• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
تاریخی

کد خبر : 9079 - تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اسفند 1393 - ساعت: 15:13

چاپ

۴ توصیه تاریخی امام(ره) برای فریب آمریکا


مراقب باشید کار به جایی نرسد که بفهمید آنها شما را فریب داده‌اند.

به گزارش میانخبر، با توجه به موضوع مذاکرات میان ایران و غرب در خصوص مسئله هسته ای به بازخوانی بخشی از اظهارات امام خمینی(ره) در خصوص فریب آمریکا پرداختیم.

در سال 1367 و پس از فروکش کردن جنجال های ماجرای ایران گیت (سفر مک فارلین به تهران) معاونت خارجی وزارت اطلاعات اقدام به اجرای طرحی با عنوان طرح بازی با آمریکا نمود. در این طرح که در سطح سران سه قوه مطرح و تصویب شد و حتی نخست وزیر وقت از آن اطلاع نداشت، برخی ارتباطات مستقیم با آمریکا برای فریب این کشور در دستور کار قرار گرفت. میرحسین موسوی نخست وزیر وقت چند ماه بعد در متن اصلی استعفا نامه اش، بی اطلاعی از این طرح را یکی از دلایل استعفا برشمرده بود. موسوی نوشته بود: آقای لاریجانی در جایی می گوید از پنج کانال با آمریکا تماس گرفته می شود و بنده بعنوان رئیس هیئت وزیران از این کانال ها اطلاعی ندارم.

به هر روی در تاریخ 26 خرداد 1367، آقای ری شهری وزیر اطلاعات در نامه ای خطاب به امام خمینی، پس از عرض سلام می نویسد:

گزارش پیوست خلاصه اقدامات اطلاعاتی که با تصویب سران قوا تحت عنوان بازی با آمریکا از باب الحرب الخدعه توسط وزارت اطلاعات انجام گرفته است، با عنایت به اهمیت موضوع لازم دیدم که حضرت عالی از ابتدا در جریان جزئیات ماجرا باشد تا اگر نظر یا رهنمود خاصی دارید، اینجانب را ارشاد نمایید. در پاسخ به این نامه حجت الاسلام سید احمد خمینی در 30 خرداد 1367 می نویسد:

باسمه تعالی جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای ری شهری
وزیر محترم اطلاعات

حضرت امام فرمودند در جریان فریب امریکا چند مسئله باید کاملاً روشن شود:

1- باید همیشه در دل همه دست اندرکاران بخصوص شما که مسئولیت این کار را بر عهده گرفته اید بغض و کینه امریکا محفوظ باشد. (این مسئله مهمی است)؛ چرا که آنها و سایر ابرقدرت ها و قدرت ها به تنها چیزی که فکر می کنند نابودی اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی است.

2- توجه کنید که آنها در زمینه های مختلف دارای سابقه هستند، یک مرتبه کار به جایی نرسد که متوجه شوید به جای این که شما می خواهید آنها را فریب دهید، آنها شما را فریب داده اند.

3- به صورتی حرکت کنید که در هر لحظه که تصمیم داشتید، توان بازگو کردن مسئله را صادقانه برای مردم داشته باشید.

4- کسانی را که دنبال این گونه ماموریت ها می فرستید، دارای ظرفیت لازم باشند که خدای نکرده عکس آنچه را که می خواهید، حاصل نگردد.


منبع : دانشجو

دیدگاه شما در مورد : ۴ توصیه تاریخی امام(ره) برای فریب آمریکا

۴ توصیه تاریخی امام(ره) برای فریب آمریکا تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ