• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 6481 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 دی 1393 - ساعت: 10:32

چاپ
چادری ها، زهرایی نیستند اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه ننشانند!

چادری ها، زهرایی نیستند اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه ننشانند!


خداوند منان هم برای مردان و هم برای زنان حجاب و حریم خاصی تعیین نموده و به‌خاطر حساسیت و زیبایی های کثیری که در خلقت زن به ودیعه نهاده شده به حفظ حجاب زن بیشتر توصیه نموده است.

به گزارش میانخبر ، ای پیامبر به زنان و دختران خود و به زنان مومن بگو روسری های بلند بر خود بیفکنند،این عمل مناسب تر است تا به عفت و پاکدامنی شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند و خداوند آمرزنده مهربان است.(سوره احزاب آیه 59)

حجاب چیست؟ حجاب در لغت به معنای مانع، پرده و پوشش است، حجاب مانعی در برابر نگاه های هرزه می باشد، پرده ای برای حفظ حریم موجودی زیبا و با ارزش به نام زن که خدا دلش می خواهد فقط خودش محو زیبایی او باشد و بس، نه هر نگاه آلوده ای، پوشش هم معنای روشنی دارد یعنی پوشیدن هر آنچه که مسبب ایجاد گناه و شهوت در نگاه نامحرمان می شود.

خداوند منان هم برای مردان و هم برای زنان حجاب و حریم خاصی تعیین نموده و به‌خاطر حساسیت و زیبایی های کثیری که در خلقت زن به ودیعه نهاده شده به حفظ حجاب زن بیشتر توصیه نموده است.

از قدیم الایام به ما آموخته اند که هر چیز زیبا و قیمتی را در جایی دور از دسترس دیگران قرار دهیم که مبادا دست کسی به آن بخورد یا نگاه مغرضانه ای به آن شود، این بارزترین مثالی است که می شود برای حجاب به‌کار برد.

مگر نه این که زن شیشه ای ترین خلقت خداست؟ مگر نه اینکه خداوند زیبایی های فراوانی به او عطا کرده؟ مگر نه این که او سرشار از احساسات است؟ مگر نه اینکه خداوند او را در جایگاهش یک دختر مهربان، یک همسر همه چیز تمام و یک مادر نمونه معرفی می کند و بهشت را به زن در جایگاه مادر بودنش وعده می دهد؟ بانوی من! این همه عطا و بخشش به تو از طرف معبودت صورت گرفته و تنها چیزی که از تو میخواهد این است که از آن به خوبی محافظت کنی، همه چیز به تو داده و قصد پس گرفتنش را هم ندارد فقط به تو تأکید میکند که از هدیه اش به خوبی محافظت کنی.

بگذار مثال دیگری برایت بیاورم، آن زمانی که به گل‌فروشی می روی و گل می خری از گل‌فروش می خواهی که برایت شرایط نگهداریش را توضیح دهد که چگونه از آن مراقبت کنی که پژمرده نشود، یک لحظه! فقط یک لحظه به این فکر کن که گل وجود خودت چه می شود؟ چقدر برایش وقت گذاشته ای و میگذاری؟ چگونه از آن مراقبت کرده ای که پژمرده نشود؟ یا پژمرده شده وخودت خبر نداری؟ بانوی من، زن مسلمان، دختر لطیف شیعه، شاید گل بهترین واژه برای توصیف تو باشد، که قطعا همین‌طور است، اما گل بودن و گل ماندن شرایطی دارد که خدا به من و تو سفارش بسیار کرده است.

آنگاه که از خانه بیرون می‌آیی نگاه غیر به توست، چقدر به خودت بها داده ای؟ چقدر موقع آراستن خویش به چشم‌هایی که قرار است در جامعه تو را نظاره کنند اندیشیده ای؟ خواهرم، آن زمانی که با وضعی نا مناسب قدم در کوچه و بازار می نهی، با عشوه راه می‌روی، گیسوی پریشانت را به دست باد می‌سپاری، با ناز کلمه ادا می‌کنی، به این فکر کرده ای که هر لحظه دل صاحب زمانت را می شکنی؟ آری او دلش می‌شکند و خون می شود از رفتار خرد و کلان من و توی بچه شیعه، او از غیر مسلمان و غیر شیعه انتظاری ندارد، شاید نزد خویش این‌چنین زمزمه کند که مگر قرار نبود مادرم فاطمه زهرا (س) الگویت شود؟ پس چه شد؟چه شد که شب و روز به دنبال جدید ترین مدل لباس و آرایش مفسده ای و از خدا بی خبر هستی؟

او حتما پیش خودش می گوید مگر نخوانده ای واقعه کربلا را، مگر نشنیده ای تا زمانی‌که عدو خیمه ها را به آتش نکشید عمه ام زینب در میان نامحرمان دیده نشد، مگر به تو نگفته اند که حجاب زینب با صلابتش عجین بود، مگر نشنیده ای که زینب همان کسی است که در راه عفتش عباس می‌دهد ولی نخ معجر نمی دهد، خواهرم چه می خواهی؟ بیا با هم روراست باشیم ، واقعا از اینکه این‌گونه خود را عروسک دست نامحرمان می کنی دردت چیست؟ حرفت چیست؟

شنیده ام این روزها این‌گونه از خودت دفاع می کنی که برای دل خودت این سبکی ظاهر می شوی، بانوی من تو خودت را سیبل نگاه نامحرمان می کنی و چشم هایشان را به خود خیره می گردانی و دلشان را می لرزانی، می بینی؟ با چشم و دل او هم کار داری، پس نگو برای دل خودت است، من به نگاه هرزه یکسری مردان کاری ندارم اما دلم برای مردانی می سوزد که هرچه می خواهند چشمانشان به تو نیفتد نمی شود، و چقدر دردناک است دعای مردی که وقت خارج شدن از خانه با مولایش این‌چنین زمزمه می کند آقا جان یا مهدی فاطمه (س ) خودت می دانی که در خیابان های شهرم چه خبر است، خودت کمکم کن که نگاهم به آنها دوخته نشود که دلم بلرزد و ایمانم سست شود.

خواهرم، همه آدم های شهرم بر این عقیده اند که وقتی این‌چنین خود را می آرایی کمبود هایی در درون شخصیتت داری، من از همان آدم های شهر و دیارم که از کنارت می گذرند و آه از نهادشان برمی‌خیزد، شنیده ام که زمزمه می کنند چرا تو دختر شیعه؟ چرا؟ دعا می کنم برای تو و خودم و عاقبت به خیری مان! اما در پایان روی صحبتم با آنهای ایست که حجابشان حفظ است و خصوصا که حجاب برتری به نام چادر بر سرشان همچون نگینی می درخشد.

چادری ها، زهرایی نیستند اگر پهلویشان درد دین نداشته باشد!

چادری ها، زهرایی نیستند اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه ننشانند!

چادری ها، زهرایی نیستند اگر سیاهی چادرشان حرمت خون شهدا را به عالمیان ننمایاند!

چادری ها، زهرایی نیستند اگر فکرشان، هدفشان، راهشان، نگاهشان، عشقشان و حجابشان فاطمی نباشد!

پس حواستان باشد که مسؤلیت سنگینی بر سر دارید.!!!

نویسنده : مهدیه مسعودی

مطالب مرتبط با : چادری ها، زهرایی نیستند اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه ننشانند!
برای این پست 7 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 17 دی 1393 - 12:25 ناشناس

  متن بسیار خوبی بود امیدوارم همانطور که به دل نشست در عمل هم به کار بسته شود.

  پاسخ به نظر
  + 5 - 0
 • پنج شنبه 18 دی 1393 - 13:30 مهدي عرب خزائلي

  ضمن تشكر و قدرداني از مقاله وزين شما سركار خانم مسعودي كه بسيار آموزنده بود و اميدوارم در جامعه اسلامي عزيز ما بيش از پيش بكار گرفته شود فلسفه حجاب و عفاف در همه اديان توصيه گرديده بالاخص در دين مبين اسلام توجه ويژه ايي به اين مسئله گرديده در خاتمه باز هم از ريزبيني و كالبد شكافي دقيق نويسنده نسبت به مقوله حجاب كمال تشكر و قدرداني را دارم.

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • پنج شنبه 18 دی 1393 - 16:24 معافی

  با سلام و خدا قوت به اهالی میانخبر، از سرکار خانم مسعودی بخاطر متن عالی که نوشتن کمال تشکر را داریم، واقعاً بدحجابی به مشکل بزرگی برای جامعه ما که ادعای مسلمانی داریم تبدیل شده است، امیدواریم مسئولین و مردم با توکل به خداوند و یاری هم به رفع این مهم به پا خیزند که طبق مثل معروف "یه دست صدا نمیده"

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
 • پنج شنبه 18 دی 1393 - 20:55 علی اکبرعبداللهی وشوایی

  خواهرم؛ ای سراپا الماس ! قدر خود را بشناس ! با حجابت ، پاسدار گوهر جان باش حرمت خون شهیدان را نگهبان باش

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • پنج شنبه 18 دی 1393 - 22:29 باقری

  با سلام خدمت شما عزیز گرامی در کل مغوله حجاب برای مصونیت بانوان عزیز کشورمان امری است واجب با تشکر از شما،از اینکه اینقدر به این مسئله مهم اهمیت داده و ایده خود را به قلم کشیده تا چشم افرادی که در اثر نگرش نادرست نسبت به برخی مسائل بسته شده را باز کنید امیدوارم قدمهایتان در این راه استوار باشد.

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
 • شنبه 20 دی 1393 - 13:05 اکبری

  سلام خدمت خانم مسعودی پرتلاش بابت نوشته زیباشون خیلی خوب بود استفاده کردیم موفق باشی

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • یکشنبه 21 دی 1393 - 23:37 مجتبی

  با سلام و خدا قوت به اهالی میانخبر، از سرکار خانم مسعودی بخاطر متن عالی که نوشتن کمال تشکر را داریم ﺩﺧﺘﺮﻯ ﯾﮏ ﺗﺒﻠﺖ ﺧﺮﯾﺪﻩ ﺑﻮﺩ . ﭘﺪﺭﺵ ﻭﻗﺘﯽ ﺗﺒﻠﺖ ﺭﺍ ﺩﯾﺪ ﭘﺮﺳﯿﺪ : ﻭﻗﺘﯽ ﺁﻧﺮﺍ ﺧﺮﯾﺪﯼ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﮐﺮﺩﯼ ﭼﯽ ﺑﻮﺩ؟ ﺩﺧﺘﺮ ﮔﻔﺖ : ﺭﻭﯼ ﺻﻔﺤﻪ ﺍﺵ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺑﺮﭼﺴﺐ ﺿﺪﺧﺶ ﭘﻮﺷﺎﻧﺪﻡ ﻭ ﯾﮏ ﮐﺎﻭﺭ ﻫﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﻠﺪﺵ ﺧﺮﯾﺪﻡ . ﭘﺪﺭ : ﮐﺴﯽ ﻣﺠﺒﻮﺭﺕ ﮐﺮﺩ ﺍﯾﻨﮑﺎﺭ ﺭﺍ ﺑﮑﻨﯽ؟ ﺩﺧﺘﺮ : ﻧﻪ! ﭘﺪﺭ : ﺑﻪ ﻧﻈﺮﺕ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﺕ ﺑﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﺳﺎﺯﻧﺪﻩ ﺍﺵ ﺗﻮﻫﯿﻦ ﺷﺪ؟ ﺩﺧﺘﺮ : ﻧﻪ ﭘﺪﺭ، ﺍﺗﻔﺎﻗﺎ ﺧﻮﺩ ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮐﺎﻭﺭ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﻢ . ﭘﺪﺭ : ﭼﻮﻥ ﺗﺒﻠﺖ ﺯﺷﺖ ﻭ ﺑﯽ ﺍﺭﺯﺷﯽ ﺑﻮﺩ ﺍﯾﻨﮑﺎﺭ ﺭﺍ ﮐﺮﺩﯼ؟ ﺩﺧﺘﺮ : ﺍﺗﻔﺎﻗﺎ ﭼﻮﻥ ﺩﻟﻢ ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﻫﺪ ﺿﺮﺑﻪ ﺍﯼ ﺑﻬﺶ ﺑﺨﻮﺭﻩ ﻭ ﺍﺯ ﻗﯿﻤﺖ ﺑﯿﻔﺘﻪ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﮐﺮﺩﻡ . ﭘﺪﺭ : ﮐﺎﻭﺭ ﮐﻪ ﮐﺸﯿﺪﯼ ﺯﺷﺖ ﺷﺪ؟ ﺩﺧﺘﺮ : ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﺯﺷﺖ ﻧﺸﺪ؛ ﻭﻟﯽ ﺍﮔﻪ ﺯﺷﺖ ﻫﻢ ﻣﯿﺸﺪ، ﺑﻪ ﺣﻔﺎﻇﺘﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺗﺒﻠﺘﻢ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻣﯽ ﺍﺭﺯﻩ . ﭘﺪﺭ ﻧﮕﺎﻩ ﺑﺎ ﻣﺤﺒﺘﯽ ﺑﻪ ﭼﻬﺮﻩ ﺩﺧﺘﺮﺵ ﺍﻧﺪﺍﺧﺖ ﻭ ﻓﻘﻂ ﮔﻔﺖ : "ﺣﺠﺎﺏ" ﯾﻌﻨﯽ ﻫﻤﯿﻦ

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : چادری ها، زهرایی نیستند اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه ننشانند!

چادری ها، زهرایی نیستند اگر عدو را با سیاهی چادرشان به خاک سیاه ننشانند! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ