• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9461 - تاریخ انتشار : یکشنبه 16 فروردین 1394 - ساعت: 12:01

چاپ
کادر کلینیک ویژه تخصصی میاندورود افزایش می‌یابد

رئیس شبکه بهداشت میاندورود:

کادر کلینیک ویژه تخصصی میاندورود افزایش می‌یابد


رئیس شبکه بهداشت میاندورود انتقال پایگاه بهداشتی شهری به داخل مجتمع، فعال‎سازی شیفت عصر آزمایشگاه برای انجام آزمایش‌های اورژانس و افزایش کادر کلینیک ویژه تخصصی را از اقدامات مهم برای مجتمع سلامت این شهرستان اعلام کرد.

به گزارش میانخبر ، محمد قربانی صبح امروز در جمع مسئولان شهرستان و مردم شهر سورک در مسجد جامع سورک با تاکید بر ضرورت ارتقای نرخ رشد جمعیت و باروری در جامعه اظهار کرد: نرخ رشد جمعیت در شرایط فعلی1/7 درصد است که نرخ مطلوبی محسوب نمی‎شود.

وی با بیان اینکه افراط و تفریط همیشه و در هر کاری ناپسند است،روند فعلی رشد جمعیت در جامعه را منتهی به کاهش جمعیت و آن را روندی نامطلوب و نیازمند اصلاح دانست و افزود: کاهش جمعیت ملی، کاهش نیروی کار، سالمندی جمعیت جامعه و به مخاطره افتادن سلامت روان کشور را از چالش‎ها و نتایج ناگوار کاهش میزان فرزندآوری عنوان کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندورود با تاکید بر ضرورت توجه به اصل اعتدال در امور و دوری از افراط و تفریط خاطرنشان کرد: هدف از سیاست‎های جدید در حوزه افزایش فرزندآوری در جامعه بازگشتن به خانواده‎های پرجمعیت دهه‎های گذشته نیست، اما سیاست مورد نظر تعادل جمعیتی با توجه به نامناسب بودن شرایط فعلی نرخ رشد باروری در جامعه است.

این مسئول با اشاره به اینکه ما جامعه‌‏ای فعال، پویا و متعادل می‎خواهیم و جامعه هدف زوجین بدون فرزند یا تک‌فرزند هستند، گفت: برای حل این مشکل چند علتی باید با برنامه‌ریزی مناسب گام برداشت و در حالی که سهم وزارت بهداشت در تحقق آن 20 درصد است که در این زمینه ضرورت پای کار آمدن دیگر سازمان‎ها و نهادها به خوبی مشخص شده است.

قربانی شعار روز جهانی بهداشت در سال‌جاری را «ایمنی غذا از مزرعه تا بشقاب» اعلام و اظهار کرد: شعار هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری «عزم ملی برای دسترسی عادلانه به خدمات سلامت» است و هدف از نام‌گذاری این است که دستگاه‎های دولتی و غیردولتی با مسئولیت‎های اجتماعی خود برای ارتقای عادلانه سلامت تلاش کنند.

این مسئول آشنا کردن مردم با نقش خود در ارتقای عادلانه سلامت را یکی دیگر از اهداف دستگاه بهداشت و درمان در هفته سلامت امسال دانست و افزود: سالانه 2 میلیون نفر در جهان براثر استفاده از مواد غذایی ناسالم جان خود را از دست می‎دهند که بیشتر آنها را کودکان تشکیل می‎دهند.

وی تاکید کرد: ایمنی غذا یک مسئولیت مشترک است که تمام زنجیره‎های غذایی شامل کشاورزان و تولیدکنندگان تا عوامل حمل‌ونقل، فروشندگان و مصرف‌کنندگان را در برمی‎گیرد و هدف‎ها از پیگیری این موضوع‌ها افزایش حساسیت جامعه در مورد اهمیت سلامتی و ارتقای آگاهی عمومی در زمینه شیوه زندگی سالم یعنی همان سبک زندگی اسلامی است.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان میاندورود برنامه‎های هفته سلامت در میاندورود را برپایی نمایشگاه سلامت در زمینه غربال‌گری، پیاده‎روی همگانی با اهدای جوایز به شرکت‌کنندگان، نصب تراکت‎های آموزشی در زمینه سلامت در سطح معابر مهم شهرستان، ارسال پیامک‎های سلامت به مردم، برپایی زنگ سلامت در مدارس، عیادت از بیماران و جانبازان، کمک به بیماران بی‎بضاعت، درج شعار هفته سلامت در قبوض آب، برق و گاز و تلفن همچنین افتتاح پروژه‎های هفته سلامت عنوان کرد.

وی در پایان آخرین اقدامات رفاهی و خدماتی در مجتمع سلامت این شهرستان را افتتاح مرکز هاری در هفته سلامت، انتقال پایگاه بهداشتی شهری به داخل مجتمع، فعال‎سازی شیفت عصر آزمایشگاه برای انجام آزمایش‌های اورژانس و افزایش کادر کلینیک ویژه تخصصی اعلام کرد و افزود: مجموعه این خدمات نیازمند اطلاع‌رسانی محیطی و مردمی است که نصب بنرهایی با این هدف در دستور کار همکاران قرار گرفته است.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • دوشنبه 17 فروردین 1394 - 15:57 چهارراه

  اقای ولیزاده شهردار محترم شما و اعضای شورای شهر و هوادارانتان که گوش فلک را از عقب نشینی داوطلبانه شهروندان شهر پر کرده اید که البته حق هم با شماست. چون فاجعه ای به نام شهردار انصارالحسینی دیگر تکرار نخواهد شد.و... ایا اندکی با خود فکر کرده اید که هنر اصلی شورا و شهردار محترم عقب نشینی مناطق حساس تجاری که البته خود بهتر از ما خبر دارید که چه شخص ثروتمندی اجازه عرض اندام به شما و تیمتان را در ان منطقه نمیدهد چون هزینه انتخاباتی افراد شورای شهر و نمایندگان مجلس از منابعی باید تامین شود. چون پرده بر افتد نه تو مانی و نه من.

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
  چهار شنبه 19 فروردین 1394 - 02:20 صبرایی

  واضح تر میگفتی جان داداش ما که متوجه نشدیم چی شد صحبت از تیم ویار پرده بود////ضمنا چه ربطی به رییس شبکه بهداشت داشت داداش....

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
 • جمعه 21 فروردین 1394 - 00:26 اکبری

  اقای بانام چهار راه نوشتی تورا خدا اگه راست میگی واضح توضیح بده تاشهروندان بودنندچه خبره چه فاجعه ای درخفا پنهانه

  پاسخ به نظر
  + 2 - 0
دیدگاه شما در مورد : کادر کلینیک ویژه تخصصی میاندورود افزایش می‌یابد

کادر کلینیک ویژه تخصصی میاندورود افزایش می‌یابد تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ