• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 5788 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 دی 1393 - ساعت: 16:10

چاپ
شهیدی که معروف به بلبل خمینی بود ...

شهیدی که معروف به بلبل خمینی بود ...


محمد قبل از شهادت در اکثر تشییع جنازه های شهدا مداحی می کرد، به همین خاطر در روستا به بلبل خمینی شُهره شده بود.

به گزارش میانخبر ، در سال ۴۲درروستای لالیم درخانواده ای مذهبی وکشاورز کودکی به دنیا آمد با نام محمد، تحصیلات ابتدائی رادرروستای خود لالیم ،مقطع راهنمائی را در شهر سورک و مقطع متوسطه را در هنرستان صنعتی ساری(خیرمقدم)گذرانید.

او که قصد داشت دینش کامل شود خیلی زود در شانزده سالگی ازدواج کرد و تا قبل از سه فرزند داشت و شاید یکی از نکاتی قابل تامل باشد این است که فرزند چهارم شهید در همان شبی که پدر به شهادت می رسد بدنیا می آید تا شاید آلامی باشد بر داغ شهادت پدر.

با پیروزی انقلاب اسلامی وضرورت حفظ و حراست از انقلاب و میهن اسلامی در سال ۵۹ به عضویت بسیج و بعد از مدت کوتاهی فعالیت دربسیج درسال ۶۱به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

او چندین سال در حوزه های صاحب الزمان دودانگه ساری در قسمت های عقیدتی و عملیات و تبلیغات به انجام وظایف محوله مشغول بود درتاریخ ۳/۴/۶۴به جبهه اعزام و در پایگاه شهید بهشتی اهواز در قسمت اطلاعات و عملیات به فعالیت مشغول شد و درتاریخ ۲۰/۶/۶۴ازناحیه پای راست مجروح گردید .

از سال ۶۲نزدیک به سه سال بود که روستای کوچک لالیم شهیدی تقدیم انقلاب نشده بود در چهارمین روز از دی ماه سال ۶۵ ودر شب عملیات کربلای ۴ روستای لالیم عطر بوی خوش شهید به خود گرفت .

محمد قبل از شهادت در اکثر تشییع جنازه های شهدا مداحی می کرد، به همین خاطر در روستا به بلبل خمینی شُهره شده بود. دومین شهید متاهل روستا بعد از شهید اکبری که (شهید هفت تیر )بود با این تفاوت که شهید رمضانی دارای چهار کودک قد و نیم قد بود و دختری که نه بابا او را دیده بود ونه او بابا را !!!

محمد در مدتی که در جبهه ها حضور داشت چنیدن بار مجروح شد اما جدی ترین مجروحیتش در منطقه هور بود و مدتی با عصا راه می رفت چرا که بر اثر شکستگی استخوان پا، با پلاتینی که در پا داشت زندگی می کرد و این موضوع تا زمان شهادت هم وجود داشت و پلاتین را با خود یادگاری بُرد.

بعد از اینکه عصا را کنار گذاشت دوباره عزم سفرکرد، مادر شهید (خدارحمتش کنه)در آخرین مرحله اعزام به او گفت: پسرم تو مجروحی و سه تابچه داری و یک بچه هم که در راه اندکی صبر کن تا در عملیات بعدی به منطقه برو که شهید در جواب مادرش گفت: مادر، بچه ها را خدا داد و خدا هم نگهداری می کند، دین ما د رخطره و من باید بروم .

در وهله اول اعلام شد که شهید مفقود الاثر است به همین خاطر  لباس پاسداری شهید راتشییع ودفن کردند وبعد از دو سال و چهارده روز پیکر پاک شهید به آغوش خانواده بازگشت ودرامامزاده عظیم روستای لالیم دفن گردید . روحش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

مرتضی رمضانی لالیمی فرزند شهید به ما گفت : تقریبا ۵سال و نیم سن داشتم، یکی از روزها پدرم به منزل آمد و برای من کفنی تهیه کرده بود با این شعار: اماما کلام از تو خون از ما، بعد مرا همراه خود به رژه آمادگی بسیجیان در شهر ساری بُرد .

پس از مدتی پدر رفت و پسر ماند و شرمنده خون پدر شد. شهید رمضانی در اکثر مراسمات سپاه مرا همراه خود می برد. حتما همین مقدار کمی که خود را در سایه سار ولایت آقا می بینم از برکت همراهی آن شهید بزرگوار و پدر مهربان است . یادش بخیر. ازخدا می خواهم مرادرخط ولایت ثابت قدم بدارد و پای مرا در مسیر دفاع از ولایت ملغزاند .

بخشی از وصیت نامه شهید محمد رمضانی لالیمی

وصیت به برادران حزب الله انجمن اسلامی گروه مقاومت شورای اسلامی


برادران حزب الله، بدانید که سه عامل باعث پیروزی انقلاب بوده وهمین سه عامل نیز باعث تداوم آ ن خواهد بود و آن سه عامل اول مکتب دوم رهبریت انقلاب(ولایت فقیه) و سوم اتحاد و همبستگی مردم بوده است. در مورد عامل اول توصیه من به شما بخصوص برادران جوان و نونهالان انقلاب این است که اعتقادات مذهبی خود را قوی نموده و مطالعات مذهبی را زیاد وآگاهی های سیاسی خود را تقویت نموده و با دیدی واقع بینانه وبینشی صحیح به مسائل کشور نگاه کنید و همیشه گوش به فرمان امام و روحانیت در خط امام باشید و مواظب باشیدکه گروهک ها با شعارهای دروغین شما را منحرف نکنند. 

درمورد عامل دوم که رهبریت انقلاب است باید بگویم و بدانید د رعصر ما امام امت جانشین به حق امام زمان سلام الله علیه می باشد و اطاعت از او اطاعت از خدا و رسولش است و مخالفت با او مخالفت با خدا و رسول است. پس ای برادران خدا را شکر کنیدکه در زمانی واقع شدید که حجت برحق خدا بر شما حکومت می کند و باید همیشه گوش به فرمان امام عزیزتان باشید و همیشه درخط او که خط تمام انبیاء و اولیای الهی است باشید. و اما درمورد عامل سوم که دشمنان تمام هم و غم‌شان را در این گذاشتند تا وحدت امت حزب الله را بشکنند.

توصیه من به شما این است که بدانید تمام تلاش و کوشش دشمن این است تا با اختلاف انداختن بین نیروهای حزب الله سد شکست ناپذیر وحدت امت رابشکنند. این شما هستیدکه باید هوشیار باشید و بابررسی مسائل و مقایسه آن با فرمایشات امام و مسئولین توطئه های دشمن راخنثی و پوزه اش را به خاک بنشانید.

برادران حزب الله(انجمن اسلامی-شورای اسلامی-گروه مقاومت)دست به دست هم داده و با توکل به خدای بزرگ برای انقلاب و اسلام کار بکنید و اختلاف سلیقه ها و خود محوری هارا کنار گذاشته و همیشه حامی رهبر و روحانیت در خط امام باشید. ضمنا درمورد جنگ باید بگویم این جنگ یکی ازبزرگترین نعمتهای خداوند و یکی از آزمایشات خدا برای مومنان بوده و هست.

سعی کنید این امتحان الهی را با موفقیت به پیروزی برسانید و بدانید جنگ، جنگ بین کفر و اسلام است، اگر ما شکست بخوریم اسلام شکست خورده و اگر پیروز بشویم اسلام برای همیشه درتمام دنیا پیروز می شود. پس به ندای قرآن(وقاتلوهم حتی لاتکون فتنه) لبیک بگوئید و جبهه ها را پرکنید.

در خاتمه ازشما برادران حزب الله و همه افراد محل بخصوص روحانیت می خواهم هر بدی و رنجشی که از این حقیر دیده اید عفوم نمائید و ازخداوند برایم طلب عفو و بخشش کنید. والسلام

دعابجان امام را فراموش نکنید

خدایاخدایاتاانقلاب مهدی خمینی رانگهدار


منبع : بوریا

مطالب مرتبط با : شهیدی که معروف به بلبل خمینی بود ...
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • جمعه 05 دی 1393 - 12:35 مرتضی رمضانی لالیمی

  متشکرم ازاینکه زندگینامه ووصیت نامه شهید رادرسالگرد شهادتش بازنشردادید. ازطرف خانواده شهید

  پاسخ به نظر
  + 5 - 0
 • جمعه 05 دی 1393 - 21:57 ایمان

  یاد و نامش گرامی باد

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • جمعه 05 دی 1393 - 22:41 ناشناس

  همه دوست دارند که به بهشت بروند/ امــا کسـی دوســـــت نــدارد که بــمیــــــــــــــــرد/ بهشت رفتن جرأت مردن می خواهد/ و شهدا چه زیبا تفسیر کردند جرأت را...

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
دیدگاه شما در مورد : شهیدی که معروف به بلبل خمینی بود ...

شهیدی که معروف به بلبل خمینی بود ... تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ