• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 6032 - تاریخ انتشار : دوشنبه 08 دی 1393 - ساعت: 22:58

چاپ
نگاهی واقع بینانه به اتفاقات سال 88

نگاهی واقع بینانه به اتفاقات سال 88


این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا یافتن ریشه آن به ما کمک می کند تا به مواردی دست یابیم که بسیاری از اموری که قابل درک نیستند را درک کنیم.

به گزارش میانخبر ، نگاه‌ها به واقعه ی سال 88 متفاوت است . در این مقاله سعی داریم با نگاهی واقع بینانه به موضوع، آن را مورد بررسی قرار دهیم . این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا یافتن ریشه آن به ما کمک می کند تا به مواردی دست یابیم که بسیاری از اموری که قابل درک نیستند را درک کنیم، از جمله جایگاه انقلاب و نقش راهبردی جمهوری اسلامی ایران و اقتدار آن در برخورد با طوفان ها و قدرت تأثیرگذاری این نظام در معادلات جهان است .

فتنه یعنی حالتی که در آن تشخیص و تمیز حق و باطل بسیار سخت باشد. این ساده ترین تعریف فتنه است، در فتنه حق و باطل با هم درآمیخته اند لذا نمی توان به راحتی میان آنها تفاوت قائل شد و آنها را از هم تشخیص داد.
فتنه نیاز به یک برنامه ریزی دارد، یک فکر و به یک پشتوانه فکری نیاز دارد، فتنه دارای اجزایی است که در این مقاله مجال پرداختن به آن نیست و به‌طور خلاصه می‌توان گفت :

(( یک حرکت سازماندهی شده با برنامه قبلی که برای یک هدف خاص که عموماً مغایر جریان حق است ترتیب داده شده است ))

در مقابل حادثه یا اتفاق یک رخداد بدون برنامه قبلی است و به‌صورت دفعی بوجود می آید و به‌صورت دفعی نیز از بین می رود پس میان فتنه و حادثه تفاوت ماهوی یعنی وجودی وجود دارد. به همان اندازه که فتنه منظم و سازماندهی شده است حادثه ناگهانی و دفعی انجام می شود.

در واقعه سال 88 یک برنامه ریزی قبلی وجود داشت، این برنامه ریزی به چند قسمت تقسیم می شود که متناسب با بهانه ی ایجاد فتنه یعنی انتخابات بهانه ایجاد فتنه بوده است که عبارتند از :

الف: برنامه ریزی‌ها قبل از برگزاری انتخابات :

- ایجاد بسترهای ارتباطی، رسانه ای همانند راه اندازی B.B.C فارسی و ... با عملکرد دولت نهم و کسب محبوبیت در بین مستضعفین ( جامعه مدنی) تقریباً انتخاب مجدد آقای احمدی نژاد قطعی بوده است، از قبل از انتخابات بحث تقلب مطرح شد.

- بحثی که هیچ‌گاه در تاریخ انتخاباتی ج.ا.ا مطرح نبود. B.B.C در 3 ماه مانده به انتخابات حداقل 31 برنامه به‌طور مفصل بر علیه سلامت انتخابات و در جهت ناسالم نشان دادن انتخابات ایران پخش کرد .

- سوال : علت پخش این برنامه ها چه بود؟ آیا غیر از فتنه انگیزی و آماده کردن افکار عمومی برای شروع حرکت بود ؟

- تشکیل کمیته صیانت از آراء در اسفند ماه سال 87 عامل مهمی برای ایجاد زمینه ذهنی احتمال تقلب بود .

ب : حین انتخابات :

- صبح رأی گیری عفت مرعشی همسر اکبر هاشمی رفسنجانی در مصاحبه ای اعلام کرد به هوادارن می گویم اگر تقلب شد بریزند به خیابان ها!!! این یعنی چه ؟؟؟ جز نشان از برنامه ریزی از قبل در مورد وقایع بعد از انتخابات بوده است .

- اعلام زود هنگام میرحسین موسوی مبنی بر اینکه وی پیروز انتخابات است ؟؟؟ ولی هیچ صلاحیتی در این اعلام نداشته و هیچ‌گاه نیز سابقه نداشته است که نامزدی قبل از پایان رأی گیری این‌گونه عمل کند.

ج : بعد از انتخابات :

- اعلام نتایج و شروع تحرکات فتنه گران؛ دعوت از طرفداران به شورش و اعلام اعتراض به نتایج

- صدور بیانیه ها و اطلاعیه ها

- فراخوان تجمع ها از سوی B.B.C و رسانه های معاند نظام

- حمایت دشمنان نظام از معترضان

امام خمینی (ره) یک شاخص مهم در اینکه بفهمیم عملمان درست بوده یا خیر به ما داده اند و آن اینکه:

اگر کاری کردیم که دشمن از آن خوشحال شد و موضع طرفداری گرفت بدانیم کارمان اشتباه بوده و در مقابل اگر کاری کردیم که دشمن خشمگین شد بدانیم کارمان درست بوده است .

کنگره آمریکا برای کمک به فتنه گران و آشوب‌گران بودجه 55 میلیون دلاری تصویب کرد و به پنتاگون دستور حمایت از آنها داده است.

کلینتون وزیر امور خارجه وقت آمریکا می گوید: آمریکا هر کاری از دستش برآمد برای حمایت از معترضان انجام داده است .

نتانیاهو از جنبش سبز به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه این رژیم در ایران نام می برد و هزاران نمونه از حمایت بیگانگان از این حرکت آیا این‌ها نشان از برنامه ریزی از قبل تعیین شده برای هدف خاص یعنی براندازی نظام ایران ندارد؟؟؟ آیا با وجود این شواهد باز هم می توانیم بگوییم حادثه 88 نه فتنه 88 ؟؟؟

حضرت امام خامنه ای در این باره می فرمایند : (( ... حداقل از ده سال، پانزده سال قبل از آن، برنامه ریزی وجود داشت. چند سالی که بگذرد، آن وقت قلم های بسته شده آگاهان بین المللی روان خواهد شد، باز خواهد شد ، خواهند نوشت . ممکن است من آن روز نباشم، اما شما هستید، خواهید شنید، خواهید خواند چه توطئه بزرگی پشت فتنه سال 88 بود. این فتنه خیلی چیز مهمی بود. قصدشان خیلی قصد عجیب و غریبی بود در واقع می خواستند ایران را تسخیر کنند ... ))

از شواهد و قرائن این‌گونه برمی آید که در سال 1388 فتنه ای ایجاد شد و هرکس که آن را حادثه تلقی می کند منافق است. منافقی که قصد تطهیر چهره نفاق در فتنه 88 را دارد. فتنه ای که با هدف براندازی نظام ج.ا.ا از سوی دشمنان به خصوص آمریکا و اسرائیل برنامه ریزی شده بود و اگر قدرت نرم ج.ا.ا و اقتدار نشأت گرفته از مشروعیت و مقبولیت نظام نود مطمئناً کشور سقوط کرده بود.

مهمترین پیام این فتنه که از داخل به بیرون و به جهان منتشر شده این بود که :

(( ج . ا . ا دارای چنان قدرت نرمی است که هیچ کودتای مخملی و نرمی توانایی براندازی آن را ندارد، لذا یک الگو برای جهانیان است ))

 مطالب مرتبط با : نگاهی واقع بینانه به اتفاقات سال 88
دیدگاه شما در مورد : نگاهی واقع بینانه به اتفاقات سال 88

نگاهی واقع بینانه به اتفاقات سال 88 تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ