• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8519 - تاریخ انتشار : شنبه 02 اسفند 1393 - ساعت: 16:58

چاپ
«طلا»، چهره میاندورود را زشت کرده است!

«طلا»، چهره میاندورود را زشت کرده است!


زمانی که زباله‌ها چهره شهرستان را زشت کردند نباید انتظار داشت که با این امکانات ناچیز به همراه زشتی سطح شهرستان بتوانیم گردشگر جذب کنیم.

به گزارش میانخبر ، در دنیا به زباله، طلای کثیف گفته می شود اما در ایران از این طلای کثیف بهره‌برداری نمی‌شود و در عوض باعث ایجاد هزینه زیاد برای نهادهای مختلف و مردم می‌شود.

زباله را می‌توان بازیافت کرد و با این کار جلوی هدر رفتن منابع طبیعی و کم کردن زباله‌های ریخته شده در روی زمین را گرفت از همین رو شعار زیبای شهر ما خانه ما باید به‌صورت یک فرهنگ در بین همه مردم نهادینه شود که هر نقطه از روز زمین و طبیعت، کوچه و خیابان به مثابه خانه ما است و باید آن را تمیز نگه داشت.

اما در گوشه گوشه شهرستان میاندورود مشاهده می‌شود که زباله‌ها در کوچه و خیابان و در حاشیه جاده‌ها، کانال‌ها و رودخانه‌‌ها رها شده‌اند.

نخاله‌های ساختمانی و نایلون‌های مختلف را می‌توان عمده‌ترین زباله‌های رها شده نام برد که نیاز به یک برنامه‌ریزی درست و مناسب در جهت جلوگیری از تکرار این گونه اقدامات و رها شدن آنها در سطح شهرستان و در نهایت زشت شدن چهره شهرستان دارد.پیامدهایی که رها کردن زباله در محیط اطراف و داخل رودخانه‌ها برجای خواهد گذاشت شاید نتوان آن را جبران کرد به همین دلیل باید فکری اساسی برای این موضوع اندیشید که شوراها و دهیاران در روستاها و شهرداری در شهر می‌توانند در این زمینه تعیین کننده باشند.

نصب سطل‌های زباله در سطح روستاها و مکانی خاص برای تجمع نخاله‌های ساختمانی همانند اقدامی که شهرداری سورک در سال‌های گذشته انجام داده بود و با قرار دادن تریلی کامیون در کنار رودخانه دارابکلا رود و انتهای شهر که عموما مردم زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی خود را در این نقاط رها می‌کردند جلوی رها شدن آنها را در رودخانه و حاشیه شهر گرفتند و همچنین با فرهنگ سازی می‌توان جلوی این‌کار را گرفت.

شاید کسانی که زباله‌ها را در کانال‌ها و یا رودخانه‌ها می‌ریزند تصور می‌کنند که کار تمام شده است و آب زباله را با خود می‌برد اما باید بدانند که این زباله‌ها در نهایت به دریا سرازیر می‌شود و زمانی که زباله‌ها را در دریا می‌بینیم از مسئولین و مردم دیگر انتقاد می‌کنیم اما کمی به کارهای خود فکر نمی‌کنیم و ضرب المثل " از ما است که بر ما است" شاید بهترین جمله‌ای باشد که می‌توان به این عمل گفت.

با نزدیک شدن به فصل بهار و ورود گرشگران شاید یکی از مهمترین مواردی که باعث می‌شود گردشگران به شهرستان میاندورود بیایند، زیبایی سطح شهرستان است.

اما زمانی که زباله‌ها چهره شهرستان را زشت کردند نباید انتظار داشت که با این امکانات ناچیز به همراه زشتی سطح شهرستان بتوانیم گردشگر جذب کنیم.

در مقابل ورود گردشگران؛ حضور آنها نیز نیاز به مدیریت دارد تا زباله‌های خود را در سطح شهرستان رها نکنند و با مدیریت کردن و گذاشتن سطل‌های زباله در مکان‌هایی که امکان ورود مسافران وجود دارد از رها شدن زباله جلوگیری کنیم.مطالب مرتبط با : «طلا»، چهره میاندورود را زشت کرده است!
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 03 اسفند 1393 - 15:32 بصیر

    خدا کنه به توصیه های شما گوش کنن و انقده راحت فضای سبز رو آلوده نکنن،نیاد روزیکه ،دیدن منظره های زیبا برامون آرزو بشه!

    پاسخ به نظر
    + 4 - 0
دیدگاه شما در مورد : «طلا»، چهره میاندورود را زشت کرده است!

«طلا»، چهره میاندورود را زشت کرده است! تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ