• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8447 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 بهمن 1393 - ساعت: 09:38

چاپ
قطع ماهرانه 100 درخت کاملا سالم با قطر 100 سانتی‌متر/ متخلفان مجری قانون بودند‌+عکس

قاچاق یک‌میلیاردی درختان جنگلی در میاندورود

قطع ماهرانه 100 درخت کاملا سالم با قطر 100 سانتی‌متر/ متخلفان مجری قانون بودند‌+عکس


دادستان میاندورود از سوءاستفاده یک‌میلیارد تومانی از درختان جنگلی این شهرستان توسط متولیان جنگل خبر داد.

به گزارش میانخبر ، حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی با اشاره به کشف یک فقره سوء‌استفاده بزرگ از درختان جنگلی این شهرستان اظهار کرد: براساس شواهد و مستندات موجود تعداد زیادی از درختان تنومند و سالم این منطقه توسط افرادی که در طرح دانشکده منابع طبیعی فعالیت دارند به صورتی ماهرانه قطع و به طور قاچاق از جنگل خارج شده است.

وی افزود: مستندات نشان می‎دهد که این درختان کاملا سالم بوده و پس از قطع شدن به شیوه کف‌بری برای امحا و از بین بردن آثار جرم بر روی آنها برگ و بوته‎های خار و خاشاک ریخته شده تا از دید مسئولان مخفی بماند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میاندورود با بیان اینکه بررسی‎های نخستین از ارزش حدود یک‌ میلیاردی این درختان حکایت دارد، افزود: مجریان طرح درختان جنگلی دانشکده منابع طبیعی میاندورود با همکاری ناظر، قرق‌بان، نگهبان، کارشناس ناظر و پیمانکار، در کنار قطع درختانی که دارای مجوز قطع بودند اقدام به قطع بیش از 100 اصله درخت تنومند و سالم منطقه برای قاچاق کرده‎اند.

این مقام قضایی با اشاره به بازدید خود و یکی از مقامات امنیتی شهرستان از محل قطع کردن این درختان افزود: در این منطقه تعداد زیادی تراکتور و ابزارآلات سنگین وجود داشت که علاوه بر قطع کردن درختان آسیب‎های فراوانی به منابع طبیعی و زیستی این منطقه وارد کرده‎ است.

ملاکریمی نخستین اقدام دادستانی میاندورود پس از بازدید از منطقه را صدور دستور خروج ماشین‌آلات از جنگل و احضار همه مسئولان و افراد مربوط به این طرح به دادستانی اعلام کرد و افزود: این اقدام سودجویانه توسط کسانی اتفاق افتاده که براساس قانون وظیفه صیانت از منابع طبیعی به عنوان بیت‌المال را دارند و این مسئله قلب هر انسان منصفی را به درد می‌آورد.

وی میانگین قطر این درختان را 100 سانتی‌متر و ارزش ریالی درختان قطع شده را عددی بین 800 میلیون تا یک‌میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: رقم دقیق خسارات وارده پس از کارشناسی دقیق به اطلاع مردم خواهد رسید.

دادستان میاندورود در پایان با غیرقانونی دانستن واگذاری پروانه قطع درختان به افراد فاقد صلاحیت ابراز داشت: با وجود اینکه چندین ماه از پایان زمان حضور این مجموعه از منطقه جنگلی گذشته بود اما حضور آنان همچنان ادامه داشت و آنان بیش از قطع درختان فرسوده به نابودی درختان سالم اقدام کرده‎اند. مطالب مرتبط با : قطع ماهرانه 100 درخت کاملا سالم با قطر 100 سانتی‌متر/ متخلفان مجری قانون بودند‌+عکس
برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 29 بهمن 1393 - 11:21 سورکی آزاد

  ومکرو ومکرالله والله خیرالماکرین

  پاسخ به نظر
  + 22 - 2
 • چهار شنبه 29 بهمن 1393 - 12:12 میاندورودی

  با سلام و تشکر از داداستان محترم،باید تأسف خورد برای انسان هایی که برای پول درآوردن از هیچ کاری دریغ نمیکنند،امیدواریم هیچوقت در شهرستان شاهد این صحنه ها نباشیم.

  پاسخ به نظر
  + 18 - 0
 • چهار شنبه 29 بهمن 1393 - 14:55 سید

  دم بروبچه های امنیتی شهرستان گرم که حضورشون مایه امنیت در شهرستانه، خدا قوت

  پاسخ به نظر
  + 15 - 0
 • پنج شنبه 30 بهمن 1393 - 19:41 کوروش

  با سلام و تشکر از داداستان محترم دست مریزاد به نیروهای امنیتی شهرستان میاندرود

  پاسخ به نظر
  + 8 - 0
دیدگاه شما در مورد : قطع ماهرانه 100 درخت کاملا سالم با قطر 100 سانتی‌متر/ متخلفان مجری قانون بودند‌+عکس

قطع ماهرانه 100 درخت کاملا سالم با قطر 100 سانتی‌متر/ متخلفان مجری قانون بودند‌+عکس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ