• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8702 - تاریخ انتشار : جمعه 08 اسفند 1393 - ساعت: 18:14

چاپ
عالم بايد به حضرت زهرا(س) اقتدا كند

امام جمعه میاندورود:

عالم بايد به حضرت زهرا(س) اقتدا كند


امام جمعه مياندورود گفت: شخصيت و عظمت حضرت زهرا(س)بدون تعارف و تعصب خارج از تصور عقول انساني است.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سيد مجتبي رسولي جويباري در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه مياندورود با اشاره به برگزاري همايش ائمه جمعه در منطقه اظهار داشت: آنچه كه بنده مشاهده كردم اين همايش يكي از بهترين هاي استاني از هر حيث بوده است كه از همه مسئولان و دست اندركاران اين همايش تقدير مي كنم.

وي با بيان اينكه بانك قرض الحسنه رسالت بيشترين همكاري را در برگزاري اين اجلاس با ما داشته است افزود:ما در راستاي احياي سنت قرض الحسنه با بانك همكاري كرديم و دست به دست هم داديم تا اين همايش برگزار شود.

امام جمعه مياندورود با تقدير از همه مردم مياندورود و شهر سورك ابراز داشت:اگر مزاحمتي براي كسي ايجاد شد هم از او عذرخواهي مي كنيم.

وي به روز امور تربيتي و تربيت اسلامي اشاره كرد و گفت: تربيت اسلامي تنها در آموزش و پرورش خلاصه نمي شود بلكه مدرسه تنها محيط تاثيرگذاري در تربيت فرزند مي باشد.

حجت الاسلام رسولي با بيان اينكه كانون اوليه تربيت فرزندان خانواده است افزود:اولين كانون تربيت در همه جوامع خانواده و پس از آن مدرسه مي باشد.

وي تربيت را تابعي از فرهنگ و ائدولوژي خاص دانست و ابراز داشت: علاوه بر عقلي بودن مولفه هاي تربيت بايد مطابق با فرهنگ و انديشه هر جامعه اي تعريف شود.

خطيب جمعه سورك گفت:در اسلام و جوامع اسلامي با فرهنگ و تمدن اسلامي،تربيت يك اصل لايتغير دارد كه نه زمان و نه مكان خاصي دارد چنانچه تربيت افرادجامعه در نوزادي در منزل و بعد در مدرسه و سپس در جامعه تحقق مي يابد.

امام جمعه مياندورود تربيت را امر بسيار دقيق و حساس عنوان كرد و گفت:اولين و مهم ترين كانون براي تربيت فرزندان خانواده است كه اين تربيت با همت والدين شكل مي گيرد.

وي با بيان اينكه تربيت ارتباطي با سواد و دانشگاه و مدرسه ندارد افزود:بلكه هر طوري كه والدين رفتار مي كنند كودك نيز از آنها تاثير مي پذيرد.

حجت الاسلام رسولي والدين و تربيت بومي و ديني حكومت اسلامي را از عوامل تاثيرگذار بر تربيت برشمرد و گفت:اميدواريم با تربيت درست شاهد باشيمكه جامعه دچار مشكلي در اين زمينه نباشد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به روز 14 اسفند ماه و سالروز تاسيس كميته امداد امام در سال 57 اشاره كرد و اظهار داشت:كميته امداد امام خميني (ره) همزمان با شروع انقلاب اسلامي كار خود را شروع كرد و پس ازپيروزي انقلاب نيز رسما به عنوان يك نهاد فعاليت خود را آغاز كرد.

اين مسئول كمك به محرومين،توانمند سازي افراد و خانواده ها را از مهم ترين اقدامات و برنامه هاي كميته امداد دانست و ابراز داشت:تلاش هاي علمي،آموزشي، پژوهشي و فني و حرفه اي يكي ديگر از فعاليت هاي كميته امداد برشمرد كه موفقيت خوبي نيز در اين زمينه داشته اند.

وي گفت: 14 تا 20 اسفند ماه به عنوان هفته احسان و نيكوكاري نامگذاري شده است تا در ايام نوروزي شادي را به خانه محرومين ببرد كه اميدواريم همه عزيزان در اين امر خداپسندانه شركت كنند.

حجت الاسلام رسولي به سالروز شهادت حضرت زهرا(س) هم اشاره كرد و گفت: شخصيت و عظمت حضرت زهرا(س)بدون تعارف و تعصب خارج از تصور عقول انساني است.

وي با بيان اينكه نه تنها همه زنان بلكه همه مردان عالم نيز بايد به او اقتدا كنند افزود:اگر همه مردان عالم در يك كفه ترازو قرار گيرند و حضرت زهرا(س) نيز در كفه ديگر قرار گيرد،عظمت و شرافت او وزين تر از همه انديشه هاي عالم به غير از معصومين است.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

مطالب مرتبط با : عالم بايد به حضرت زهرا(س) اقتدا كند
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • یکشنبه 10 اسفند 1393 - 01:03 اسی

  واقعاً که متاسفم برای بعضی ها همه دارن میرند کره ماه سبزی بکارند اینا دنبال چه چیزایی هستند... ای بابا ولش کنید این چیزارو مردم گرسنه هستند به خدا محتاج یه لقمه نون هستند. اونایی که دنبال این چیزا هستین خدایی خودتونو یک ساعت بزارین جای این مردم اگه تونستین دوام بیارین توف بریزین تو صورتم مردم گناه دارند .

  پاسخ به نظر
  + 3 - 1
  یکشنبه 10 اسفند 1393 - 18:15 سورکی

  ایناکه سختی ندیدن ببینن ما چی میگیم

  پاسخ به نظر
  + 3 - 1
دیدگاه شما در مورد : عالم بايد به حضرت زهرا(س) اقتدا كند

عالم بايد به حضرت زهرا(س) اقتدا كند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ