• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9457 - تاریخ انتشار : شنبه 15 فروردین 1394 - ساعت: 19:43

چاپ
طلاق از منفورترین اعمال نزد خداوند/ آیا مسئولان زنگ خطر افزایش طلاق در میاندورود را شنیدند؟

طلاق از منفورترین اعمال نزد خداوند/ آیا مسئولان زنگ خطر افزایش طلاق در میاندورود را شنیدند؟


شاید طلاق آخرین و اولین راه برای زندگی که به بن بست رسیده است باشد ولی می‌توان با کمی گذشت به این کار ناپسند پایان دهیم.

به گزارش میانخبر ، طلاق منفورترین و بدترین اعمال نزد خداوند بوده و هست، طلاق عرش خدا را به لرزه در می‌آورد، متاسفانه در این دوره از زمان که زندگی می‌کنیم شاهد طلاق این عمل منفور در نزد خدا بوده و هستیم.

شاید طلاق آخرین و اولین راه برای زندگی که به بن بست رسیده است باشد ولی می‌توان با کمی گذشت به این کار ناپسند پایان دهیم، فقط با کمی گذشت و فداکاری اگر زن و مرد هرکدام بتوانند دیگری را ببخشد و حس انتقام و لجبازی را در زندگی کنار بگذارند مطمئنـاً کار به طلاق و جدایی ختم نخواهد شد.

فشارهای زندگی، رفتارهای بد زن و مرد، اختلافات فرهنگی و قومی، عدم تفاهم و سازگاری، خیانت، اختلافات خانوادگی بین زن و مرد همه و همه باعث جدایی کانون گرم خانوادگی خواهد شد.

در سال گذشته تعداد طلاق در میاندورود بیش از 100 مورد بوده است که این تعداد در مقابل ازدواج های به ثبت رسیده و جمعیت میاندورود بسیار نگران کننده و هشدار دهنده است.

حال باید چه کرد تا طلاق در جامعه کاسته شود؟؟؟ چه باید کرد تا جوانان بیشتر رقبت به ازدواج پیدا کنند؟؟ چه باید کرد تا کانون گرم یک خانواده به آسانی متزلزل و پاشیده نشود؟؟ چه باید کرد تا فرزندان‌مان قربانی اصلی این طلاق نباشند؟؟؟

جامعه ای که در آن آمار طلاق بالا برود آن جامعه از نظر روحی و روانی، افسردگی، امنیت روانی و روحی، و مسائل اجتماعی بسیار پایین خواهد بود.

قبل از ازدواج اگر آگاهی و اطلاعات کافی و کامل از ازدواج به دختر و پسر داده شود و هدف از تشکیل زندگی و ازدواج را به آنان مشاوره داده شود و ازدواج را پایان زندگی مجردی شان بدانند و اینکه ازدواج یعنی با هم بودن، یکی شدن در درد هم، شریک غم و شریک شادی بدانند، اگر دختر و پسر قبل از ازدواج به خوبی با خلق و خوی هم و با فرهنگ خانوادگی هم آشنا شوند و نسبت به هم آگاهی کافی داشته باشند تا حدودی از طلاق کاسته خواهد شد.

اهمیت ازدواج در اسلام بسیار تاکید شده است و به آن توجه زیادی داده شده و مقدس‌ترین و پاک‌ترین اعمال نزد خداوند است و در مقابلش طلاق قرار گرفته که نهی شده و تا حد ممکن سفارش به سازش شده است.

اگر خانواده‌ها بدانند که چه عواقبی بعد از طلاق گریبان‌گیر فرزندان خواهد شد هیچ وقت به‌راحتی کلمه طلاق را به زبان نمی‌آورند و طلاق را آخرین راه برای زندگی خود انتخاب نمی‌کنند.

فرزندان طلاق در جامعه نوجوانان و جوانان سرخورده و افسرده خواهند شد که این بسیار برای یک جامعه عواقب بدی را به دنبال خواهد داشت، فرزندان طلاق خود را سرخورده و پرخاشگر و شکست خورده احساس می‌کنند و خود را مقصر اصلی طلاق پدر و مادر می‌دانند.

تنها مامن آسایش و راحتی برای فرزندان، خانه و کاشانه امن و پر از آسودگی خیال می‌باشد که پدر و مادری سازگار آن زندگی را مدیریت می‌کنند.

طلاق را مورد نکوهش بدانیم و از آن فاصله بگیریم و بدانیم که همیشه می‌شود با صبر، اخلاق نیکو و گذشت از خطای همدیگر چشم پوشی کرد و زن و مرد هر دو با تفاهم و گذشت به آشیانه خود دلگرمی و صفا را برای فرزندان به ارمغان بیاورند.

در بین همه توصیه‌هایی که به خانواده‌ها در این زمینه شده است آیا مسئولین میاندورود برای جلوگیری از بروز چنین مسائلی اقدام محسوسی انجام داده‌اند؟

باید توجه داشت که برای داشتن یک جامعه سالم نیاز است تا جامعه کوچکتر که همان خانواده است سالم و پرنشاط باشد تا آرامش درون خود را به جامعه پیرامون خود منتقل کند.

در پایان باید گفت: طلاق جدایی زن و مرد نیست، طلاق جدایی فرزندان از مهر پدر و آغوش گرم مادر است، طلاق جدایی فرزندان دلبندمان از رنگین‌کمان آرزوهایشان است، طلاق جدایی فرزندان عزیزمان از رویاهای سبز و خواب شیرین شبانه‌شان است، طلاق جدایی فرزندان‌مان از کانون با محبت خانه و آشیانه پر از صفا است، بکوشیم تا پدران و مادرانی با گذشت باشیم و این گذشت و محبت را به فرزندانمان بیاموزیم.مطالب مرتبط با : طلاق از منفورترین اعمال نزد خداوند/ آیا مسئولان زنگ خطر افزایش طلاق در میاندورود را شنیدند؟
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • شنبه 15 فروردین 1394 - 21:06 Me

    در قرآن کریم بیان شده که ازدواج از اعمال پسندیده نزد خداوند منان است و از بدترین اعمال به پیشگاه خداوند ،طلاق است،مایی که دم از مسلمانی میزنیم برایمان شرم آور است،آمار ازدواج و طلاق مان!!!

    پاسخ به نظر
    + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : طلاق از منفورترین اعمال نزد خداوند/ آیا مسئولان زنگ خطر افزایش طلاق در میاندورود را شنیدند؟

طلاق از منفورترین اعمال نزد خداوند/ آیا مسئولان زنگ خطر افزایش طلاق در میاندورود را شنیدند؟ تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ