• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8812 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 اسفند 1393 - ساعت: 13:10

چاپ
جنگل و درختان را مادر طبیعت بدانیم/ همه مسئول هستند

به بهانه فرا رسیدن 15 اسفند روز درخت‌کاری

جنگل و درختان را مادر طبیعت بدانیم/ همه مسئول هستند


جنگل و درختان را مادر طبیعت بدانیم و در این روز به خصوص 15 اسفند ماه یک درخت به درختان این سرزمین هدیه دهیم و در این راه با آگاهی دادن و با فرهنگ سازی همه افراد جامعه را در این امر مهم تشویق و ترغیب کنیم.

به گزارش میانخبر ، نيمه اسفند هر سال به روز درخت‌کاری می‌شناسیم، درخت و طبیعت مکمل هم هستند تا درختی نباشد طبیعت معنا ندارد و زندگی انسان به مخاطره می‌افتد وهوای پاک و اکسیژن ناب را مدیون درخت و درختان بوده و هستیم.

اما بشر امروزی خود را با آهن پاره‌ها و زندگی ماشینی عجین کرده و مشغولیات ذهنی و درگیری فکری ناخودآگاه نیاز شدید و مبرم به فضای سبز و دل طبیعت را طلب می‌کند، اگر هرفردی با پا گذاشتن به دل طبیعت خود را مجاب به کاشتن و مراقبت از فضای سبز کند نه تنها به هوای پاک و سبزی و طراوت محل زندگیش کمک می‌کند بلکه اکسیژن سالم را به ریه هایش هدیه می‌دهد.

15 اسفند روز درخت و درخت‌کاری است روزی که دوستان به دل طبیعت می‌روند و با کاشتن یک نهال به نسل آینده هدیه‌ای ارزشمند وگران‌بها هدیه می‌دهد؛ هدیه‌ای که چون در ناب است و سلامتی بزرگترین سرمایه انسانی آگاهی دادن به مردم اموزش از سنین پایین و فرهنگ سازی کاشتن درخت در این روز می‌تواند از قطع کردن بی رویه درختان جنگل جلوگیری شود و جلوی افراد سودجویی که فقط به فکر منافع خود بوده و هستند گرفته شود تا دیگر هیچ درختی از طبیعت جنگلی ما کم نشود.

زیبایی فضایی که در آن زندگی می‌کنیم مرهون درختان سرو و تنومندی است که جلوه زیبایی به طبیعت داده‌اند.

همه افراد جامعه در حفظ و نگه‌داری درختان و جنگل مسئول هستند، طبیعت برای همه افراد یک جامعه می‌باشد و کسی نمی‌تواند و نباید تیشه به ریشه این طبیعت و درختانی که از گذشتگان میراث این کشور شده را از بین ببرند.

امروز با کاشتن یک نهال در آینده درختی را به یادگار و طبیعتی سبز را به آیندگان هدیه دهیم همان‌طوری ‌که گذشتگان ما این میراث با ارزش را به یادگار برای ما گذاشته‌اند و چه میراثی با ارزش‌تر از طبیعتی ناب و هوایی که از اکسیژن تازه به ریه‌ها وارد شود، چرا که سرمایه اصلی بشر در عصر کنونی سلامتی بوده و است.

روز 15 اسفند اگرچه به روز درخت‌کاری نام‌گذاری شده ولی می‌شود به روز اکسیژن و هوای پاک هم به خاطر سپرد در این روز با کاشتن یک نهال کوچک هوایی پراز اکسیژن ناب و تمیز را هدیه به سلامتی خود و دیگر افراد جامعه خواهیم کرد.

البته کم نیستند در این جامعه افرادی که عاشق طبیعت و فضای سبز می‌باشند و با تشکیل گروهای حامیان طبیعت از طبیعت نگاهبانی و حفاظت می‌کنند تا افراد سودجو به جنگل و فضای سبز لطمه‌ای وارد نکنند.

اگر طبیعت و محیطی که در آن زندگی می‌کنیم پر از طراوت و سرزندگی باشد باالطبع این سرزندگی و سرسبزی در روح و جان همه افراد جامعه تاثیر گذار خواهد بود و فرد خستگی ناشی از کار روزمره و دغدغه‌های فکری ،روحی و جسمی را با دراز کشیدن زیر سایه درختی یا سپری کردن در کنار رودخانه‌ای یا نشستن در طبیعت از تن به درمی‌کند و از طبیعت انرژی و شادابی را هدیه جان خود می‌کند.

جنگل و درختان را مادر طبیعت بدانیم و در این روز به خصوص 15 اسفند ماه یک درخت به درختان این سرزمین هدیه دهیم و در این راه با آگاهی دادن و با فرهنگ سازی همه افراد جامعه را در این امر مهم تشویق و ترغیب کنیم.

نویسنده : حکیمه شیخ زاده

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 13 اسفند 1393 - 19:06 S اکبری

  پانزدهم اسفند روز به یادماندنی است هر کسی از کوچک و بزرگ تلاش می کنه تا با کاشتن نهال نقشی در پاکیزگی هوا و سرسبزی مناظر داشته باشد..

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
 • پنج شنبه 14 اسفند 1393 - 18:07 ....

  سلام فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف منابع طبیعی تبدیل شود . ا تشکر از نگارنده متن

  پاسخ به نظر
  + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : جنگل و درختان را مادر طبیعت بدانیم/ همه مسئول هستند

جنگل و درختان را مادر طبیعت بدانیم/ همه مسئول هستند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ