• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8752 - تاریخ انتشار : شنبه 09 اسفند 1393 - ساعت: 21:05

چاپ
چرا مردم میاندورود از شهرهای اطراف خرید می‌کنند؟

خروج راحت سرمایه از میاندورود؛

چرا مردم میاندورود از شهرهای اطراف خرید می‌کنند؟


با نزدیک شدن به سال نو مردم میاندورود برای خرید وسایل مورد نیاز خود به دلایل مختلف به شهرهای هم‌جوار مراجعه می کنند.

به گزارش میانخبر ، امروزه که تمامی مردم به آسانی انجام شدن امور روزمره خود اهمیت بسیاری می‌دهند و گذر زمان برایشان مهم است، همیشه به دنبال مکانی قابل دسترس با تمامی امکانات هستنند که بتوانند در حداقل زمان حداکثر استفاده را ببرند و خرید روزانه خویش را به انجام برسانند.

مردم به دنبال اجناس با کیفیتی خوب و قیمت مناسب هستند،این دو شاخصه برای همه افراد جامعه در سطوح مختلف فرهنگی و اقتصادی حائز اهمیت است.

مردمان شهرستان تازه تأسیس میاندورود هم از این قاعده مستثنی نیستند،به علت اینکه شهرستان میاندورود از دو بخش مرکزی و گهرباران تشکیل شده و جمعیت کثیری در نقاط مختلف سکونت دارند و با اینکه فاصله آنها با مرکز شهرستان که شهر سورک می‌باشد فاصله چندانی به نسبت مسافت با مرکز استان که شهر ساری است، ندارد اما مردم شهرستان برای خرید روزمره خود بصورت کلی و جزئی و مناسبتی به ساری مراجعه می‌کنند و شاید جای تعجب باشد که مردم فاصله و زمان صرف شده را نادیده می‌گیرند.

دلیل اکثرشان این است که در ساری مراکز خرید بیشتر با تنوع کالای بیشتری وجود دارد، در صورتی‌که به عینه مشاهده شده که برخی کالاها در میاندورود ارزانتر و مرغوب‌تر از مکان‌های دیگر است.

اما سؤال اینجاست که با وجود جایگاهی به شکل فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا مراکز خرید وسیع و به روز که انواع مایحتاج مردم در آن به آسانی در اختیار عموم قرار گیرد و در مرکز شهرستان دایر شود باز هم مردم برای خریدشان به شهرهای هم‌جوار مراجعه می‌کنند؟

قطعا اگر مردم در شهرستان جایی مناسب از نظر موقعیت مکانی، سهولت دسترسی و انجام امور، تنوع اجناس، کیفیتی عالی و قیمت مناسب بیابند از آن استقبال می‌کنند.

متأسفانه در شهرستان ما و خصوصا شهر سورک که مرکزیت را داراست از چنین امکاناتی بی‌بهره است، مسؤلین محترم باید عزمشان را جزم نموده و به فکر تأسیس چنین مکان‌هایی باشند. جای بس تأمل و تأسف دارد که شهرستان‌ ما از داشتن یک مرکز خرید همه جانبه بی‌بهره باشد.

علت خرید مردم میاندورود از ساری به جای سورک که مرکز شهرستان محسوب می‌شود دلایل مختلفی دارد، میاندورود شهر نوپایی است که به تازگی عنوان شهر را یدک می‌کشد، مردم میاندورود از قدیم الایام به دلیل روستایی بودن منطقه و کمبود امکانات، معاش خویش را از نزدیک‌ترین شهرها اطراف یعنی ساری و نکا تامین می‌کردند.

شهر بزرگی مانند ساری از مزیت‌های زیادی برای خرید برخوردار است، اولین عامل وجود تولیدی‌های متنوع، هزینه انتقال پایین، تنوع کالا و محصولات که نظر مشتری را به سوی خود جلب می‌کند، رنگ و لعاب کالا برای اکثر خریداران در اولویت است تا قیمت کالا و همچنین چشم و هم چشمی که بنا را به خرید کردن از شهر بزرگ و مرکز استان قرار می‌دهد از عوامل انتخاب شهرهای اطراف مانند ساری برای خرید کردن است.

شهر سورک نیز با وجود اینکه مرکز شهرستان است امام به دلایل متعدد از این ظرفیت بهره نبرده است و به‌جای کسب درآمد، هر ساله مردم سورک پول‌های زیادی را برای خرید مایحتاج خود به خصوص در ایام عید نوروز در خارج از سورک هزینه می‌کنند که اگر همین پول در سورک و میاندورود در جریان بیفتد باعث رونق شهر و شهرستان می‌شود.

نبود مرکز خرید مشخص، پراکنده بودن فروشندگی‌های یک صنف، تنوع کم محصولات از جمله دلایل خرید نکردن مردم از سورک است که نیاز به یک توجه جدی دارد تا بازار یا بازارچه ای ایجاد شود و مردم میاندورود بتوانند از آن استفاده کنند.

اگر یک پاساژ در شهر سورک و در کنار جاده اصلی ایجاد شود و فروشگاههای مختلف در آن دایر شود مردم میاندورود بسیار راحت می‌توانند از آن استفاده کنند و برای تامین کالاهای مورد نیاز خود مجبور نخواهند بود که با صرف هزینه و وقت زیاد به شهرهای اطراف بروند که خروج سرمایه از میاندورود را به دنبال دارد.

پیشرفت هر مکانی به دست مردم همان منطقه اتفاق می‌افتد و نباید انتظار داشت دولت و یا هر کس دیگری بیاید و شهر و شهرستان ما را آباد کند، باید توجه داشت که در وحله اول این خود مردم هستند که باید فعل خواستن را صرف کنند، شاید یکی از مقدمات اولیه پیشرفت شهرستان رونق اقتصادی آن باشد.

مسئولین و مردم در میاندورود برای خارج نشدن سرمایه گام مناسبی برنداشتند و انتظار می‌رود برای رونق بیشتر شهرستان و ایجاد اشتغال، مردم و مسئولین به این بخش از نیاز شهرستان توجه ویژه‌ای داشته باشند.مطالب مرتبط با : چرا مردم میاندورود از شهرهای اطراف خرید می‌کنند؟
برای این پست 6 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • شنبه 09 اسفند 1393 - 21:34 ناشناس

  با سلام و خدا قوت به شما میانخبری ها.موضوع مورد بحث شما معضل امروزه بسیاری از مردم شهرستان هست،ان شاءلله مسؤلین عزیزبه فکر چاره ای اساسی باشند.

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • شنبه 09 اسفند 1393 - 22:13 ....

  سلام باید با داشته های خودمان اعتماد کنیم . تنوع محصول و نبود فروشگاههای معتبر و مناسب از نظر کمی و کیفی و بحث مشتری مداری فروشندگان از یک طرف. و از طرف دیگر برای مردم هنوز نهادینه نشده که ابتدا برای تهیه موارد مصرفی خودمون به فروشگاههای سطح شهر مراجعه کنیم اگر کالای مناسب و مورد پسند انتخاب نکردیم بعدا از بازارهای خارج از شهر دیدن کنیم.

  پاسخ به نظر
  + 6 - 1
 • شنبه 09 اسفند 1393 - 22:38 رضایی

  چون مفهوم شهرستان برای میاندرود فعلا نا آشناست

  پاسخ به نظر
  + 2 - 6
 • شنبه 09 اسفند 1393 - 23:55 صبرایی

  حرف بجا وخوبی بود اما پیشینیان ما اگه موقع ساخت جاده بین المللی برای منافع شخصی مسیر رو تغییر نمیدادند امروز ماهم مثل نکا وگلوگاه وغیره از همه روستاها مشتری داشتیم ..ولی خیانتی که شده دودش تا ابد به چشم ما سورکیها وکسبه خواهد رفت ////

  پاسخ به نظر
  + 13 - 1
 • یکشنبه 10 اسفند 1393 - 07:45 هموطن ساروی

  برادران سورکی و میاندرودی که شعار خنده دار تغییر نام فرودگاه بین المللی ساری را میدهند... بجای این توهمات چرا به فکر تاسیس مراکز تجاری نیستند ...بله فهمیدم آخه ساخت مراکز تجاری پول میخواهد اما تغییر نام که پول نمیخواد ..واقعا باید تاسف خورد به حال چنین کسانی همین .... ضمنا اگه میتونید تغییر نام شرکت نکاچوب که سالها در دل شهرستان ساری بود والحق والانصاف جنبه هم داشتند وحالادردل شهرستان بزرگ و پهناور میاندرود هستش را به سور ک چوب یا میاندرود چوب را کلید بزنید بد نیست ...شاید برای بعضیها نون نداشته باشد آب شاید داشته باشد. یا حق

  پاسخ به نظر
  + 0 - 12
  یکشنبه 10 اسفند 1393 - 13:47 صبرایی

  عزیز دل اسم عوض کردن در قاموس ما سورکیها جایی نداره اگه نه همین بود اسم شهرستان رو میاندرود نمیگذاشتیم میذاشتیم سورک حالا اسم عوض کردن نون نمیشه یه دسته سبزی هم بخاطر اسم به کسی ندادند هدف مالیات وعوارض فرودگاه ونکاچوب که به جیب شهرستان میاندرود ومردمان ولایی این منطقه میره ومهم این بود که از چنگال ساروی ها درش اوردیم همین یا علی مدد///

  پاسخ به نظر
  + 13 - 0
 • دوشنبه 11 اسفند 1393 - 09:40 ...

  انگاری خیلی زود و بدون فکر کافی مطلب نوشتی. بجای احداث پاساژ اونم کنار جاده اصلی عین بزک بیرون خونه ست در حالی که داخل خونه ویرونه ست .پس بهتره همت کنیم و بجای احداث اون کنار جاده همین میدون خودمون که همه میدونیم دوتا زمین با موقعیت خوب واسه فروش وجود داره جای مناسبیه برای پاساژ. اجازه بدیم مردم بیان و داخل شهر و پررونق کنن نه گذری رد شن از خیابون اصلی!!!. رمز همیشه رو بورس بودن ساری اینه اول دل شهر پررونقه و بعد خودکار مابقی مکانها هم پیش میره به سمت ابادانی و میاد رو بورس. دقت کنین از وجود این همه سازمان کنار خیابون اصلی چه نفعی به مرکز شهرستان رسیده ؟ نفعی نبوه جز ضرر. فقط شدیم محل گذر همین . اینطور قشنگ تر نیست؟

  پاسخ به نظر
  + 2 - 3
دیدگاه شما در مورد : چرا مردم میاندورود از شهرهای اطراف خرید می‌کنند؟

چرا مردم میاندورود از شهرهای اطراف خرید می‌کنند؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ