• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 6936 - تاریخ انتشار : یکشنبه 28 دی 1393 - ساعت: 00:08

چاپ
پل عابر پیاده و دوربرگردان در سورک احداث می شود/ نگاه مسئولان به سورک شهرستانی باشد

شهردار سورک:

پل عابر پیاده و دوربرگردان در سورک احداث می شود/ نگاه مسئولان به سورک شهرستانی باشد


شهردار سورک گفت: سورک به‌عنوان مرکز شهرستان به همه روستاهای میاندورود خدمات ارائه می کند و باید نگاه به سورک نگاه شهرستانی و استانی باشد.

به گزارش میانخبر ، صبح امروز جلسه بررسی مشکلات شهر سورک با حضور نبیان معاون عمرانی استاندار، دکتر شجاعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل مدیریت بحران، مدیرکل امور شهری، مدیرکل امور روستایی، نماینده بنیاد مسکن، مدیران شهرستانی و فرماندار میاندورود در فرمانداری برگزار شد.

عیسی ولیزاده در گفت‌وگو با ما درباره مصوبات و تصمیمات جلسه گفت: در این جلسه موضوعاتی نظیر احداث میدان در چهارراه آزادگان، احداث دوربرگردان، سالن ورزشی جدید، مشکلات مسکن مهر، پل عابر پیاده، تاکسی شهری و مسائل دیگر مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه تاکید کردم که اگر مدیر یا مسئولی قولی می دهد باید قولش را انجام دهد چون براساس آن من به مردم قول می دهم و فردا باید پاسخگوی آنها باشم.

شهردار شهر سورک خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه 17 سال از تبدیل سورک به شهر گذشته است ولی تاکسی درون شهری نداشتیم و با پیگیری‌های متعدد هنوز عملی نشده بود در این جلسه نبیان معاون عمرانی استانداری قول پیگیری و حل این موضوع را داد.

وی با اشاره به اینکه سورک به‌عنوان مرکز شهرستان به همه روستاهای میاندورود خدمات ارائه می کند، اظهار داشت: این اعتباراتی که به شهرداری تخصیص پیدا کرد جواب‌گوی شهر و شهرستان نیست و درخواست کردیم چون تمام ادارات در سورک مستقر هستند و ما به مردم میاندورود خدمات می دهیم، باید نگاه به سورک نگاه شهرستانی و استانی باشد.

ولیزاده به پیگیری‌های شهرداری در گذشته برای ایجاد دوربرگردان در بلوار امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: اداره راه اعلام کرده بود که عرض جاده کم است و به همین دلیل آن را انجام نداده بود ولی در این جلسه تصمیم گرفته شد که برای احداث 2 دوربرگردان در بلوار امام رضا(ع)، شهرداری طرح را آماده و پیگیری های لازم را انجام دهد و راه و شهرسازی یک دوربرگردان در سال 93 و دیگری را در سال 94 احداث کند.

وی از تاکید معاون عمرانی استاندار و دکتر شجاعی برای احداث میدان در چهارراه آزادگان در این جلسه خبر داد و گفت: طبق برآورد اولیه برای ایجاد میدان 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که 6 میلیارد برای تملک زمین های تعریضی و 6 میلیارد هم برای احداث میدان لازم است.

شهردار مرکز شهرستان میاندورود تصریح کرد: مقرر شد طرح میدان را شهرداری آماده کند و برای دفاع از طرح و جذب اعتبار، شهردار و نماینده شورای شهر سورک با حضور معاون عمرانی استاندار، فرماندار میاندورود، مدیرکل راه و شهرسازی در وزارت راه و شهرسازی جلسه ای داشته باشیم.

وی با اشاره به درخواست شهروندان برای نصب پل عابر پیاده در مقابل مسکن مهر سورک، بیان داشت: قرار شد شهرداری مکان نصب پل را مشخص کند و راه داری استان آن را احداث کند.

ولیزاده با اشاره به نیاز سورک به یک سالن استاندار، ابراز داشت: با توجه به نیاز سورک به سالن ورزشی و نبود سالن استاندارد در شهر، قرار شد از محل درآمدهای مازاد استانداری برای بازسازی سالن ورزشی امام رضا(ع) برآورد هزینه شود و همچنین دکتر شجاعی مبلغ 40 میلیون تومان برای این منظور قول مساعد داد.

وی افزود: مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز قول همکاری و مساعدت برای سالن امام رضا(ع) و تجهیز زمین ورزشی سورک به انشعابات آب و برق را دادند.

این مسئول با بیان اینکه سورک در چند سال اخیر شاهد سیل های زیادی بوده است به همین دلیل پیشنهاد دادیم که زمین برای ساخت سالن مدیریت بحران می دهیم و قرار شد که ما زمین را بدهیم و ستاد بحران استان برای ساخت آن اقدام کند.

وی درباره زمین های وقفی سورک گفت: قرار شد با حضور مدیرکل اوقاف استان و نبیان جلسه ای برای پیگیری زمین های وقفی سورک برگزار شود تا وضعیت مردم درباره زمین های وقفی مشخص شود.

ولیزاده با اشاره به تاکید معاون سیاسی امنیتی استاندار در گذشته برای نصب پایش تصویری در شهرها، اظهار داشت: چون هزینه نصب آن بالا بود و در بودجه 93 شهرداری گنجانده نشده و شورا نیز مخالف آن بود به آن اعتراض کردیم و گفتیم که درآمد شهرداری کفاف خدمات دهی به شهروندان را نمی دهد چطور 500 میلیون برای نصب پایش تصویری اختصاص دهیم.

وی افزود: برای نصب پایش تصویری می طلبد، اعتبارات استانی جداگانه ای در سرفصل جدید به نام پایش تصویری در بودجه اعتبارات استانی در نظر بگیرند.

شهردار شهر سورک با بیان اینکه هر دو هفته جلسه ای درباره مسکن مهر در استانداری برگزار می شود، گفت: قرار شد در جلسه آتی که هفته آینده برگزار می شود با حضور نماینده شورا، فرماندار، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی، جلسه ای مختص مسکن مهر سورک جهت برطرف کردن مشکلات آن برگزار شود.

ولیزاده خاطر نشان کرد: در پایان این جلسه از پل دارابکلا رود و چهارراه آزادگان بازدید به عمل آمد.

 مطالب مرتبط با : پل عابر پیاده و دوربرگردان در سورک احداث می شود/ نگاه مسئولان به سورک شهرستانی باشد
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • یکشنبه 28 دی 1393 - 01:04 صبرایی

  خدا پدرت رو بیامرزه که برای شهر سورک تو جلسات دفاع میکنی به خودمون افتخار میکنیم که جوون هم سن ما انقدر فعاله ////

  پاسخ به نظر
  + 19 - 3
 • چهار شنبه 01 بهمن 1393 - 16:46 رحیمی

  اقای ولی زاده قول نماینده ره ول هاکن با اونها عکس نگیر که خراب نشی

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : پل عابر پیاده و دوربرگردان در سورک احداث می شود/ نگاه مسئولان به سورک شهرستانی باشد

پل عابر پیاده و دوربرگردان در سورک احداث می شود/ نگاه مسئولان به سورک شهرستانی باشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ