• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 6089 - تاریخ انتشار : سه شنبه 09 دی 1393 - ساعت: 23:00

چاپ
منشأ اختلالات روانی، تمایلات سرکوب شده دوران کودکی است

در جلسه مشاوره ارتباط مؤثر والدين با فرزندان در محيط خانواده مطرح شد

منشأ اختلالات روانی، تمایلات سرکوب شده دوران کودکی است


بسیاری از والدین امروزی نسبت به تربیت، سخت‌ گیرتر و نامطمئن ‌تر شده‌اند و سطح توقع والدین از خودشان در امر تربیت و پرورش فرزندان بالا رفته است و آنان از خودشان انتظار زیادی دارند که در این زمینه موفق باشند، اما گاهی زیاده روی‌ها نتیجه متفاوتی می دهد.

به گزارش میانخبر ، صبح امروز، جلسه مشاوره درباره ارتباط مؤثر والدين با فرزندان در محيط خانواده، توسط کمیته امور بانوان گهرباران و حمایت دهیار و شورای روستای طبقده و با همکاری بهزیستی، در مرکز بخش گهرباران برگزار شد.

حسین رضازاده، درباره ی اهمیت بنیان خانواده گفت: خانواده، يک سازمان اجتماعی كوچک است كه روابط اعضای آن، بخصوص روابط والدين با فرزندان، مهم ترين عنصر شكل دهنده اين سازمان است، رشد مطلوب و سالم فرزندان در تمام ابعاد، وابسته به ارتباط مؤثر و مطلوب والدين با فرزندان می باشد.

وی با بیان اینکه منشأ اختلالات روانی، تمایلات سرکوب شده دوران کودکی است، افزود: در دوران کودکی، سلامت روان کودکان و کیفیت رفتار والدین با فرزندان اهمیت زیادی دارد و بسیاری از والدین امروزی نسبت به تربیت، سخت‌ گیرتر و نامطمئن ‌تر شده‌اند و سطح توقع والدین از خودشان در امر تربیت و پرورش فرزندان بالا رفته است و آنان از خودشان انتظار زیادی دارند که در این زمینه موفق باشند، اما گاهی زیاده روی‌ها نتیجه متفاوتی می دهد.

این دکتر روانشناس در ادامه افزود: روابط خانوادگی مخصوصا بین والدین و فرزندان مسئله بسیار مهمی است و رابطه سالم به رابطه ای گفته می شود که با رشد فرزند این رابطه هم رشد کند، سن 1 تا 2 سالگی کودک فقط در تلاش برای جلب توجه دیگران است، سن 3 تا 5 سالگی، دوران بسیار حساسی است که والدین باید به آن بسیار توجه کنند.

وی تصریح کرد: سن 1 تا 6 سالگی دوران اطاعت فرزند می باشد و والدین انتظار دارند که فرزندان به حرف آنها گوش دهند، 6 تا 12 سالگی دوران مشورت است یعنی پدر و مادر در خیلی از کارهایشان می توانند با فرزندانشان مشورت کنند و بین 12 تا 18 سالگی دوران وزارت فرزند می باشد، یعنی اینکه والدین باید در یک سری از تصمیم گیری های خانواده او را شریک و سهیم نمایند.

رضازاده با بیان اینکه رفتارهایی‌ که‌ از کودکان‌ سر می ‌زند، سبک‌ زندگی‌ آنان‌ را نشان‌ می ‌دهد، که آموختنی‌ و اکتسابی‌ است، ادامه داد: آنچه‌ در مورد شخصیت، عادات، تجربیات‌ و یادگیری‌ کودکان‌ مشاهده‌ می‌ کنیم، همه‌ نشأت ‌گرفته‌ و تأثیرپذیر از محیط‌ زندگی شان‌ است. روش‌هایی‌ که‌ والدین‌ در قبال‌ فرزندان‌ اعمال‌ می‌کنند، از جمله‌ روش‌های‌ تشویق و تنبیه، قوانین‌ و مقررات‌ در خانواده، نحوه‌ اجرای‌ قوانین‌ خانواده، انعطاف‌ داشتن، سختگیر، قاطع‌ و یا تسلیم‌ شونده‌ بودن‌ در ساخت‌ فکری‌ کودکان‌ و رفتارهای‌ آنان‌ بسیار مؤثر است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای برطرف کردن مشکلات کودکان و نوجوانان، ما به‌عنوان پدر و مادر باید ببینیم که چه اشتباهاتی داریم و شروع به تصحیح کردن اشتباهات خودمان کنیم. سعی کنیم نگاه کنیم به این روابط و تصحیح کردن آن، و اگر احساس می کنیم که به تنهایی نمی توانیم این مسئله را مدیریت کنیم به مشاور مراجعه نماییم، هر چه زودتر این کار را انجام بدهیم بهتر است چون با بالاتر رفتن سن فرزندان تصحیح این روابط مشکل تر خواهدبود.

 مطالب مرتبط با : منشأ اختلالات روانی، تمایلات سرکوب شده دوران کودکی است
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • سه شنبه 09 دی 1393 - 23:48 ناشناس

  با سلام و خسته نباشید خدمت اهالی پرتلاش میانخبر.گزارش فوق العاده ای بود.باید تبریک گفت به افرادی که در این راستا فعالیت میکنن.انشاا... این برنامه ها تداوم داشته باشه.یا حق!

  پاسخ به نظر
  + 11 - 0
 • پنج شنبه 11 دی 1393 - 08:37 معافی

  سلام خدا قوت، ممنون از حسن توجه شما، امیدواریم خانواده ها به تربیت فرزندان اهمیت بیشتری دهند و در این زمینه از نظرات و کمک های مشاورین محترم استفاده نمایند. باتشکر

  پاسخ به نظر
  + 9 - 0
دیدگاه شما در مورد : منشأ اختلالات روانی، تمایلات سرکوب شده دوران کودکی است

منشأ اختلالات روانی، تمایلات سرکوب شده دوران کودکی است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ