• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8516 - تاریخ انتشار : جمعه 01 اسفند 1393 - ساعت: 21:41

چاپ
شيعيان به حضرت زينب(س) بدهكارند/ روحانیون محرک اصلی جوانان در دفاع مقدس

امام جمعه میاندورود:

شيعيان به حضرت زينب(س) بدهكارند/ روحانیون محرک اصلی جوانان در دفاع مقدس


امام جمعه میاندورود گفت: مشوق و محرك اصلي جوانان در دفاع مقدس روحانيون بوده‌اند.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سيد مجتبي رسولي جويباري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه مياندورود از برگزاري سمينار ائمه جمعه استان در مياندورود خبر داد.

وي با بيان اينكه اين اتفاق مهم فرهنگي در روز چهارشنبه در مياندورود برگزار خواهد شد افزود:اين اتفاق بزرگ مي تواند بركات خوبي براي شهرستان به همراه داشته باشد.

امام جمعه مياندورود از حضور 44 امام جمعه ،نماينده ولي فقيه، استاندار مازندران و مديران استاني و شهرستاني خبر داد و گفت: عنوان اين سمينار سبك زندگي،اقتصاد مقاومتي در تحقق شعار سال مي باشد كه تمامي مسئولان در راستاي برگزاري اين اجلاس در حال همكاري با ستاد هستند كه اميدواريم سمينار به خوبي برگزار شود.

*رمز موفقيت انقلاب پيروي از مرجعيت و رهبري بوده است

وي به سالروز صدور حكم تحريم و تنباكو توسط ميرزاي شيرازي اشاره كرد و گفت:ولخرجي ها و عياشي هاي ناصرالدين شاه، دادن امتياز فروش،توزيع و كشت توتون و تنباكو به انگليس و از طرفي ديگر مخالفت مردم و علما در شهرهاي مختلف باعث بودجود آمدن جنبش تنباكو در كشور شد.

حجت الاسلام رسولي با اشاره به حكم تاريخي ميرزاي شيرازي از نجف در تحريم استعمال توتون و تنباكو اظهار داشت: تنها يك خط فتواي ميرازي شيرازي خط بطلاني بر روي همه توطئه هاي دشمنان كشيد.

وي ابراز داشت:در تمام دوره ها اگر مشكلي پيش مي آمد اين روحانيت و مرجعيت بود كه به ميدان مي آمد و مشكل را حل مي كرد.

امام جمعه مياندورود با بيان اينكه به خاطر اعتقاد و اعتماد مردم به روحانيت آن هم با حكم و فتوي يك سطري يك قرارداد بين المللي از بين مي رود افزود: اين باور مردم به مرجعيت به حدي بوده است كه در حرمسراي ناصرالدين شاه نيز زنان قليان ها را شكستند.

وي رمز موفقيت اسلام و انقلاب در كوران هاي مختلف را اطاعت و پيروي از مرجعيت،رهبري و روحانيت دانست و گفت:اگر اين وحدت و همدلي بين مردم و روحانيت و مرجعيت وجود داشته باشد مشكلي پيش نخواهد آمد.

حجت الاسلام رسولي به تلاش دشمنان در راستاي ايجاد افتراق بين مرجعيت،روحانيت و مردم اشاره كرد و گفت:تاكنون آنها در اين امر توفيقي نداشته اند و اميدواريم كه اين اتحاد و وحدت همواره بين مردم و مرجعيت حفظ شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه علاوه بر اينكه روحانيت در بسياري از صحنه هاي تاريخي محور بودند،در دفاع مقدس نيز روحانيت نقش بسزا و منحصر به فردي داشتند ابراز داشت: همه با خط فكري برگرفته از روحانيت با منشا الهي و قرآني وارد عرصه شدند و مشوق و محرك اصلي جوانان در دفاع مقدس هم روحانيون بوده اند.

حجت الاسلام رسولي به همراهي روحانيون با مردم در جبهه هاي نبرد هم اشاره كرد و گفت: آنها هم مبلغ ديني رزمندگان بودند و هم در ميدان نبرد همسنگر رزمندگان بوده اند.

وي به تعداد شهداي روحانيت در جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: به نسبت همه اقشار، تعداد شهداي روحانيت بيشتر بوده است.

*شيعيان به حضرت زينب(س) بدهكارند/زينب(س)امانتدار امامت بود

امام جمعه مياندورود به سالروز ولادت حضرت زينب(سه) و روز پرستار و بهورز اشاره كرد و گفت: جايگاه اين شخصيت اينقدر والاست كه هر چه در شان و عظمتش بگوييم كم گفتيم.

وي با بيان اينكه شيعيان حضرت زينب را با مادرش فاطمه زهرا(س) مي شناسند ابراز داشت: او وارث وصيت هاي مادر بود و هم در دوره هاي مختلف همراه پدر بود.

حجت الاسلام رسولي به نقش ويژه حضرت زينب(س) در همراهي با سيدالشهدا اشاره كرد و گفت: در تمام لحظه ها زينب ذر كنار برادر بود و بعد از آن نيز حضرت در كنار امام سجاد(ع) بوده است و او امانتدار امامت بوده است.

وي به خطبه هاي آتشين حضرت در عوض كردن تاريخ كربلا اشاره كرد و گفت:اراده خدا و خون امام حسين(ع) را زينب به ثمر نشاند و نقشه هاي دشمن را نقش برآب كرد.

امام جمعه مياندورود گفت:به همان اندازه كه ما به اهل بين و امام حسين(ع) بدهكاريم، به حضرت زينب(س) نيز بدهكاريم و اميدواريم كه با نابودي كامل داعش زاير قبر او در سوريه و شام باشيم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

مطالب مرتبط با : شيعيان به حضرت زينب(س) بدهكارند/ روحانیون محرک اصلی جوانان در دفاع مقدس
دیدگاه شما در مورد : شيعيان به حضرت زينب(س) بدهكارند/ روحانیون محرک اصلی جوانان در دفاع مقدس

شيعيان به حضرت زينب(س) بدهكارند/ روحانیون محرک اصلی جوانان در دفاع مقدس تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ