• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8815 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 اسفند 1393 - ساعت: 18:14

چاپ
بستن لوله شکسته با کِش/ کار شهرداری شده درست کردن چاله‌ها

شاهکارهای آب و فاضلاب در سورک؛

بستن لوله شکسته با کِش/ کار شهرداری شده درست کردن چاله‌ها


آب و فاضلاب در شهر سورک یک نقطه را چندین بار در سال می‌کند تا لوله شکسته را تعمیر کند البته برای تعمیر لوله از کش استفاده می‌کند که بعد از مدت کوتاهی دوباره شکستگی سر باز می‌کند.

به گزارش میانخبر ، محمد فلاحتی یکی از شهروندان سورکی در گفت‌وگو با خبرنگار میانخبر در سورک با اشاره به اینکه فاصله مغازه و منزل من تا اداره آب و فاضلاب تنها 20 متر است، اظهار داشت: لوله آب در مقابل مغازه و منزل من در طول سال شکسته است و آب از آن خارج می‌شود.

وی دلیل اصلی شکستن لوله آب را عمق کم آن دانست و گفت: لوله آب حدود 30 سانتی‌متر زیر آسفالت قرار دارد که با عبور ماشین آلات سنگین دائم می‌شکند.

این شهروند سورکی خاطر نشان کرد: این شکستگی چند سالی است که ادامه دارد و چند مرتبه در سال برای درست کردن آن می‌آیند که آن را با کش می‌بندند و می‌روند و بعد مدتی دوباره این شکستگی خود را نشان می‌دهد.

فلاحتی با بیان اینکه هم حضوری رفتم و هم چندین دفعه نامه نگاری کردم، بیان داشت: اما کار اساسی برای جلوگیری از شکستگی لوله انجام نگرفته است و خودم از این همه نامه نگاری و رفت و آمد خسته شدم.

وی به فشار زیاد آب در شب اشاره کرد و گفت: شب‌ها که فشار آب بیشتر می‌شود آب زیادی از آن خارج می‌شود که باعث نشست آسفالت در مقابل منزلم شده است.

فلاحتی که در طبقه پایین خانه خود آرایشگاه دارد، می‌گوید: حتی یک‌ دفعه که از آنها درخواست حل مشکل را کردم گفتند که برو شکایت کن.

وی با بیان اینکه به‌دلیل گود شدن این قسمت در هنگام بارندگی کل عرض جاده با آب پر می‌شود، افزود: در هنگام بارندگی کسی نمی‌تواند به راحتی از مقابل مغازه من عبور کند.

فلاحتی اضافه کرد: حتی به‌خاطر فرو روفتگی و چاله‌های این قسمت چندین مرتبه موتور سواران زمین خوردند و باعث صدمه رسیدن به آنها شده است.

وی تاکید کرد: وقتی به اداره آب و فاضلاب گفتم که زمین را کنده و لوله در عمق بیشتری دفن کنید تا دیگر شاهد شکستگی متعدد آن نباشید گفتن 50 هزار تومان بابت دستمزد کارگری که باید زمین را بکند باید بدهی تا ما انجام دهیم.

عیسی ولیزاده نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: در چند سال اخیر هیچ اقدامی از سوی آب و فاضلاب در راستای تعویض لوله‌ها در شهر سورک انجام نگرفته و در اغلب موارد شکستگی‎ها را با کش می‌بندند.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری سورک به خاطر دوباره‌کاری و چند باره‌کاری آب و فاضلاب دچار صدمات و هزینه‌های زیادی شده است.

شهردار سورک با اشاره به اینکه بعد از هر بار کنده‌کاری، شهرداری مجبور است که آن نقطه را روکش کند، اظهار داشت: به خاطر اینکه هر دفعه کار اصولی انجام نمی‌گیرد و مجبور می‌شوند دوباره آن نقطه را بکنند، آسفالت بیشتر نقاط شهر سورک تیکه تیکه شده است و این در شان مردم سورک نیست.

ولیزاده خاطر نشان کرد: بیشتر نقاط شهر پر از چاله و چوله‌هایی است که بعد از کنده‌کاری مجبور به لکه‌گیری شدیم و کار ما پر کردن و درست کردن چاله‌های ایجاد شده از سوی آب و فاضلاب شده است.

 برای این پست 5 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پنج شنبه 14 اسفند 1393 - 01:57 صبرایی

  جناب شهردار شماهم زیاد خودتان را مبرا ندانیدشما که پول حفاری را ازمردم اخذ میکنید لکن بعد از اتمام عملیات نسبت به ترمیم اسفالت اقدام نمیکنید کم گناه کار نیستید عزیز دل کار لوله کشی اب درشهر سورک مثل گاز باید اصولی وبا تهیه نقشه صورت پذیرد این لوله های فعلی مربوط به قدیم الایام میباشد که با کوچکترین فشاری باعث ترکیدگی میشودبا تلاش وپیگیری شما ورییس جدید اداره اب سورک که قرار است تا چند روز اینده که از قضا اونیز سورکی است باهم مشکل لوله فرسوده رو پیگیری نمایید پس تا معرفی رییس جدید اب فاضلاب منتظر ترکیدگی لوله اب همچنان هستیم ////یا علی

  پاسخ به نظر
  + 8 - 7
 • شنبه 16 اسفند 1393 - 11:33 نظرزاده

  شهردار عزیز... اینطور که ما اطلاع داریم مجوز کندن کوچه ها توسط خودتون و با هماهنگی خودتون صادر میشه ...ضمنا پول اون رو هم از همه ادارات خدماتی میگیرین. پس ترمیم روکش وظیفه شهرداریه چون پولشو میگیره...به جای اظهار نظر برین به فکر عقب نشینی یا یه تغییر اساسی برای خیابون اصلی شهر باشین که 20ساله هیچ تغییری نکرده.آبروی شهر به همین یه خیابونه که تنگ و باریکه. لطفا بگید که شاید رفت و امد ماشین های سنگین خود شهرداری باعث شکستگی این لوله ها میشه.بگید که نمیتونیم جلوی رفت و آمد ماشین های سنگین به درون شهر و کوچه ها رو بگیرید. شاید منتظرید لوله های گاز یا سیم های برق و مخابرات از بین بره تا به فکر باشید.

  پاسخ به نظر
  + 2 - 3
 • شنبه 16 اسفند 1393 - 15:37 کامیار

  شهری که سوغاتش پیاز است معلومه

  پاسخ به نظر
  + 3 - 3
 • شنبه 16 اسفند 1393 - 16:38 سورکی

  سلام خسته نباشید راستی آقا شهر دار وپرسنل آن به کوچه دانش منتهی به مدرسه شهید یوسف نژاد سری زدند الان کوچه دانش 5 سه سال است کنده کاری شده است وهنوز هیچ کاری انجام نشده است تابستان از گردخاک زمستان از گل ولای آب وفاضلاب راستی فکری به حال این خیابانوکوچه هایش بکنید . همیشه قول مساعد بدون عمل می دهید بزک بزک نمیر فردا بهار به امید آن روز

  پاسخ به نظر
  + 2 - 3
 • دوشنبه 18 اسفند 1393 - 10:46 محمد سلامی

  سلام رئیس محترم آب و فاضلاب با لآبی گری وقتی انتخاب بشه همینه دیگه تا الان هیچ کار خاصی برای شهر نکرده و همیشه هم با قدرت صبحت میکنم این پشتش به کی گرمه سر در نمی آریم

  پاسخ به نظر
  + 1 - 1
دیدگاه شما در مورد : بستن لوله شکسته با کِش/ کار شهرداری شده درست کردن چاله‌ها

بستن لوله شکسته با کِش/ کار شهرداری شده درست کردن چاله‌ها تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ