• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8955 - تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اسفند 1393 - ساعت: 14:50

چاپ
با زباله نمی‌توان گردشگر جذب کرد

با زباله نمی‌توان گردشگر جذب کرد


طرح‌های متعدد سالم‌سازی و محل شنای گردشگران بالاترین شاخص‌های جذب گردشگر داخلی و خارجی را دارا می‌باشند و ذکر واژه آلودگی و غیربهداشتی شدن دریا برای دوری از گردشگران کفایت می‌کند.

به گزارش میانخبر ، دریای گهرباران یکی از مناطق بکری است که هر سال مسافران و گردشگران زیادی را در طول سال به سوی خود جلب می‌کند، هم اکنون که به ایام نوروز نزدیک می‌شویم شاهد ورود مسافران به این منطقه خواهیم بود تا از این نعمت خدادادای بهره‌مند شوند، اما زودتر از مسافران، زباله‌ها هستند که به دریا نزدیک شدند تا از مسافران و گردشگران استقبال کنند.

با افزایش روز افزون جمعیت، تولید زباله نیز افزایش می‌یابد و این موضوع باعث آسیب رساندن به محیط زیست خواهد شد، همه افراد در جامعه باید بدانند علاوه براینکه بهداشت فردی مهم است بهداشت محیط نیز حائز اهمیت است.

حجم نسبتا زیادی از زباله‌های خانگی و ساختمانی در نزدیکی دریای گهرباران در حوالی روستای تازه‌آباد سپاه وجود دارد که این مسئله تأسف‌بار است، سواحلی که با استقرار چندین روستا و مهمتر از همه طرح‌های متعدد سالم‌سازی و محل شنای گردشگران است که بالاترین شاخص‌های جذب گردشگر داخلی و خارجی را دارا می‌باشند و ذکر واژه آلودگی و غیربهداشتی شدن دریا برای دوری از گردشگران کفایت می‌کند.

دریا که یکی از منابع طبیعی و خدادادی محسوب می‌شود و همگان باید در حفظ و سالم‌سازی آن کوشا باشیم، اگر به مسئله زباله‌ها توجه نشود، در این میان تکلیف این همه فراخوان‌ها و طرح‌های گردشگری و هزینه‌های کلان که برای جذب گردشگر انجام پذیرفته و یا در شرف انجام است، چه خواهد شد؟!

سواحل بکر و استثنائی دریای گهرباران یکی از اعتبارات اقلیمی مازندران است، اگر به این امر توجه نشود در آینده شاهد ورود پسماندها و زباله‌ها به سواحل دریا می‌شویم و در آن زمان باید گفت که با چه توجیهی دریا باید قربانی سهل‌انگاری جامعه شود.

اگر هم اکنون به این موارد توجه نشود در آینده‌ای نه چندان دور و قطع بر یقین، خسارات جبران‌ناپذیری به محیط و به خودمان به بار خواهیم آورد و این امر باعث تهدید جدی برای منابع طبیعی تبدیل خواهند شد.

 

نویسنده : سمیه اکبری

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • سه شنبه 19 اسفند 1393 - 20:01 گهربارانی

  دریا یکی از شگفت انگیز و آرامبخش ترین نعمتهای خداست،باید در ساحل نشست و با نگریستن دریا ذکر گفت و آرام شد،اما متأسفانه این روزها وقتی کنار دریا قدم میزنی جز زباله چیز دیگری نمیبینی و این آرامش روحی انسان رو بهم میزنه.اگر مسؤلین شهرستان و بخش دنبال جذب گردشگر هستند باید اول این مشکلات رو پیگیری و حل بکنند!

  پاسخ به نظر
  + 21 - 0
 • جمعه 22 اسفند 1393 - 21:43 زهرا

  این امر باید جدی گرفته شودباید فرهنگ سازی شود که دیگر زباله را کنار ساحل نریزند و زیبای محیط زیست را خراب نکن چون طبیعت زیبا سرمایه گرانبهاست.....

  پاسخ به نظر
  + 10 - 0
دیدگاه شما در مورد : با زباله نمی‌توان گردشگر جذب کرد

با زباله نمی‌توان گردشگر جذب کرد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ