• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5581 - تاریخ انتشار : دوشنبه 01 دی 1393 - ساعت: 15:54

چاپ
میاندورود 24 امامزاده به ثبت رسیده دارد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود:

میاندورود 24 امامزاده به ثبت رسیده دارد


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود از وجود 24 امامزاده به ثبت رسیده در میاندورود خبر داد.

به گزارش میانخبر ، فتاح سوادکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به آغاز هفته وقف، گفت: یکی از اهداف اولیه سازمان اوقاف احیای موقوفات و بقاع متبرکه با توسعه فعالیت های فرهنگی که همان اجرای مراسمات و آیین های دینی و ترویج فرهنگ قرآن و اهل بیت است.

وی رویکرد جدید سازمان اوقاف را نوسازی نیات دانست و افزود: نوسازی نیات یعنی اینکه بر اساس احتیاجات روز جامعه مثل احداث کتابخانه، درمانگاه، کمک به بیماران و مستمندان، کمک های ورزشی و... وقف انجام گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میاندورود با بیان اینکه ما وظیفه داریم طبق آنچه را که واقف در وقف نامه مشخص کرده عمل کنیم، بیان داشت: انجام فعالیت های فرهنگی نیز از جمله کارهای اداره اوقاف است.

وی اظهار داشت: با پشتوانه درآمد و نیات واقفین و نذورات بقاع متبرکه، فعالیت های فرهنگی به معنای عام در مساجد، تکیه ها و بویژه در امامزاده ها انجام می گیرد.

سوادکوهی یکی از وظایف اولیه هیئت امناء مساجد و تکایا و اماکن دینی را ایجاد بستر مناسب برای تعلیم قرآن و فرهنگ دین و دیانت بیان داشت و گفت: یکی از دغدغه های ما انجام کارهای فرهنگی در این اماکن است و کسی نباید جلوی انجام برنامه ها را بگیرد و یا در آن اخلال ایجاد کند.

وی با بیان اینکه میاندورود 24 امامزاده به ثبت رسیده دارد، ابراز داشت: اداره اوقاف در امامزادگان دخالت و نظارت استصوابی از جمله انتخاب هیئت امنا، نظارت بر هزینه کردن نذورات مردمی، حفظ و حراست از حریم امامزاده تا ساخت و ساز و... دارد.

این مسئول از وجود 130 تکیه و مسجد در میاندورود خبر داد و خاطرنشان کرد: اداره اوقاف در امورات مساجد و تکایا دخالت مستقیم ندارد و تنها بر آنها نظارت می کند.

سوادکوهی 28 سیر مشاع از ملک سورک به نیت عزاداری امام حسین(ع) و 5 سیر مشاع از ملک جامخانه به نیت خیرات را از جمله عمده‌ترین وقف های میاندورود دانست و تصریح کرد: یک دانگ از ملک روستای ماکران به نیت عزاداری ماه محرم و ماه رمضان نیز دیگر وقف عمده میاندورود است.

وی در ادامه اظهار داشت: برای مراسمات محرم و صفر امسال از محل موقوفه زهرا ابوطالب، محمد دباغی، رفیع سورکی و محمدتقی آزاده در کل تکایای سورک حدود 20 میلیون تومان اجرای نیت و هزینه شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میاندورود در پایان با اشاره به برگزاری بزرگترین مسابقه قرآنی شهرستان با حضور 250 نفر در سال جاری، تصریح کرد: آماده سازی بقاع متبرکه برای مسافران تحت عنوان آرامش بهاری، برگزاری مراسم سوگواری اهل بیت عصمت و طهارت در ایام محرم و صفر، برگزاری مراسم ایام فاطمیه تحت عنوان یاس نبوی، همایش تکریم امامزادگان به مناسبت روز مازندران، همایش لبیک یا حسین با حضور سخنرانان، مداحان، شوراها، پایگاه های اسلامی و امنای اماکن دینی از جمله برنامه های اداره اوقاف در سال جاری بوده است.مطالب مرتبط با : میاندورود 24 امامزاده به ثبت رسیده دارد
دیدگاه شما در مورد : میاندورود 24 امامزاده به ثبت رسیده دارد

میاندورود 24 امامزاده به ثبت رسیده دارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ