفته شهید شدند، به احترام شهدا و به نیابت از آنها به زیارت قبر امام حسین(ع) رفتم.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه شیمیایی هستم و وضعیت جسمی من مساعد نبود ولی به عشق امام حسین(ع) گفتم گه خداوند مرا یاری کند تا بتوانم به کربلا بروم.

حسن زاده خاطر نشان کرد: فلسفه وجودی کربلا چیزی است که هر کس در این مسیر حرکت کرده موفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه سه روز در راه بودیم و هر روز 20 کیلومتر پیاده می رفتم، اظهار داشت: در مسیر هر نوع غذا که می خواستی وجود داشت و مردم عراق پذیرایی خوبی از زائران داشتند.

حسن زاده درباره مشکلات موجود در مسیر گفت: در مسیر مشکلی وجود نداشت جز اینکه در مرز سرویس بهداشتی مناسبی وجود نداشت و مردم در تامین آب شرب نیز با مشکل مواجه می شدند.

وی ابراز داشت: وقتی قصد کردم پیاده به کربلا بروم هر کسی که مرا می دید می گفت چند قدم را هم به یاد ما بردار.

زائر امام حسین(ع) با بیان اینکه در مسیر کسی به فکر خانه و مشغله های کاری خود نبود، افزود: عشق به امام حسین(ع) و رسیدن به کربلا بود که آنها را به پیش می برد و با گفتن ذکر و خواندن قرآن، نوحه و زیارت عاشورا خود را آماده ورود به کربلا می کردند و قدم‌هایی که بر می داشتند معنوی بود.

وی با اشاره به اینکه کسی ما را مجبور نکرده بود که پیاده برویم و به خود سختی بدهیم، گفت: اما عشق به امام حسین(ع) و اهل بیت و اینکه بتوانیم با پیاده رفتن ذره ای از مشکلات اهل بیت و حضرت زینب و کسانی که به اسارت رفتن را درک کنیم ما را پیش می برد.

حسن زاده تجمع شیعیان در روز اربعین را نماد اقتدار شیعه دانست و بیان داشت: این حرکت شیعیان نماد اقتدار شیعه بود و اینکه دشمنان بدانند که حضور شیعه در همه عرصه ها مشت محکمی است بر دهان ابر قدرت‌ها.

وی با بیان اینکه دشمن از دو ویژگی شیعیان یکی تشیع سبز علوی و دیگری خون سرخ عاشورایی می ترسد، گفت: دشمن برای جدا کردن مردم بخصوص جوانان از این مسیر تمام تلاش خود را از طریق رسانه ها و سرمایه گذاری در این زمینه می کند اما مردم به این موضوعات توجه نمی کنند و با همه وجود در صحنه حضور پیدا می کنند.

کربلایی حسن زاده با بیان اینکه عکس رهبری، سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی به فاصله کوتاهی دائم در عراق دیده می شد، افزود: این نشان از جا گرفتن رهبر انقلاب در دل مردم عراق است و سردار سلیمانی که از نظر امنیتی و حفاظتی در بین آنها جا گرفته است.

وی تصریح کرد: در عراق شاهد بودیم که صندوق صدقات به شکلی که در ایران است در آنجا نیز وجود داشت که مرا یاد جمله ی امام که گفته بود "باید انقلاب ایران را صادر کرد" می انداخت.

جانباز جنگ تحمیلی با اشاره به اینکه از عربستان 50 هزار شیعه به عراق آمده بودند، خاطر نشان کرد: این اقتدار شیعه را نشان داد و با این حضور مشتی بر دهان داعش و وهابی زدند.

وی با بیان اینکه عشق به امام حسین (ع) جهانی شده و دشمن از حضور مردم می ترسد، بیان داشت: هر کسی از هر دینی به کربلا بیاید و آن صحنه را ببیند و فلسفه وجودی کربلا را مطالعه کند قطعا شیعه خواهد شد.

حبلل متین حسن زاده در پایان تاکید کرد: همه مردم ایران باید بصیرت داشته و تابع رهبری باشند تا دشمن نتواند چشم طمع به سمت ما داشته باشد.مطالب مرتبط با : قدم ها معنوی بود/ کسی مشغله فکری نداشت
دیدگاه شما در مورد : قدم ها معنوی بود/ کسی مشغله فکری نداشت

قدم ها معنوی بود/ کسی مشغله فکری نداشت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ