• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9238 - تاریخ انتشار : شنبه 08 فروردین 1394 - ساعت: 15:44

چاپ
حضور چندهزارنفره مردم مازندران در راهیان نور و اخباری که منتشر نشد

حضور چندهزارنفره مردم مازندران در راهیان نور و اخباری که منتشر نشد


تشکیل کمیته اطلاع‌رسانی قوی برای حضور عاشقانه مردم مازندران، امری اجتناب‌ناپذیر بود که ظاهراً به نتیجه چندان مثبتی هم ختم نشد.

به گزارش میانخبر ، عطر افلاک از دور به مشام می‌رسد، با خودم مرور می‌کنم مگر خاک هم دیدنی‌ست؟! با این حال گام برمی‌دارم در جای‌جای یادمان‌های دفاع مقدس، همراه با کاروان‌هایی که خود را به هفت‌تپه می‌رسانند و از زمان حرکت، خود را در میان تپه‎هایی از نور خدا می‌بینند و منتظرند تا پیام شهدا را با چشم جان و گوش دل درک کنند.‎

بعضی‌ها که فکرش را هم نمی‌کردی خود را به هفت‌تپه مقر رزمندگان لشکر همیشه پیروز و خط شکن 25 کربلا رسانند؛ خیلی‌هاشان دوست داشتند از آنها بپرسند چرا در بهترین و زیباترین روزهای سال، بی‌خیال این همه نقاط دیدنی، طبیعی و تاریخی، وارد سرزمین خاکی شده‎اند؟

خود هفت‎تپه هم معبد چندهزارساله زیگورات چغازنبیل را در دل خود جای داده اما آنها به زیگورات نرفته‎اند، زیگورات آنها لابه‎لای تپه ماهوری‌های هفت‎تپه است که مأنوس با عطر شهدا بود؛ اما کسی نبود از جوانان نسل سوم و چهارم دیار علویان بپرسد که چرا به اینجا آمدند و علت این همه عشق و شور مخابره شود.

روزانه گروه‌ها و افراد زیادی از مازندران با اتوبوس در قالب کاروان و یا با خودروهای شخصی خود را به اروندکنار، شلمچه، فکه، دهلاویه، هفت‌تپه، طلائیه و دیگر یادمان‌ها می‎رساندند اما اخبار حضور این همه عاشق در رسانه‌ها اندک بود.

حدود 50 هزار زائر عاشق، گردشگر، دانشجو، دانش‌آموز و یا هر عنوانی که می‌توان برای این افراد درنظر گرفت، خود را در قامت کاروان‌های راهیان نور به سرزمین‌های کربلای ایران رساندند.

سرزمین‌هایی که قرار است رسالت دانشگاه‎ها را به‌دوش بکشند؛ اساتید این کلاس‌ها شهدا هستند، همان‌هایی که به‌تنهایی کار یک مرکز جامع دانشگاهی را به‌عهده گرفتند.

اما ظاهراً دانشگاه یا سنگر اطلاع‌رسانی در عرصه جنگ نرم، آن‌هم در فضای رسانه‌ای و مجازی مازندران در تدبیر مسئولان دیده نشد تا سنگربانی خوبی را شاهد باشیم.

تشکیل کمیته اطلاع‌رسانی قوی برای حضور عاشقانه مردم مازندران، امری اجتناب‌ناپذیر بود که ظاهراً به نتیجه چندان مثبتی هم ختم نشد.

کاش اسفند 93 دوباره تکرار شود و یک کمیته اطلاع‌رسانی در خورشأن متشکل از رسانه‌های فعال مازندران در کنار کاروان‌های فرهنگی راهیان نور این استان برای تاریخی شدن حماسه حضور خالصانه مردم شکل بگیرد، کاری که امسال در حوزه ستاد تسهیلات سفر نوروزی در مازندران شکل گرفت اما در عرصه فرهنگی کاروان‌های راهیان نور کمتر دیده شد.


منبع : بلاغ

مطالب مرتبط با : حضور چندهزارنفره مردم مازندران در راهیان نور و اخباری که منتشر نشد
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • یکشنبه 09 فروردین 1394 - 00:09 Me

    خوش به سعادت زائرین کربلای ایران،حس و حال این زائرین بیانگر چیزی جز عشق نیست،ما که سعادت نداشتیم زائر این سرزمین مقدس بشیم هنوز که هنوزه......................

    پاسخ به نظر
    + 2 - 1
دیدگاه شما در مورد : حضور چندهزارنفره مردم مازندران در راهیان نور و اخباری که منتشر نشد

حضور چندهزارنفره مردم مازندران در راهیان نور و اخباری که منتشر نشد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ