• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8630 - تاریخ انتشار : دوشنبه 04 اسفند 1393 - ساعت: 22:30

چاپ
زینب(س) پرستار دل‌های بیمار/ الگوی استقامت و پایمردی این روزهای ما

به بهانه سال‌روز تولد حضرت زینب(س)؛

زینب(س) پرستار دل‌های بیمار/ الگوی استقامت و پایمردی این روزهای ما


زینب(س) آمد تا الگویی باشد برای انسان‌هایی که در مصیبت شکوه و شکایت می‌کنند و صبوری را از یاد برده‌اند.

به گزارش میانخبر ، زینب(س) اسوه صبر و پایداری است، زینب(س) مظهر پاکی و پاکدامنی است، زینب(س) فریاد بلند از ظلم و بیداد یزیدیانی است که سیلیشان دلش را رنجور و زخمی از حس انتقام شیرین را در دلش کاشت.

آن روز که بر پیکر برادر نگاه می‌کرد و به صورت سیلی خورده رقیه سه ساله اشکي بي صدا می‌ریخت تا صدایش را نامحرمی نشنود، زینب دستانش را بر زانوان بی‌رمق گذاشت و فریاد بی‌صدایش را این‌گونه سر داد؛ من زینبم، مادرم فاطمه بنت رسول الله پدرم علی اسدالله، من زینبم و این پیکر برادرم حسین(ع) است و من رسوا کننده یزید و کاخ یزیدیانم، انتقامم را نه با سلاح بلکه با سلاح زبان، منشم، کردارم، رفتارم، دامن پاکم خواهم گرفت، من مادرم فاطمه است سر آمد همه زنان جهان .

حال از این بانوی صبر چه می‌توان گفت در سال‌روز تولدش که مادری چون فاطمه(س) او را پروراند و از شیره جان خود به او خوراند تا این‌گونه رسوا کند یزید زمانه خویش را و هان ای زنان سرزمین پاک ایران الگویی چون زینب پیش روی ما است، بانویی که نجیب است و پاک و درسی از آزادگی و صبر را به زنان دنیا داده است، زینب(س) با تولدش عشق را معنا کرد، صبررا نشان داد و پاک بودن را.

بانویی که روز تولدش را به‌نام روز پرستار نیز نام‌گذاری شده، پرستار سجاد(ع) بیمار در صحرای کربلا بود و نقش مادری برای آن حضرت را داشت، زینب(س) مصیبت‌ها کشید و آن‌قدر مصیبتش را با جان تحمل می‎کرد که گویی تمام زینب(س) صبر است.

پرستار نبز با صبر و حوصله و با تبعیت از بانوی بزرگ اسلام زینب سلام الله راهش را ادامه می‌دهد تا واژه پرستار که از نام مقدس زینب(س) بر گرفته شده پاسداری کند.

پرستار واژه‌ای مقدس که بیمار را درک می‌کند و سعی می‌کند تا از بیماری مریض و اطرافیانش بکاهد گویی خدا این فرشته‌ها را مامور مراقبت از بیماران کرده است.

زینب(س) آمد تا الگویی باشد برای انسان‌هایی که در مصیبت شکوه و شکایت می‌کنند و صبوری را از یاد برده‌اند.

زینب(س) اسوه تمام خوبی‌ها و سرآمد همه زنان عالم است بانویی که با صبرش آزادی را معنا کرد، بانویی که با عصمتش به زنان هویت، اصالت و شخصیت داد تا از زن کالا در جهت منافع شخصی نسازند، زینب آمد تا غم‌خوار برادر باشد در روزهای سخت، زینب(س) آمد تا رسالت حسین(ع) را به اتمام برساند، زینب(س) آمد تا تکیه گاه حسین(ع) در صحرای نینوا باشد، زینب خواهری را در حق حسین(ع) خوب ادا کردی، خواهری را به اثبات رساندی.

سال‌روز اسوه صبر، بانوی بلا کشیده صحرای کربلا، خواهر مصیبت دیده حسین(ع) وعمه داغدار رقیه، بانویی که هم تکیه گاه برادر بود و هم پرستار سجاد(ع) بیمار.

فاطمه(س) بر خود می‌بالد و علی(ع) مست از این شادی سر به سجده می‌گذارد و خدای زینبش را می‌ستاید، زینب(س) چشم به دنیا می‌گذارد و می داند چه سختی‌ها و مصیبت‌هایی در انتظارش خواهد بود، زینب(س) قدم به دنیا می‌گذارد تا برادرش حسین(ع) را یاری دهد تا برادر را به اهافش برساند.

از دامن فاطمه(س) فرزندی و فرزندانی پرورش می‌یابند که دنیا را به عزت و آزادگی رهنمون می‌سازند و زینب(س) در دامان چنین بانویی رشد می‌یابد، آری سال‌روزتولد بانوی بلا کشیده مصیبت دیده حضرت زینب کبری(س) بر همه مریدان و شیفتگان حضرتش تهنیت و مبارک‌باد.

 

نویسنده : حکیمه شیخ زاده

مطالب مرتبط با : زینب(س) پرستار دل‌های بیمار/ الگوی استقامت و پایمردی این روزهای ما
برای این پست 4 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • سه شنبه 05 اسفند 1393 - 00:06 مسعودی

  ****آری زینب (س) با آمدنش خواست عشق را معنا کند،عظمت و صبر یک زن را به همگان بنمایاند.میلاد باسرسعادت شیردختر امیرالمؤمنین وبانو فاطمه اطهر بر تمامی آسمانیان و زمینیان تبریک و شاد باش******

  پاسخ به نظر
  + 5 - 0
 • سه شنبه 05 اسفند 1393 - 00:30 .....

  سلام تبریک بخاطر سالروز تولد اسوه پاکی ها و روز برستار بر همه جانشان های عرصه پرستاری و کادر درمان مبارک باد .

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • سه شنبه 05 اسفند 1393 - 08:58 معافی

  سلام، خجسته زادروز اسوه صبر و استقامت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار و بهورز را به همه زحمت کشان این عرصه تبریک می گوییم.

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
 • چهار شنبه 06 اسفند 1393 - 22:43 akbari

  *واژه ی زیبای “پرستار” یعنی:* *پ: پیمان خون بستن برای مهر و ایثار* *ر: رفتن به سوی خدمت خلق* *س: سربلند و ساده زیست و سختکوش* *ت: تکمیل کننده کار طبیبان* *ا: الگوی او مظهر تقوا، زینب کبری(س)* *ر: راضی و خوشنود از رحمت خدا.* *روز میلاد بانوی بزرگ اسلام، پرستار تمام نیکی ها مبارک*

  پاسخ به نظر
  + 4 - 0
دیدگاه شما در مورد : زینب(س) پرستار دل‌های بیمار/ الگوی استقامت و پایمردی این روزهای ما

زینب(س) پرستار دل‌های بیمار/ الگوی استقامت و پایمردی این روزهای ما تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ