• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8162 - تاریخ انتشار : سه شنبه 21 بهمن 1393 - ساعت: 00:13

چاپ
به داشته‌های خودمان توجه کنیم/ توافق باید کاملا شفاف باشد

امام جمعه موقت میاندورود:

به داشته‌های خودمان توجه کنیم/ توافق باید کاملا شفاف باشد


امام جمعه موقت میاندورود گفت: اگر قرار است توافقی انجام گیرد باید توافقی کاملا شفاف با ذکر همه جزئیات و با ذکر همه مباحثی که در این مذاکرات قابل بحث است، باشد.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سید جعفر علوی در گفت‌وگو با ما با اشاره به سخنان رهبری که فرمودند "ملت زیر بار حرف زور نمی رود"، گفت: تاریخ ملت ایران گواه بر این است که در هیچ برهه‌ای از زمان زیر بار حرف زور نرفته‎اند، به‌خصوص بعد از پیروزی انقلاب، امام به‌عنوان یک معلم الهی برای ملت ما این درس آزادگی و زیربار ذلت و زور نرفتن را عملا به ما آموختند و همیشه شعار ملت ما به‌عنوان ملت پیرو عاشورا، هیهات من الذله بود.

وی اظهار داشت: امروز چه در بحث مذاکرات هسته‌ای و چه در سایر مسائل که ما با دنیا داریم، تنها راه تعامل دنیا با ما احترام به حقوق ملت ما است و اگر حقوق ملت ما و عذت ملت ما خدشه‌دار شود آمریکا و هیچ کشور دیگری کاری از پیش نخواهند برد ولو این‌که این تحریم سال‌ها به‌طول بینجامد.

امام جمعه موقت میاندورود با بیان این‌که اگر مقام معظم رهبری می‌فرماید "آمریکا دچار خطای محاسباتی و اشتباه راهبردی است" دقیقا یک مطلب حق به جایی است، به‌دلیل این‌که آمریکا فکر می‌کند با فشار آوردن بر ملت ما می‌تواند ملت را به زانو در بیاورد و وادار به تسلیم کند و این همان خطای محاسباتی و راهبردی آمریکا است که حضرت آقا به آن اشاره کردند اما در محاسبات دیگر هم آمریکا اشتباهات محاسباتی و راهبردی دارد مثل مسئله افت قیمت نفت که همه می دانند که این توطئه از سوی آمریکا است که به دست مزدور آنها عربستان در حال اجرا است.

وی با اشاره به سیاست‌های نفتی عربستان و آمریکا، خاطر نشان کرد: اینجا هم محاسبات آنها غلط و یک اشتباه راهبردی خواهد داشت چرا که همیشه آرزوی دولت و دولت‌مردان ما این بود که بتوانیم مسئله نفت یا دخالت نفت را در بودجه کم کنیم و به حداقل برسانیم و این از باب عدو شود سبب خیر یک امر مبارکی است.

علوی تصریح کرد: اگر چه منکر آن نیستم که ما به زحمت می‌افتیم و خسارت‌هایی خواهیم دید اما ما همیشه پای ارزش‌هایمان ایستادگی کردیم و خواهیم کرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که گفته‌اند "توافق نکردن بهتر است تا توافق بد"، گفت: ما هم همین را می‌خواهیم و معتقدیم در توافق بد که بعدها بهانه به دست آمریکا می‌افتد و تفسیرهای خودش را دارد یقینا باعث زحمت ما خواهد شد و لذا ملت ما به پیروی از مقام معظم رهبری این را می خواهند.

علوی تاکید کرد: اگر قرار است توافقی انجام گیرد باید توافقی کاملا شفاف با ذکر همه جزئیات و با ذکر همه مباحثی که در این مذاکرات قابل بحث است، باشد.

وی با اشاره به زیاده‌ خواهی‌های آمریکا در مذاکرات هسته‌ای و مطرح کردن بحث موشک‌های ایران، بیان داشت: مذاکره کنندگان صرفا به مذاکرات هسته‌ای بپردازند و به یک توافق جامع و کامل با شفافیت برسند که بعدها هیچ کس هیچ تعبیری به میل خود نسبت به این توافق نامه نداشته باشد.

حجت الاسلام علوی، گفت: برای ملتی که می‌خواهد روی پای خود بایستد و متکی به منابع خود چه منابع انسانی و چه سایر منابع باشد لازمه‌اش توجه به داشته‌های خودش است.

وی اظهار داشت: ما از این منابع در درون کشور فراوان داریم و به فضل الهی هر روز داریم با استفاده از این داشته‌های خودمان پله‌های رشد و ترقی را طی می‌کنیم و در بحث اقتصاد مقاومتی هم تاکید حضرت آقا همین است که اگر به داشته‌های خود توجه کنیم و آن را فراموش نکنیم حقیقتا اقتصاد مقاومتی اتفاق خواهد افتاد.مطالب مرتبط با : به داشته‌های خودمان توجه کنیم/ توافق باید کاملا شفاف باشد
دیدگاه شما در مورد : به داشته‌های خودمان توجه کنیم/ توافق باید کاملا شفاف باشد

به داشته‌های خودمان توجه کنیم/ توافق باید کاملا شفاف باشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ