• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8234 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 بهمن 1393 - ساعت: 00:01

چاپ
حکایت این روزهای برخی افراد در میاندورود

حکایت این روزهای برخی افراد در میاندورود


چند وقتی است که عده ای در مجالس و محافل از تریبون هایی که در دست دارند دم از وحدت، اتحاد و هم‌دلی می زنند در صورتیکه خود بر آن پایبند نیستند.

به گزارش میانخبر ، چند وقتی است که عده ای در مجالس و محافل از تریبون هایی که در دست دارند دم از وحدت، اتحاد و هم‌دلی می زنند در صورتیکه خود بر آن پایبند نیستند و با توجه به سوابق آنها از این پس نیز به مقتضیات وحدت ملتزم نخواهند بود.

آنها هر جا که منافع خود را در خطر می‌بینند و به نوعی احساس خطر می‌کنند دم از وحدت و همدلی می‌زنند اما همین که خطر از بیخ گوش‌شان گذشت انگار نه انگار تا دیروز چه می‌گفتند.

امروز برخی خود را محور وحدت می‌دانند، اما خود برهم زننده اصلی این وحدت هستند، چرا که اصولاً هر چه هست و نیست را از آن خود می‌دانند و دیگران نباید به هیچ عنوان مخالف آنان نظر دهند، و اگر این طور شود تریبون را برای کوبیدن و زیر سوال بردن آن از دست نمی‌دهند و اصولاً انسان‌های مغرور و ازخودراضی دارای این روحیه هستند و دوست ندارند کسی بالاتر از آنها حرفی بزند.

عده ای خود را منتسب به نهادهایی می‌کنند و هر اشتباه خود را به آن نسبت می‌دهند در صورتی‌که هیچ وقت اشتباه و خطا جزء را نمی توان به کل نسبت داد، چه از منظر فلسفی و چه منطقی.

این افراد خود را در ادعا به هیچ گروه و جریانی وابسته نمی‌دانند، اما در عمق ماجرا شدیدا وابستگی و علاقه شدید به یک جریان سیاسی دارند و تمامی مواضع خود را بر اساس آن تنظیم می‌کنند و حتی برخی از تحلیل‌های ارائه داده شده آن جریان جناحی را عیناً کپی برداری کرده و بیان می‌کنند.

موارد متعدد دلالت برعدم بی طرفی و عدم وابستگی آنان به گروه های سیاسی را رد می کند.

این‌طور سخن گفتن ما را یاد علی مطهری می‌اندازد که جهت دیده شدن و در چشم بودن، هر چند وقت یک بار بحرانی برای کشور به وجود می‌آورد و وقتی به صحبت‌های او توجه می‌کنی، تازه می‌فهمی که چقدر سطحی‌نگر و بدون عمق فکری و تحلیل است، حکایت این روزهای برخی افراد در شهرستان میاندورود اینگونه است.

نکته قابل تأمل اینجاست که همه مواضع شخصی و سیاسی خود را به نام و منتسب به یک نهاد مقدس کردن، خارج از مروت است.

اما به راستی چرا این‌گونه است و اصولاً چه جریانی در پس این قضایاست و یک معمایی به ظاهر سخت اما ساده در پس آن نهفته است.

اولا این‌که همانطور که در بالا گفته شد برخی از انسان‌ها جهت رسیدن به قدرت و دیده‌شدن از هر ابزاری استفاده می‌کنند تا خود را در بین جریانات مختلف مطرح کنند تا در سال آینده!!! از آن بهره‌برداری کنند.

دوم اینکه این افراد به جهت علاقه شدید به جریان متبوع خود نقش، پلیس بد را بازی می‌کنند و خود را سپر آماج و حملات دیگر گروه‌ها کرده تا سایر افراد در نقش پلیس خوب کار خود را که متظاهرانه انجام می‌دهند دچار مشکل و خدشه نشوند.

نکته تأسف‌بار در این است که چرا از یک نهاد مقدس این چنین در جریان سیاسی بازی می‌شود و از جایگاه مقدس، نعل وارونه زده شده و اختلافات بین نیروهای ارزشی به‎وجود می‌آید؟!مطالب مرتبط با : حکایت این روزهای برخی افراد در میاندورود
برای این پست 7 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پنج شنبه 23 بهمن 1393 - 00:52 ناشناس

  تأسف باره اینجور حرکات و جریانات،خیلی مسائل وجود داره که باید با همدلی و همفکری بزرگان در شهرستان حل بشه،نه اینکه اینطور رفتارهای سبک سرانه از بعضیا سربزنه! خدا عاقبتمون رو بخیر کنه.

  پاسخ به نظر
  + 11 - 4
 • پنج شنبه 23 بهمن 1393 - 14:12 صبرایی

  میانخبر جوون واضح صحبت نمیکنی یا دوزاری ما نمیفته ...بیشتر توضیح بده مطلب باید اشل کاری داشته باشه ////

  پاسخ به نظر
  + 11 - 5
 • پنج شنبه 23 بهمن 1393 - 17:14 غریبه

  اولین بار نیست درپرونده شون پرازاین دورنگی هاست

  پاسخ به نظر
  + 20 - 3
  جمعه 24 بهمن 1393 - 23:34 محمدمهدی

  باسلام کسی که تریبون یک شهرستان رو برعهده داره ود در دید عموم قرارداره نباید جناح خودش رو مشخص کنه ما بر این اعتقادیم که خط ما خط رهبری است ولا غیر

  پاسخ به نظر
  + 14 - 0
 • پنج شنبه 23 بهمن 1393 - 18:21 فرهنگی

  برادر حزب الله این مطلب یعنی این اقا باب میل شما صحبت نکرده عزیز دل برادر حتما سخران اصلاح طلب بوده و مقاله فوق هم از نوع اصولگرایی است ما به اقای مطهری افتخار می کنیم لطفا نمایش بده

  پاسخ به نظر
  + 6 - 14
  دوشنبه 27 بهمن 1393 - 16:36 فرهنمگی

  واضح است برادر علی مطهری ثابت کرد که طرف دار جریان خاصی نیست هرکه اشتباه کرد بیان می کند می خواد از هر جناحی باشه نماینده یعنی همین مگه چی گفت باید فتنه گران را محاکمه کنید و سپس به سزای اعمالشان برسانید هر که هستند باشند مگه تا به حال شخصینهای بزرگ محاکمه نشدند مردم که حرفی ندارند هر که خلاف کرد باید محاکمه شود

  پاسخ به نظر
  + 0 - 1
 • پنج شنبه 23 بهمن 1393 - 22:41 ناشناس

  سلام به میانخبری ها و دوستی که به نام فرهنگی نظر گذاشتین،شما از کجا انقده مطمئنین که مطلب فوق از دید یک فرد اصولگراست؟؟؟

  پاسخ به نظر
  + 6 - 3
 • جمعه 24 بهمن 1393 - 18:33 راسخ

  اسلام هرچی خورده از این آدمهای بی بصیرت خورده از طلحه و زبیر زمان علی (ع) گرفته تا خواجه ربیع زمان امام حسین (ع) و منتظری دوران امام خمینی (ره) و الانم که کم نیستند... اینها نون به نرخ روز می خورند

  پاسخ به نظر
  + 10 - 1
 • شنبه 25 بهمن 1393 - 16:06 کیان

  با سلام مرگ بر ضد ولایت فقیه

  پاسخ به نظر
  + 8 - 0
دیدگاه شما در مورد : حکایت این روزهای برخی افراد در میاندورود

حکایت این روزهای برخی افراد در میاندورود تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ