• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9346 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 فروردین 1394 - ساعت: 14:30

چاپ
قبض جریمه، قبض نجات است/ آمادگی 50هزار نفر برای کنترل موج بازگشت

رئیس پلیس راهور کشور:

قبض جریمه، قبض نجات است/ آمادگی 50هزار نفر برای کنترل موج بازگشت


رئیس پلیس راهور کشور قبض‌های جریمه را قبض نجات دانست و گفت: شاید شما فردی را نگه می‌دارید و جریمه می‌کنید ولی شاید این قبض جریمه قبض نجاتش باشد.

به گزارش میانخبر ، صبح امروز سردار اسکندر مومنی با حضور در شهرستان میاندورود از پلیس راه میاندورود بازدی به‌عمل آورد.

وی در این بازدید با تشکر از تلاش مامورین پلیس راهور و خانواده آنها، گفت: جاده پر از مسافرانی است که همراه خانواده خود به مسافرت می‌روند ولی شماها حاضر هستید و تعطیلات را تعطیل کردید و از سفر خود زدید تا مردم سفری ایمن داشته باشند و این اقتضای کار ما است که در ایام تعطیل هم سر کار باشیم.

وی با بیان اینکه مهمترین بخش کار باقی مانده است و دو روز آینده همه مسافرینی که از 25 اسفند مسافرت خود را آغاز کرده بودند در این دو سه روز برگشت خواهند کرد، اظهار داشت: در این چند روز با حضور هدفمند، گسترده و با حضور گشتی‌ها و نیروهای کمکی، همه حاضر هستند تا مسافران سالم به مقصد برسند.

رئیس پلیس راهور کشور سخت‌ترین بخش کار، بزرگ‌ترین عملیات و پرحجم‌ترین عملیات ترافیک سال را ایام نوروز دانست و بیان داشت: در این ایام بیشتر مردم به سفر می‌روند و هیچ کشوری مانند ما نیست که در یک مقطع خاص همه مردم به سفر بروند.

وی با اشاره وسعت زیاد کشور تاکید کرد: کشور ما پهناور است و مردم خیلی راحت از جنوب کشور به شمال کشور می‌آیند و این یعنی آنکه از شرقی‌ترین کشور اروپا به غربی‌ترین کشور اروپا بروید و می‌طلبد با حضور هدفمند و برخورد با تخلفات حادثه‌ساز، مراقبت بیشتری کنیم.

سردار مومنی خاطر نشان کرد: آمارها نشان می‌دهد که 92 درصد مردم قوانین را رعایت می‌کنند و باید آن 8 درصد را هدفمند کنترل و بر اساس قانون با آنها برخورد کنیم و این بخاطر خود آنها است.

وی قبض‌های جریمه را قبض نجات دانست و گفت: شاید شما فردی را نگه می‌دارید و جریمه می‌کنید ولی شاید این قبض جریمه قبض نجاتش باشد چون اگر با همان سرعت می‌رفت سر پیچ بعدی حادثه‌ای برای او اتفاق می‌افتاد و اینجا قبض جریمه می‌تواند فرد را نجات دهد.

مومنی با تاکید بر اینکه کار اعمال قانون سخت است و ما از این کار راضی نیستیم، تصریح کرد: برای حفظ جان همان متخلف و نجات جان سرنشینان ماشین، آنجا که باید این کار را انجام دهیم محکم و قاطعانه و توام با ادب و احترام قبض را تقدیم و اعمال قانون می‌کنیم.

این مسئول با بیان اینکه بر اساس آمار موجود استان مازندران جز سه استان پرتردد در ایام نوروز است و از ابتدای طرح تا به امروز بیشتر سفرها به استان مازندران بوده است، افزود: در حال حاضر هم موج بازگشت آغاز شده و هم‌چنان ساعت به ساعت به حجم تردد برای بازگشت اضافه می‌شود و برای روزهای آینده تمهیداتی را پیش‌بینی کردیم.

رئیس پلیس راهور کشور در پایان اظهار داشت: با آغاز موج بازگشت 50هزار نفر از پلیس‌های راهنمایی و رانندگی در سطح کشور برای کنترل موج بازگشت در آمادگی کامل قرار گرفتند.برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 12 فروردین 1394 - 15:18 بصیر

  خداقوت جانانه به همه پلیس مردان سرزمینم،با آرزوی سلامتی برای تک تک این بزرگواران.

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
 • پنج شنبه 13 فروردین 1394 - 01:55 صبرایی

  با عرض خیر مقدم برای سردار پرتلاش راهنمایی رانندگی جناب اقای مومنی ..بله قبض جریمه قبض نجات است اما به چه قیمتی کاش با این پول جرایمی که جمع میشد به فکر ساختن جاده مناسب برای تردد وسایل نقلیه میکردید شهر سورک چرا نباید زیر گذر داشته باشد که مردم ما در ایام عید داغدار شوند کاش مسوولین ما که به فکر عکس گرفتن با جنابعالی بوده اند این نکته را به شما گوشزد میکردند سورک نیاز به زیر گذر دارد نمیدانم مسولین ما یاخوابند یا خودشان را به خواب زد ه اندکاش کمی از این قبوض جریمه صرف ساختن جاده وپل وزیر گذر میشد /////

  پاسخ به نظر
  + 6 - 0
 • پنج شنبه 13 فروردین 1394 - 08:00 صادق علیخانی

  نه در حدی که نبستن کمربند یک جریمه20هزارتومانی باشد قیمت جریمه داره ب سمت↑↑میره لطفا بیارین↓↓ خداقوت

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : قبض جریمه، قبض نجات است/ آمادگی 50هزار نفر برای کنترل موج بازگشت

قبض جریمه، قبض نجات است/ آمادگی 50هزار نفر برای کنترل موج بازگشت تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ