• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 6484 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 18 دی 1393 - ساعت: 10:09

چاپ
وحدت مایه ی رحمت و تفرقه موجب عذاب است

وحدت مایه ی رحمت و تفرقه موجب عذاب است


هفته وحدت عامل پیوند دو فرقه بزرگ اسلامی است، وحدت مایه ی رحمت و تفرقه موجب عذاب است و دست خدا بر سر جماعت است و شیطان با کسی همراه است که با جماعت ناسازگاری کند.

به گزارش میانخبر ، آنگاه که خداوند رحمان محمد (ص) را به آمنه و عبدالله بخشید، به یمن ورودش نعمت ها و برکت هایی بس فراوان به همه زمینیان و آسمانیان عطا فرمود.

کودکی با زیبایی مثال زدنی و چهره ای پر نور که نقل کرده اند حتی دشمنان جدش و قبیله اش در برابر سیمای دلربایش زبان به تحسین می گشودند و اندک مردمان بدخو و شیطان صفت از همان روزها ی نخست با نظاره به چهره پر نور این کودک ته دل‌شان می لرزید و حس خوبی نداشتند و شاید ندایی در درون‌شان به آنها فهمانده بود که این کودک قرار است روزی نسل شیطان صفتی و بد خویی را از میان بشریان ریشه کن کند، قطعا ندای قلب‌شان درست بود زیرا این خلقت بی نظیر خداوند برای انجام وظیفه ای بس عظیم در جهان قدم به دنیای خاکی نهاده بود، خدایش به او فخر می کرد و مسؤلیتی بسیار مهم به نام ختم رسل بودن را برایش در نظر گرفته بود.

او را در جوانی محمد امین می نامیدند، آری او امین وعده های خداوند و قرآنی که بر سینه مبارکش نازل گشته، بود. قرآن بالا ترین معجزه الهی برای بهترین بندگانش، محمد رسول الله با جان و دلش حافظ قرآن بود، او همواره الگویی برتر در وادی وحدت، صلح و انسان دوستی بوده است.

در معجزه الهی خالق هستی، قرآن کریم این چنین آمده: که همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراکنده نشوید(آل عمران آیه 103)، رهنمونی به این زیبایی و روشنی در هیچ‌کجا نمی توان یافت، خداوند درجایی دیگر از این کتاب آسمانی می فرماید: برترین و کامل ترین دین برای شما اسلام است.

خدا با آفرینش موجودی بسیار شگفت به نام محمد (ص) و رساندن ایشان به مقام پیامبری همه چیز را تمام و کمال به بشر هدیه کرد. امام خمینی (ره ) چه عنوان پر محتوا و زیبایی برای روز میلاد با سر سعادت نبی اکرم محمد مصطفی (ص ) انتخاب نمودند، ایشان از دوازده تا هفده ربیع الاول را هفته وحدت نام نهادند.

هفته وحدت عامل پیوند دو فرقه بزرگ اسلامی است، وحدت مایه ی رحمت و تفرقه موجب عذاب است و دست خدا بر سر جماعت است و شیطان با کسی همراه است که با جماعت ناسازگاری کند و حضرت علی (ع) در نهج البلاغه می فرماید: بر شما باد به ارتباط و بخشش به یکدیگر و دوری گزیدن از جدایی.

همان‌طور که در کشور عزیزمان ایران اسلامی دو فرقه ی بزرگ شیعه و سنی در کنار یکدیگر به خوبی و خوشی با همدلی و همکاری، دست در دست هم به آبادانی کشورشان همت گماشتند، همه آنها افتخارشان این است که خدایشان، خدای یگانه و پیامبرشان حضرت محمد (ص) است که خداوند این بزرگوار را برای امر مهمی به نام وحدت، محبت، همدلی وترویج نوع‌دوستی به پیامبری رساند.

چه مقامی بالاتر از این که پیامبرمان در دنیا نماد صلح و وحدت است؛ برادر و خواهر مسلمانم، با شمایم، با همه آنهایی که درد دین دارند، همان هایی که قلب‌شان برای اسلام ناب محمدی می تپد، آری با همه شما هستم در هر جای این کره خاکی که زندگی می کنید، من و تو باید آن‌قدر یک‌دل و یک‌صدا باشیم که کسی اجازه کوچک‌ترین دخالتی در امورمان را به خود ندهد، من و تو روزی پیامبرمان حلال مشکلات مردمان عصر خویش بود.

ما باید با هم‌فکری یکدیگر مشکلات جهان را حل کنیم نه اینکه آدم های تازه به دوران رسیده و بی اصل و نسبی که خود را همه چیزدان می پندارند و با دخالت های گاه و بیگاه خود قصد تفرقه افکنی میان من و تو را دارند، ادعای این دارند که مشکلات مان را حل می کنند زهی خیال باطل، من و تو با اتحاد و همدلی و وحدتی که از پیامبرمان آموخته ایم باید مشت محکمی بر دهان این تفرقه انگیزان بکوبیم و به آنها یاد آور شویم که نیازی به دخالت های بیجا و اعمال شیطانیشان نداریم و نخواهیم داشت.

به امید روزی که همه مسلمانان جهان در صلح و آرامش زندگی را سپری کنند و بیت المقدس که روزی قبله همه مسلمین جهان بود از چنگال اسرائیل غاصب به رهایی برسد، به امید آن روزمطالب مرتبط با : وحدت مایه ی رحمت و تفرقه موجب عذاب است
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 20 دی 1393 - 13:01 اکبری

  و همگي به ريسمان خدا [قرآن و اسلام] چنگ زنيد و پراکنده نشويد و نعمت (بزرگ) خدا را بر خود به ياد آوريد که چگونه دشمن يکديگر بوديد و او ميان دل‌هاي شما، الفت ايجاد کرد و به برکت نعمت او، برادر شديد و شما بر لب حفره‌اي از آتش بوديد، خدا شما را ازآن نجات داد...

  پاسخ به نظر
  + 7 - 0
 • یکشنبه 21 دی 1393 - 20:22 M

  بزرگترین دستاورد رسول اکرم (ص) ایجاد الفت و اتحاد در میان مردمی متفرق و پراکنده بود.اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
 • پنج شنبه 25 دی 1393 - 11:16 علی

  با اتحاد و همدلی در همه امور میتوان به قله های موفقیت دست پیدا کرد.با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : وحدت مایه ی رحمت و تفرقه موجب عذاب است

وحدت مایه ی رحمت و تفرقه موجب عذاب است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ