• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8885 - تاریخ انتشار : یکشنبه 17 اسفند 1393 - ساعت: 21:10

چاپ
جوانان بیشتر از بزرگسالان شوق حضور در عملیات داشتند

امام جمعه میاندورود:

جوانان بیشتر از بزرگسالان شوق حضور در عملیات داشتند


امام جمعه میاندورود گفت: اقبال جوانان برای شرکت در عملیات‌ها بیشتر از بزرگسالان در دفاع مقدس بود.

به گزارش میانخبر ، ظهر امروز مراسم یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگیان میاندورود با نام همکلاسی آسمانی و لاله‌های زهرایی با حضور امام جمعه میاندورود، فرماندار، فرمانده سپاه، مسئولین استانی و شهرستانی و دانش آموزان در تکیه بالا شهر سورک برگزار شد.

حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی در این مراسم با اشاره به حضور پرشور دانش‌آموزان در دوران دفاع مقدس، اظهار داشت: چه شد که یک نوجوان و جوان که سن زیادی نداشت حاضر شد در دفاع مقدس شرکت کند و به شهادت برسد.

وی با بیان اینکه تاکید قرآن و ائمهبه جوانان و دوره جوانی است، افزود: این تاکید نشان می‌دهد که این دوره، دوره طلایی است که هر استفاده‌ای از این دوره می توان داشت.

امام جمعه میاندورود با اشاره به سخنان امام صادق(ع) که فرمود" به جوان مراجعه کنید چون در کارهای خیر سرعت جوان بیشتر است و میل آنها برای کارهای عمومی زیاد است" خاطر نشان کرد: قلب نوجوان و جوان یک قلب آماده‌ای است که پدر و مادر و حاکمان دینی هر چه در دل آنها بکارند زود جواب می‌دهد.

وی با بیان اینکه اگر جوان درست هدایت شود چندین برابر یک بزرگسال کار انجام می‌دهد، تصریح کرد: در دفاع مقدس کار بسیار بزرگی انجام شده بود که اگر در همه عصرها انجام می‌شد خیلی زود به نتیجه می‌رسید.

رسولی بیان داشت: فضای دهه 60 معنوی و نورانی بود و فکر و تلاش مردم انقلاب، جبهه و امام بود.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم فرهنگ و حال و هوای دفاع مقدس را دوباره ایجاد کنیم، می‎توانیم دوباره همان بهره‌برداری را داشته باشیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی میاندورود، تاکید کرد: اگر امروز ما نسبت به جوان و نوجوان اشکالی می‌گیریم به بزرگان و مدیران جامعه برمی‌گردد که آیا ما کاری کردیم که بتوانیم حال و هوای آنها را عوض کنیم.

وی با بیان اینکه آیا جوان امروز حاضر است یک ساعت پای سخنرانی بنشیند، خاطر نشان کرد: چرا این میل‌ها به انحراف کشیده شده است؟

این مسئول تصریح کرد: این فضا را باید بزرگترها آماده کنند تا نوجوانان و جوانان در مسیری قرار گیرند که در گذشته نه چندان دور همکلاسی‌های آنها طی کردند.

رسولی اقبال جوانان برای شرکت در عملیات‌ها را بیشتر از بزرگسالان در دفاع مقدس دانست و افزود: امروز دغدغه ما شده است که آیا جوان ما هنوز بر سر آرمان‌ها وفادار مانده یا نه؟

به گزارش میانخبر ، در بین صحبت‌های حجت‌الاسلام رسولی امام جمعه میاندورود ناگهان برق منطقه و تکیه قطع شد و سخنان وی ناتمام ماند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 17 اسفند 1393 - 22:13 ناشناس

    خوش بسعادت همه اونایی که توی این مراسم شرف حضور داشتند،میانخبر تشکر بابت اطلاع رسانی خوبت،اجرتون با امام و شهدا.

    پاسخ به نظر
    + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : جوانان بیشتر از بزرگسالان شوق حضور در عملیات داشتند

جوانان بیشتر از بزرگسالان شوق حضور در عملیات داشتند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ