• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 7425 - تاریخ انتشار : سه شنبه 07 بهمن 1393 - ساعت: 12:39

چاپ
تجمع کارگران مقابل فرمانداری

در اعتراض به بسته شدن شرکت دربال؛

تجمع کارگران مقابل فرمانداری


کارگران شرکت دربال در اعتراض به بسته شدن این شرکت صبح امروز مقابل فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش میانخبر ، صبح امروز بیش از 50 نفر از کارگران شرکت دربال در اعتراض به بسته شدن شرکت در مقابل فرمانداری میاندورود تجمع کردند.

این کارگران در گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان داشتند: از یک هفته قبل درب شرکت را بسته‌اند و هیچ پاسخ روشنی نمی‌دهند و تنها به تعطیلی چند ماهه شرکت به دلیل تعمیرات اشاره کردند.

یکی از کارگران نیز اظهار داشت: این شرکت 135 نیرو دارد و در نزدیکی سال نو همه آنها بیکار شدند، چگونه این کارگران پاسخ‌گوی خانواده خود باشند.

وی با اشاره به سابقه 15 ساله خود در این شرکت گفت: 15 نفر از کارگران تا یک سال آینده بازنشسته خواهند شد و نزدیک به 10 نفر هم بازنشسته شدند اما هنوز به‌جای آنها کسی را جایگزین نکردند و من به‌عنوان مسئول یک قسمت کار سه قسمت را انجام می دهم.

یکی دیگر از این کارگران خاطر نشان کرد: قرار داد ما همیشه چند ماهه بوده است و هیچ یک از ما با وجود سابقه کاری طولانی، قرارداد رسمی و دائمی نداریم.

علی غلامیان در گفت‌وگو با ما با بیان اینکه فرماندار به همراه حراست فرمانداری و شورای تامین پیگیری لازم را داشته‌اند، افزود: با شرکت در جلسه‌ای با حضور مدیران شرکت دربال به همراه نماینده اداره کار و نمایندگان کارگران صحبت‌های دو طرف را شنیدیم.

وی تصریح کرد: مقرر شد اگر شرکت قصد انجام تعمیرات در شرکت را دارد باید از قبل به اداره کار نامه‌ای مبنی بر انجام تعمیرات بفرستد تا اداره کار بیمه بیکاری را برای کارگران در نظر بگیرد و بعد مدت مشخص دوباره این کارگران بتوانند برسر کار حاضر شوند.

معاون فرماندار میاندورود اظهار داشت: در جلسه‌ای که دیروز نماینده کارگران با مدیران شرکت داشتند مدیران دربال فرصت چهار ماهه برای تعمیرات خواستند.

غلامیان بیان کرد: فرماندار میاندورود به دلیل نزدیکی به عید بسیار به باز بودن کشتارگاه تاکید دارد و اگر قرار به تعطیل شدن برای تعمیرات است باید با هماهنگی اداره کار جهت برخورداری کارگران از حقوق و مزایا باشد.

وی خاطر نشان کرد: جلسه‌ای با حضور نمایندگان مجلس، مسئولین شرکت، فرماندار میاندورود و نماینده اداره کار احتمالا در روز پنج شنبه برگزار خواهد شد تا درباره مشکلات پیش‌رو به نتیجه مثبتی برسند.

حسین طبری نیز با اشاره به اینکه 135 کارگر چندین سال در این شرکت مشغول به کار هستند، تصریح کرد: این شرکت در گذشته نیز چندین بار به دلایل مختلف تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه در نزدیکی عید به بهانه تعمیر خط بخواهند آن را تعطیل کنند غیرمعمول و غیرمنطقی است، افزود: با توجه به گفته دکتر امیدی و شواهد موجود، نشان از سودآور بودن شرکت دارد و لزومی به تعطیلی شرکت نیست.

عضو شورای شهرستان خاطر نشان کرد: تا چند ماه دیگر چندین کارگر بازنشسته خواهند شد در این صورت ما هیچ اشتغالی ایجاد نکردیم پس لزومی ندارد این چند شغل موجود را هم بخواهیم از بین ببریم.

به گزارش میانخبر ، شرکت دُربال در شهر سورک در زمینه کشتار مرغ فعالیت می‌کند و زیر مجموعه شرکت ذَربال آمل است.مطالب مرتبط با : تجمع کارگران مقابل فرمانداری
برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • سه شنبه 07 بهمن 1393 - 16:18 ش‏‏‏ ‏ـ‏ ‏‏ا

  کار‏ ‏مسئولین‏ ‏این‏ ‏شرکت‏ ‏از‏ ‏داعشی‏ ‏ها‏ ‏هم‏ ‏بدتره‏ ‏آخه‏ ‏زن‏ ‏و‏ ‏بچه‏ ‏های‏ ‏این‏ ‏کارگرا‏ ‏چه‏ ‏گناهی‏ ‏کردن‏ ‏ک‏ ‏شب‏ ‏عیدی‏ ‏گرفتارشون‏ ‏کردین... بنظر‏ ‏من‏ ‏داعشی‏ ‏بودن‏ ‏به‏ ‏زنده‏ ‏زنده‏ ‏سر‏ ‏بریدن‏ ‏نیست‏ ‏آقای‏ ‏مدیر‏ ‏شرکت...

  پاسخ به نظر
  + 15 - 0
 • چهار شنبه 08 بهمن 1393 - 12:48 قاسمی

  کجایند مسولین شهرستانی چگونه مدیران شرکت توانستند از ساده لوحی کارگران زحمتکش استفاده کنند تا قردادی یکماهه با انان تنظیم قردادقبلی رو ازشان پس بگیرند کو رییس اداره کار چرا مسله باین مهمی رو پیگیری نکرد حالا شرکتی بخاطر سود اوری و بهانه های مختلف عده ای از قشر ضعیف جامعه که خانواده شون در این شب عید دستشون نگاه میکنند را بیکار کردند امام جمعه و فر ماندارمحترم شما رو بخد اقسم مسله باین مهمی رو پیگیری کنید مسولینی که در حق این قشر زحمتکش کوتاهی کردند رو شناسایی و بر خورد جدی با آنان شود مدیر شرکت دربال تور ابه وجدانت قسم این بندگان خدا چطور ازجاننشان مایه گذاشتند تا صبح در سالن های سرد با سرما دست وپنجه نرم میکردن شماها پیش خانواده در چای گرم و برای شما ابرو میخریدند شماها نزدمدیران ارشد خود پوز میدادید حالا جواب خوبی آنهارو با بیرون انداختن انها دادید

  پاسخ به نظر
  + 11 - 0
 • چهار شنبه 08 بهمن 1393 - 14:58 اکبریان

  فرماندار و امام جمعه محترم میاندورود با سلام لطفا چهت ابقاع بکار این عزیزان تلاش نمایید اجرش را ازخدا دریافت نمایید

  پاسخ به نظر
  + 8 - 0
دیدگاه شما در مورد : تجمع کارگران مقابل فرمانداری

تجمع کارگران مقابل فرمانداری تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ