• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 7603 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 بهمن 1393 - ساعت: 21:22

چاپ
افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی تیپ یک سورک در دهه فجر

شکوه فجر در میاندورود/4

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی تیپ یک سورک در دهه فجر


مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندورود گفت: مرکز بهداشتی درمانی شبانه‌روزی تیپ یک حاج مصطفی عاشوری شهرستان در شهر سورک و خانه بهداشت روستای انجیل نسام در دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش میانخبر ، محمد قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در سورک با بیان اینکه از ابتدای انقلاب شاهد سازماندهی و خدمات منحصر به‌فردی در حوزه سلامت در شهرستان بودیم، گفت: از جمله آنها ارائه خدمات بهداشتی درمانی در مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت در شهر سورک و روستاهای شهرستان میاندورود می باشد.

وی افزود: شهرستان میاندورود دارای 6 مرکز بهداشتی و درمانی روستایی و یک مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی شهری است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان میاندورود با بیان اینکه هر مرکز بهداشتی و درمانی دربردارنده چند خانه بهداشت روستایی در روستاهای تحت پوشش خود است، اظهار داشت: خدمات بهداشتی از قبیل واکسیناسیون، پیشگیری و مراقبت از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر( فشار خون، دیابت، اختلالات روانی، سل، تب مالت و..) مراقبت مادران باردار، مراقبت پیش از بارداری، مراقبت‌های اطفال و سالمندان، نظارت‌های بهداشت محیط و حرفه ای و اقدامات مربوطه در خانه‌های بهداشت در کلیه روستاهای میاندورود و شهر سورک توسط تیم سلامت مراکز بهداشتی درمانی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته شاهد مرگ و میر مادران باردار و کودکان زیر 5 سال در شهرستان بودیم، تصریح کرد: در حال حاضر با مراقبت‌های بهداشتی قبل از بارداری، حین بارداری و پس از آن، مرگ مادران باردار در این شهرستان به صفر رسیده است.

قربانی با بیان اینکه در حوزه واکسیناسیون برخی بیماری‌ها به مرحله حذف یا ریشه‌کنی رسیده‌اند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر خدمت جدیدی تحت عنوان واکسیناسیون پنتاوالان(پنج ظرفیتی) آغاز شده و در حال انجام است که یکی از بیماری‌هایی که توسط این واکسن پیش‌گیری می‌شود بیماری عفونی مغزی و تنفسی (مننژیت و پنومونی) هموفیلوس و آمفولانزا است که در گذشته موجب مرگ و میر کودکان می‌شد.

وی از افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی تیپ یک حاج مصطفی عاشوری شهرستان در شهر سورک خبر داد و گفت: این مرکز دارای قابلیت‌هایی نظیر کلینیک تخصصی با حضور متخصصین اطفال، داخلی، جراحی، بیماریهای زنان و زایمان و روان پزشکی می‌باشد.

این مسئول اضافه کرد: آزمایشگاه مجهز، داروخانه، کلینیک دندانپزشکی با دو دستگاه یونیت مخصوص با ارائه خدمات ترمیمی، فیشورسیلنت و... و هم‌چنین خدمات رادیولوژی که در مواقع لزوم بر حسب تجویز پزشک انجام می‌شود از جمله قابلیت‌های دیگر این مرکز می‌باشد.

قربانی برنامه دیگر مرکز بهداشت و درمان میاندورود در دهه فجر را افتتاح خانه بهداشت روستای انجیل نسام دانست و اظهار داشت: زمین اهدایی این خانه بهداشت سهم شهید باقری از ارثیه پدرش بود که بعد از شهادتش برادران وی این زمین را برای ساخت خانه بهداشت اهدا کردند.مطالب مرتبط با : افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی تیپ یک سورک در دهه فجر
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پنج شنبه 09 بهمن 1393 - 21:42 miandoroudi

  با سلام و خسته نباشید به دکتر قربانی و دوستانشون.شهرستان ما بحمدالله هم وسعت زیادی داره و هم پتانسیل های فراوانی در آن نهفته است و مردم فهیم میاندرود شایسته امکانات عالی هستند.

  پاسخ به نظر
  + 5 - 2
 • شنبه 11 بهمن 1393 - 19:33 محمد تقی کاظمیان سورکی

  دکتر قربانی باسلام و خداقوت به جنابعالی و دیگر پرسنل خدمتگداز ارزوی سلامتی شما وهمه همکارانتان را از خداوند متعال خواهانیم 0 امید واریم این فعالیتها وتلاشها ادامه پیدا کند چون برای این مردم هرچه کنید کم کردید 0

  پاسخ به نظر
  + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی تیپ یک سورک در دهه فجر

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی شبانه روزی تیپ یک سورک در دهه فجر تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ