• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 7855 - تاریخ انتشار : سه شنبه 14 بهمن 1393 - ساعت: 18:56

چاپ
22 بهمن سرآغاز یک هویت، اصالت و یک حماسه

22 بهمن سرآغاز یک هویت، اصالت و یک حماسه


22 بهمن سرآغاز یک هویت و اصالت و سرآغاز بودن بود، سرآغاز یک حماسه که حماسه‌های زیادی را در این 36 سال به وجود آورده است.

به گزارش میانخبر ، سال‌های خفقان و ظلم بود، تاریکی بود و سیاهی، جای جای این شهر و روستا زندان بود و قفس، خانه‌ها زندانی بود برای هر ایرانی و این زندان هر روز تنگ‌تر می‌شد و از این قفس امید به رهایی نبود، امید به پر زدن و بال گشودن در سرزمین پاکی‌ها وجود نداشت.

ابرهای سیاه همه جا را گرفته بود و این اشک‌ها مثل باران برگونه‌های خیس زنان و مردان این سرزمین جاری می‌شد و سیلی از خشم به پا کرده بود.

چکمه‌های استبداد هم‌چنان چون تازیانه بر جان مردم فرو می‌آمد و هر روز از شیره جان مردم می‌مکید. استکبار، استبداد، ظلم و ستم و فقر همه جای این سرزمین را فرا گرفته بود.

دیو سیاه پلیدی به فکر آزادی نبود، به فکر گرسنگی کودکی که از فقر پدر خسته و بی رمق به آینده‌ای نامعلوم چشم می‌دوخت.

بی‌سوادی و فقر بیداد می‌کرد، ملتی که خود سرشار از فرهنگ و تمدن بود، ملتی که غنی بود از ثروت ملی خود دچار بی‌هویتی شده بود و نانی نبود تا کودک گرسنه خود را سیر کند.

ملتی که خود پر بود از علم، عالمان، دانشمندان، حال بی‌سوادی در هر خانه‌ای از فقر رخنه کرده بود، ظلم بیداد می‌کرد، اما، اما ناگهان از دل سیاهی شب از دل سیاهی ناامیدی، نوری تابیدن گرفت، آری، نوری از جنس عشق، از جنس آزادی، مردانگی، افسانه‌ای که اسطوره شد برای ایران و برای جهان تا با تدبیر خود پرنده‌های در قفس را به آسمانی آبی هدایت کند و بیداد را با فریادی رسا فریاد بزند که ای امت بیدار شوید.

این سردمداران شرق و غرب را از خاک پاک ایران بیرون کنید و شاه ملعون را از تخت شاهی پایین کشید و بت ظلم را با تبر بیداری بشکنید و کمر همت برای ایرانی با تمدن چندین هزار ساله ببندید تا ایران باقی بماند و ایران آزاد.

مردم ایران ندای رهبری را با جان و دل لبیک گفتند، هوشیار شدند و چشمانشان را به واقعیت باز کردند و مادرانی که سال‌ها با رنج و سختی فرزندانی دلیر و شیرمرد تربیت کردند تا این چنین روزی جوانان را به میدان آورند و جوانان غیور با مشت‌هاشان که گره شده بود و چشمانی که به نور و به امام امت دوخته بود به پا خواستند و حکومت دست نشانده پهلوی را که 2500 سال بر ایران جز بدبختی چیزی به همراه نداشت را سرنگون کردند.

ابراهیم زمان تبر بر دوش با تدبیر خود جوانان را به میدان نبرد فراخواند تا حماسه 22 بهمن 57 را در جهان و تاریخ ایران رقم بزند و به جرات می توان گفت: 22 بهمن 57 بزرگ‌ترین حماسه در جهان بوده و هست.

بت شاه ملعون به پایین کشیده شد و به همه استکبار جهان شرق و غرب نشان داد و فهماند که اجازه نداد و نمی دهد که ایران و ایرانی زیر سلطه غرب بماند حتی اگر تحریم‌ها قفس زندگی را تنگ کنند.

ایرانی اجازه نمی‌دهد جز اسلام، ایمان، غیرت و جز مردانگی بر این سرزمین شیران حکومت کنند.

ایرانی غیرتی دارد که هیچ کجای این دنیا غیرت و شرف و آزادگی را نمی توان پیدا کرد.

22 بهمن سرآغاز یک هویت و اصالت و سرآغاز بودن بود، سرآغاز یک حماسه که حماسه‌های زیادی را در این 36 سال به وجود آورده است و استکبار بداند هنوز جوانان ایران هستند با غیرت تر و هوشیارتر که حاضرند خونشان را چون گذشته به پای درخت انقلاب آبیاری کنند تا این درخت انقلاب همچنان ریشه بدواند.مطالب مرتبط با : 22 بهمن سرآغاز یک هویت، اصالت و یک حماسه
برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • سه شنبه 14 بهمن 1393 - 19:28 M

  با سلام و عرض تبریک ایام،متن خوبی بود خصوصا این جمله" ایرانی غیرتی دارد که هیچ کجای این دنیا غیرت و شرف و آزادگی را نمیتوان پیدا کرد "به دل نشست.دست مریضاد به نویسنده محترم!!

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • پنج شنبه 16 بهمن 1393 - 20:56 اکبری

  از کتاب های درسی آن سال ها یادم هست امام امیدش به ما دبستانی ها بود، می گویم : آقا ، حالا بزرگ شده ایم، از امیدتان راضی هستید؟ متن خیلی خوبی بود..

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
دیدگاه شما در مورد : 22 بهمن سرآغاز یک هویت، اصالت و یک حماسه

22 بهمن سرآغاز یک هویت، اصالت و یک حماسه تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ