• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 8975 - تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اسفند 1393 - ساعت: 19:31

چاپ
ظرفیت‌های مردمی اصلی‌ترین سرمایه کشور

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی و استاد دانشگاه:

ظرفیت‌های مردمی اصلی‌ترین سرمایه کشور


کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی و استاد دانشگاه گفت: ایران در طول سال در بیشتر عرصه‌ها توانست از ظرفیت مردمی استفاده کند تا بتواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

به گزارش میانخبر ، در چند سال اخیر و با شدت یافتن تحریم‌های یک جانبه و غیرانسانی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران، با هدف متوقف کردن برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران، واژه جدید اقتصاد مقاومتی به ادبیات اقتصادی کشور اضافه شده است و اینک حال و روز اقتصاد کشورمان مورد بحث قرار گرفته است.

مهدی باقری کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی و استاد دانشگاه، درباره اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی تشخیص حوزه‌های فشار در شرایط تحریم است که تلاش برای کنترل و بی‌اثر کردن و همچنین تبدیل فشارها و تحریم‌ها به یک فرصت است.

وی افزود: تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی قطعأ باور و مشارکت همه افراد را به دنبال دارد که همه این موارد کمکی در تحقق بخشیدن تولید داخلی و تلاش برای خوداتکایی است.

باقری درباره نقاط ضعف اقتصاد کشور گفت: برای اینکه بتوانیم مقابل تهدیدهای دشمن، آسیب‌پذیری را کاهش دهیم باید نقاط ضعف را شناسایی کنیم.

وی یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف اقتصاد کشور را وابستگی به کالاهای حیاتی دانست و افزود: هر چند در بسیاری از نیازهای حیاتی به خودکفایی رسیده‎ایم اما هنوز در بخشی از مهم‌ترین نیازها به خارج وابسته‌ایم.

باقری تصریح کرد: نگاهی به لیست واردات نشان می‌دهد كه در عرصه‌ كالاهای خوراکی و صنعتی، بخش عمده‌ای از آنها به نیازهای مهم و اساسی كشور مرتبط است.

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی اصلی‌ترین سرمایه نظام را ظرفیت مردمی دانست و گفت: ایران در طول سال در بیشتر عرصه‌ها توانست از ظرفیت مردمی استفاده کند تا بتواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

وی تأکید کرد: متأسفانه در برخی از موارد هنوز آن طور که باید و شاید از ظرفیت مردمی استفاده نشده است به طور مثال؛ در عرصه اقتصادی باید از این ظرفیت در تولید و رشد کشور استفاده شود، در صورتی که بتوان اقتصاد کشور بر پایه مشارکت مردم شکل داد می‌توان در برابر تهدیدها و تحریم‌ها مقاوم بود.

باقری خاطر نشان کرد: وظیفه‌ی همه‌ی ما این است که سعی کنیم کشور را غیر قابل نفوذ، غیرقابل تأثیر از سوی دشمن نگه داریم و مقاوم باشیم که این خود به تنهایی یکی از اقتصاد مقاومتی است.

 برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • سه شنبه 19 اسفند 1393 - 20:38 ناشناس

    فرمان اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری بیان شد و ایشان همیشه تأکید ویژه دارند به این موضوع،ما باید عزم مان را جزم کرده  تا از همه جهات به پیشرفت اقتصادی ،فرهنگی و علمی دست بیابیم.

    پاسخ به نظر
    + 10 - 0
دیدگاه شما در مورد : ظرفیت‌های مردمی اصلی‌ترین سرمایه کشور

ظرفیت‌های مردمی اصلی‌ترین سرمایه کشور تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ