• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 6253 - تاریخ انتشار : شنبه 13 دی 1393 - ساعت: 10:54

چاپ
بخش گهرباران نیاز به امام جمعه دارد/ سیاست های کلی برای توسعه گردشگری وجود ندارد

نماینده میاندورود در شورای استان:

بخش گهرباران نیاز به امام جمعه دارد/ سیاست های کلی برای توسعه گردشگری وجود ندارد


وی با ابراز گلایه از نبود سیاست های کلی برای توسعه گردشگری شهرستان، افزود: گهرباران با داشتن بیش از 9 کیلومتر ساحل آزاد، متاسفانه هم‌چنان به صورت سنتی در حال حرکت به سمت جلو است که عواقب آن به ضرر شهرستان خواهد بود.

به گزارش میانخبر ، رسول خلیلی عضو شورای روستای تجن لته که در شورای بخش گهرباران و شهرستان هم حضور دارد و نماینده میاندورود در شورای استان است در گفت‌وگو با ما از مشکلات بخش گهرباران و نیازهای این بخش سخن گفت.

رسول خلیلی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی همکاری لازم با شوراهای اسلامی را ندارند، اظهار داشت: با توجه به اینکه رسالت و ماموریت شورا جهت به ثمر نشاندن اهداف دولت می باشد باید از پتانسیل هایی که در هر یک از اعضای شورا وجود دارد، دستگاه های اجرایی برای توسعه شهرستان استفاده بهینه کنند.

وی با ابراز گلایه از نبود سیاست های کلی برای توسعه گردشگری شهرستان، افزود: گهرباران با داشتن بیش از 9 کیلومتر ساحل آزاد، متاسفانه هم‌چنان به صورت سنتی در حال حرکت به سمت جلو است که عواقب آن به ضرر شهرستان خواهد بود.

نماینده میاندورود در شورای استان با اشاره به اینکه ساخت و ساز در ساحل بدون برنامه انجام می گیرد، خاطر نشان کرد: ساخت و ساز در ساحل باید سیاست گذاری شود تا در آینده دچار مشکل نشویم.

وی با تاکید بر اینکه ساحل میاندورود بکر و دست نخورده است، تصریح کرد: برنامه ای برای توسعه گردشگری درنظر گرفته نشده است و هر کسی در زمین های نزدیک ساحل به هر شکلی خانه های مسکونی می سازد، در صورتی که باید در سخت و سازها سیاست های کلی در نظر گرفته شود.

خلیلی گفت: برای سایت اداری بخش گهرباران زمینی از سوی خیرین به مقدار 2 هکتار اهدا شده است که بعد از گذشت 2 سال هیچ اقدام مثبتی جهت مستقر شدن امکانات در آن صورت نگرفته است.

وی یکی از ابهامات مهم در بخش گهرباران را زمین شرکت سایپا دانست و گفت: زمینی که به نام دانشکده بود با یک فنس کشیدن به دور آن به ظاهر به نام شرکت سایپا شده است و اگر قرار نیست کاری در آن صورت گیرد باید به حالت سابق خود برگردد.

بخش گهرباران نیاز به امام جمعه دارد

عضو شورای شهرستان در ادامه از نیاز گهرباران به امام جمعه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه امکانات جهت مستقر شدن امام جمعه و برگزاری نماز جمعه در مرکز بخش وجود دارد، اما از داشتن آن محروم هستیم.

وی با ابراز گلایه از مشکل جاده گهرباران و تردد کامیون ها در این مسیر، اظهار داشت: تردد وسایل سنگین برای ما عادی شده است و این عادت شدن به قیمت جان عزیزانمان بوده است.

خلیلی خاطر نشان کرد: اگر بهانه بودجه دارند می توانند با نصب یک تابلو در چهارراه آزادگان، تردد ماشین های سنگین در شب را ممنوع و از آن جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه در روستاها درآمد پایدار وجود ندارد و به همین دیلیل باید مجمع امور روستایی تشکیل شود، افزود: عوارض دریافتی از ساخت بناها و ساختمان‌ها در روستاها برگشت داده نمی شود که با تشکیل مجمع امور روستایی، روستاها دارای درآمد پایدار خواهند شد.

عضو شورای روستای تجن لته در پایان بیان داشت: با توجه به اینکه دولت به روستاها توجه ویژه ای داشته است، انتظار داریم در این زمینه هم همکاری های لازم انجام گیرد.مطالب مرتبط با : بخش گهرباران نیاز به امام جمعه دارد/ سیاست های کلی برای توسعه گردشگری وجود ندارد
برای این پست 6 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 13 دی 1393 - 11:06 میپم جوادیان

  درود بر مهندس خلیلی

  پاسخ به نظر
  + 16 - 2
 • شنبه 13 دی 1393 - 17:07 مسعودی

  با سلام و خداقوت به اهالی میانخبر و حضور برادر ارجمند جناب مهندس خلیلی.بنده از نزدیک شاهد تلاشهای ایشون و دوستانشون در شورای بخش بودم و هستم.صحبت هاشون در واقع درد دل همه مردم بخش پرگهر گهرباران .امیدواریم مسولین گرامی این تلاش هارو بی ثمر نگذارند.یا حق!

  پاسخ به نظر
  + 12 - 0
 • یکشنبه 14 دی 1393 - 17:26 امین

  شیخ جواد ریسی است غمی نیست

  پاسخ به نظر
  + 3 - 4
 • یکشنبه 14 دی 1393 - 18:24 ولایی

  باید نماز جمعه رو تو مرکز شهرستان خوند اون زمین مصلی بلا تکلیفه اونجا که درست بشه حله الان چهار ساله که درست میکنن هنوز سقف اولشو نزدن دلمون خوش باشه و میانخبر چرا پیگیری نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟من تابه حال گزارشی ندیدم چرا میانخبر خب یه گزارش تهیه کن ید شاید مسئولین بیدارشن شاید...

  پاسخ به نظر
  + 4 - 5
 • دوشنبه 15 دی 1393 - 20:03 علی اکبر شیخی

  با آرزو پیشرفت شهرستان و بخش گهرباران و سواحل زیبای گهرباران تشکر ویژه از مهندس خلیلی و همکاران

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • پنج شنبه 18 دی 1393 - 16:38 معافی

  با سلام، کمال تشکر داریم از جناب آقای مهندس خلیلی برای پیگیری مشکلات بخش گهرباران، یقیناً ایشون که از مردم همین منطقه هستن نبود امکانات تو بخش رو بهتر احساس مسکنن، امیدواریم مسئولین توجه بیشتری داشته باشند.

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : بخش گهرباران نیاز به امام جمعه دارد/ سیاست های کلی برای توسعه گردشگری وجود ندارد

بخش گهرباران نیاز به امام جمعه دارد/ سیاست های کلی برای توسعه گردشگری وجود ندارد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ