• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 6479 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 دی 1393 - ساعت: 00:10

چاپ
حجاب و عفاف به زن هویت می‌ بخشد

دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات:

حجاب و عفاف به زن هویت می‌ بخشد


دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات گفت: کشورهای غربی به خوبی پی بردند که حجاب و عفاف به زن هویت می‌ بخشد و با چنین وضعیتی نمی توانند به اهداف پلید خود دست یابد و در این زمینه تمام تلاش خود را می کنند که حجاب اسلامی را با ترفندهای مختلف زیر سوال ببرند.

به گزارش میانخبر ، در اسلام زن دارای ارزش بسیار است و روایات فراوانی در مورد ارزش والای زن وجود دارد، همان‌طوری که امام خمینی(ره) فرمودند:« از دامن زن مرد به معراج می رود» و این نشان دهنده مقام والای زن می باشد، اما زنی دراسلام ارزش دارد که در مسیر اسلام قدم بردارد و اعتقاداتش را طبق اسلام قرار دهد.

عارفه معافی دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات، درباره ارزش والای زن به خبرنگار میانخبر، گفت: زن هیچ‌گاه یک کالا نیست، عقاید و افکارش مورد احترام است، ولی زنی که از حجاب دور باشد اگر خود فاسد نشود باعث فساد افراد جامعه خواهد شد و آن وقت است که زن مانند یک کالا در جامعه می شود.

وی افزود: زمانی ‌که بانوان از عفاف و حجاب دور می‌شوند تربیت نسل‌های بعد به خطر می‌افتد زیرا بانوان به‌عنوان مادران خانواده نقش مهمی در تربیت فرزندان خویش دارند.

معافی به تلاش بیگانگان برای از بین بردن فرهنگ حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: دشمن همه تلاش خود را با بهره گیری از ابزارهای مختلف برای از بین بردن حجاب و عفاف به کار گرفته است، نابود ساختن بنیان خانواده‌ها یکی از برنامه‌های مهم در رسیدن به این اهداف است.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای غربی به خوبی پی بردند که حجاب و عفاف به زن هویت می‌ بخشد و با چنین وضعیتی نمی توانند به اهداف پلید خود دست یابد و در این زمینه تمام تلاش خود را می کنند که حجاب اسلامی را با ترفندهای مختلف زیر سوال ببرند.

معافی به نقش مهم خانواده در زمینه سازی و ترویج حجاب و عفاف اشاره داشت و افزود: خانواده نقش مهمی در تربیت فرزندان بر عهده دارند، همان‌طور که همه ما می دانیم شخصیت هر فرد ابتدا در خانواده شکل می گیرد و از این رو اولین الگوهای اساسی در بحث فرهنگ حجاب و عفاف در فرزندان به ویژه دختران، خانواده ها هستند.

وی تآکید کرد: باید الگوهایی را برای حجاب و عفاف فرزندان ‌مان در نظر بگیریم تا شخصیت آنها مطابق با احکام دین شکل گیرد.

معافی در پایان افزود: اسلام در تمام عرصه‌ها و زمینه‌ها کامل‌‌ترین دین به شمار می رود و همچنین کامل‌ترین نگاه را در حجاب عرضه کرده ‌است، اگر الگوی زندگی‌مان مطابق با زندگی اهل بیت(ع) به خصوص فاطمه زهرا(س) در سنگر حجاب و عفاف باشد می‌توانیم این فرهنگ با ارزش را در خانواده و در جامعه نهادینه کنیم.مطالب مرتبط با : حجاب و عفاف به زن هویت می‌ بخشد
برای این پست 5 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 17 دی 1393 - 01:06 مسعودی

  با سلام و خسته نباشید خدمت اهالی میانخبر و سرکار خانم معافی عزیز.فرمایشات بسیار عالی شما بسیار بجا و قابل تامل است.انشاا... باشد که همه ما حضرت فاطمه (س) را الگوی زندگی خویش کنیم.به امید آن روز.یا علی

  پاسخ به نظر
  + 7 - 0
 • چهار شنبه 17 دی 1393 - 01:43 صبرایی

  از دامن زن مرد به معراج میرود///////////

  پاسخ به نظر
  + 8 - 0
 • چهار شنبه 17 دی 1393 - 07:37 ناشناس

  بسیار به نکات خوبی اشاره شد سپاسگزاریم بخاطر این گزارش . خداقوت

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • پنج شنبه 18 دی 1393 - 20:56 علی اکبرعبداللهی وشوایی

  هیچ کس نمی داند من چقدر خوشحال شدم که رسول الله صلی الله علیه وآله مرا از ظاهر شدن در پیش چشم مردان معاف کرد.(حضرت فاطمه سلام الله علیها) بیرون زده تا زلف تو از روسری ات / آشوب جوان و پیر شد دلبری ات / ای شیعه ی آفت زده ی تر دامن ! / زهرا شده شرمنده ز خیره سری ات

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • دوشنبه 22 دی 1393 - 02:44 رحمان عرب

  با سلام وخسته نباشی از اینکه به حجاب توجه میشه برای ما جای افتخاره با انتقاد از بی حجابی با حجمه بالای تهاجم فرهنگی و متاسفانه با توجه به اینکه تمایلی که خانواده ها به فیلم های ماهواره ای از خود نشان میدهند زیاد کار ساز نبوده بنظر من دو چیز از بیحجابی نتیجه خواهد داد 1-در اثر آن خانواده های اسلامی بسوی فرهنگ غربی گرایش پیدا میکنند 2-حضرت مهدی ع میاد درست میکنه من همچنان منتظر امامم هستم چون کسی فریاد منو نمیشنوه خدایا قبل از اینکه فساد نوه هایمان را ندیدیم ما را از این دنیا رها کن

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : حجاب و عفاف به زن هویت می‌ بخشد

حجاب و عفاف به زن هویت می‌ بخشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ