• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 7424 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 بهمن 1393 - ساعت: 00:47

چاپ
افتتاح 2 مدرسه ابتدایی و دبیرستان در دهه فجر

شکوه فجر در میاندورود/3

افتتاح 2 مدرسه ابتدایی و دبیرستان در دهه فجر


مدیر آموزش و پرورش میاندورود از افتتاح مدرسه ابتدایی شهید تقوی لالیم و دبیرستان هشت کلاسه شهید شفیعی و آهنگر دارابکلا در دهه فجر خبر داد.

به گزارش میانخبر ، بهروز عرب خزائلی در این گفت‌وگو با ما، کمک کردن مردم، خیرین و اولیای دانش آموزان به مدارس را همه جانبه دانست و گفت: مردم به شکل‌های مختلف اعم از فکری، فیزیکی، ساخت و ساز و... به مدارس کمک می کنند.

وی افزود: تجهیز مدارس، تهیه و نگه‌داری، تامین ابزار کمک آموزشی مثل کامپیوتر، تلویزیون، دستگاه های فتوکپی، صوتی و... با مشارکت مردم انجام می گیرد.

رئیس آموزش و پرورش میاندورود با تاکید بر اینکه اگر ستون حمایت‌های اولیا نباشد خیمه آموزش و پرورش به کف خواهد خوابید، خاطر نشان کرد: شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی متنوع دولت از یک‌سو و فراوانی مدارس و جمعیت دانش‌آموزان و نیروهای پرسنلی و معلمان، این وزارت‌خانه توان تغذیه صفر تا صد مدارس را در حال حاضر ندارد و مردم با درک این شرایط به کمک دولت آمدند.

عرب خزائلی درباره کمک‌های مردمی و اولیا دانش‌آموزان، اظهار داشت: مردم همان‌گونه که در همه عرصه‌ها زحمت می کشند، در زمینه پشتیبانی مالی مدارس مدیون اولیا هستیم و با درک این شرایط اولیا خودشان با بررسی وضعیت ساختمان مدرسه سعی در بازسازی و یا افزایش فضای آموزشی دارند.

وی بیان داشت: سازمان نوسازی هم درحد توان از هر کمکی که ممکن باشد دریغ نمی‌کند، اما برای دریافت این کمک‌ها از اولیا باید کاملا آگاهانه، داوطلبانه و با مدیریت و میان‌داری انجمن اولیا و مربیان باشد.

این مسئول درباره مقدار دریافت و هزینه کردها و سطح درآمد متفاوت خانواده‌ها در مدارس ، تصریح کرد: دریافت و هزینه کردها با نظارت مستقیم نماینده انجمن اولیا به شکل شفاف و مستند انجام می شود اما تفاوت‌های اقتصادی خانواده‌ها و رنج‌های معیشتی همه اولیا نه تنها کاملا لحاظ می‌شود بلکه موارد خاص مورد حمایت مدرسه با هدایت اداره، مورد حمایت کمیته امداد، بهزیستی و خیرین هستند.

عرب خزائلی با اشاره به معلم نداشتن چند ماهه دانش‌آموزان روستای جناسم، بیان داشت: به دلیل کمبود نیرو نتوانستیم معلمی برای دانش آموزان روستای جناسم بفرستیم .

وی افزود: با تفاهم نامه‌ای که اداره کل با مدارس غیردولتی امضا کرد معلم غیر رسمی مورد تایید آموزش و پرورش با حمایت اهالی روستاهای بالادست درحال تدریس دانش آموزان است.

عضو شورای فرهنگ عمومی میاندورود از برطرف شدن فقر بزرگ آموزش و پرورش میاندورود در سال آینده خبر داد و گفت: برای سال آینده فقر بزرگ آموزش و پرورش میاندورود که نداشتن پژوهش سرای دانش آموزی، مرکز نانوتکنولوژی و مرکز اختلالات یادگیری است برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: اداره کل نوسازی نیز قرار است تا مهر ماه سال آینده کانون فرهنگی و هنری ما را تکمیل و تحویل دهد.

عرب خزائلی با بیان اینکه مدرسه ابتدایی لالیم با مساعدت سازمان نوسازی و دهیاری و شورای اسلامی لالیم تکمیل و دانش آموزان در آن مشغول تحصیل شدند، خاطر نشان کرد: مدرسه شهید اسدیان سورک نیز در حال ساخت است که به گفته پیمانکار تا مهر سال آینده تکمیل و تحویل داده خواهد شد.

وی از دیگر پروژه‌های در دست اقدام آموزش و پرورش میاندورود را ساخت مدرسه ابتدایی در روستای ماکران دانست و گفت: اهالی ماکران برای تجدید بنای دبستان شهید فولادی اقدامات اولیه را انجام خواهند داد و بقیه اقدامات تکمیلی از طریق سازمان نوسازی، بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت پیگیری خواهد شد.

عرب خزائلی از برگزاری لیگ علمی دانش‌آموزان پایه ابتدایی خبر داد و گفت: امیدواریم با برگزاری این لیگ در ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان نقش قابل توجهی داشته باشیم.

وی با اشاره به درپیش بودن ایام الله دهه فجر، بیان داشت: بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران طرحی نو درانداخته‌اند و نظام حکومتی دینی را در عرصه گیتی بعد از ائمه بنیان نهادند.

عرب خزائلی ابراز داشت: با همکاری اداره ارشاد، سازمان تبلیغات و هماهنگی فرمانداری مشغول تدارک یک جنگ شادی به نام شهرستان هستیم تا در بیشتر مدارس جشن‌های پیروزی انقلاب را برگزار و برترین ها را از طریق مسابقات فرهنگی و هنری شناسایی و به استان معرفی کنیم.

وی از دیگر برنامه های آموزش و پرورش در دهه فجر را همراهی با مدیران استانی و شهرستانی جهت حضور در فرودگاه و استقبال نمادین از ورود امام خمینی (ره) دانست و گفت: در دهه فجر افتتاح مدرسه ابتدایی شهید تقوی لالیم و دبیرستان هشت کلاسه شهید شفیعی و آهنگر دارابکلا را نیز خواهیم داشت.مطالب مرتبط با : افتتاح 2 مدرسه ابتدایی و دبیرستان در دهه فجر
دیدگاه شما در مورد : افتتاح 2 مدرسه ابتدایی و دبیرستان در دهه فجر

افتتاح 2 مدرسه ابتدایی و دبیرستان در دهه فجر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ