• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8563 - تاریخ انتشار : شنبه 02 اسفند 1393 - ساعت: 23:09

چاپ
بدون هیچ حامی مالی آغاز کردم

پرورش دهنده مرغ بومی محلی؛

بدون هیچ حامی مالی آغاز کردم


پرورش مرغ بومی محلی را به تنهایی و بدون هیچ حامی مالی آغاز کردم و توانستم به مرور زمان تعداد جوجه‌ها را افزایش دهم.

به گزارش میانخبر ، پرورش طیور به وی‍ژه مرغ بومی از گذشته‌های دور در ایران رایج بوده است، خانواده‌های روستایی با نگه‌داری تعدادی مرغ و خروس، آنها را پرورش می‌دادند و با استفاده از گوشت، تخم و پر آنها، بخشی از نیازهای افراد خانواده را برطرف می‌کردند.

امروزه هم در بیشتر روستاهای کشور، با کمترین هزینه و امکانات، پرورش مرغ بومی به صورت مرغداری کوچک انجام می‌شود، در صورتی که باید به بهداشت و تغذیه آن‌ها توجه زیادی شود.

عالیه معافی کارآفرین طرح پرورش مرغ بومی محلی در روستای طبقده، در گفت‌وگو با ما گفت: پرورش مرغ بومی محلی را به تنهایی و بدون هیچ حامی مالی آغاز کردم و توانستم به مرور زمان تعداد جوجه‌ها را افزایش دهم.

وی افزود: به مدت 3 سال است که این طرح را آغاز کرده و هم اکنون تعداد جوجه‌های خریداری شده را به 700 جوجه رساندم.

این کارآفرین روستایی، مکان و تغذیه مناسب را عامل افزایش و بازدهی خوب نسبت به مرغ بومی دانست و گفت: برای اینکه مرغ بومی تولید خوب داشته باشد، باید تغذیه مناسب صورت گیرد و به مکان و همچنین بهداشت محیط مورد نظر توجه زیادی شود.

معافی خاطر نشان کرد: جوجه‌های یک روزه را خریداری کرده و پس از نگه‌داری به مدت 1 تا 2 ماه، آن‌ها را به فروش می‌رسانم.

پرورش دهنده جوجه‌های بومی محلی، درباره حمایت مسولین از مشاغل خانگی و روستایی گفت: مسئولین شهرستانی باید از کشاورزان و دام‌پروران حمایت‌های لازم را بکنند تا بتوانند راحت‌تر به کار خود ادامه دهند.

وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانم مکان را برای تعداد جوجه‌ها افزایش دهم نیاز به حمایت مالی داشته و اگر وامی تعلق گیرد می‌توان این  امر را تحقق بخشید و افرادی را نیز در این زمینه مشغول به کار کرد.

معافی علاقه و پشتکار را رمز موفقیت خود دانست و خاطر نشان کرد: شغل‌های پر درآمد و کسب روزی حلال در کشورمان وجود دارد که با تلاش و اراده می توان به آن ها رسید و در آن موفق بود.

به امید روزی که با تغییر و تحول اساسی در نظام اقتصادی کشور شاهد باشیم که تولید و ارزش از مرحله شعار، به کار و تولیدی در جهت ایجاد اشتغال روبه رور باشیم.

 برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 03 اسفند 1393 - 15:35 بصیر

    خدا بهشون قوت بده،از نزدیک شاهد تلاششون هستیم،ان شاءالله مسؤلین توجه بیشتری داشته باشن.میانخبر متشکرییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییم.

    پاسخ به نظر
    + 10 - 0
دیدگاه شما در مورد : بدون هیچ حامی مالی آغاز کردم

بدون هیچ حامی مالی آغاز کردم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ