• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9514 - تاریخ انتشار : سه شنبه 18 فروردین 1394 - ساعت: 00:03

چاپ
به تربیت بیشتر از تعلیم بیندیشید/ مشکل امروز جامعه فراموشی خدا در خانواده‌ها است

آیت الله طبرسی در دیدار مدیران آموزش و پرورش میاندورود؛

به تربیت بیشتر از تعلیم بیندیشید/ مشکل امروز جامعه فراموشی خدا در خانواده‌ها است


آیت الله طبرسی در دیدار مدیران آموزش و پرورش میاندورود گفت: باید به قدر تعلیم، یا بیش از آن به تربیت بیندیشید.

به گزارش میانخبر ، بهروز عرب‌خزائلی مدیر آموزش و پرورش میاندورود و جمعی از کارکنان این اداره با نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه شهرستان ساری دیدار کردند.

در این دیدار آیت الله طبرسی با اشاره به برتری جایگاه تزکیه نسبت به تعلیم، تاکید کرد: باید به قدر تعلیم، یا بیش از آن به تربیت بیندیشید.

وی خاطر نشان کرد: به‌جز در یک جا در قرآن که "یعلّمهم" جلوتر از "یزکّیهم" است، در بقیه جاها تزکیه(یزکّیهم) بر تعلیم مقدم است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به آیه "یزکّیهم و یعلّمهم الکتاب و الحکمة" آن را نشان دهنده جایگاه برتر تزکیه دانست.

وی در ادامه به ضرورت حفظ سنت‌های بومی اشاره کرد و گفت: فرهنگ بومی ما سنت‌های بسیار خوبی است که در حال فراموشی است که باید آن را رواج دهید که البته باید مراقب بود که چه چیز به مردم تحویل داده می‌شود.

آیت الله طبرسی با بیان اینکه همه باید در کنار هم و یک‌صدا برای موفقیت ایران با همت و کار مضاعفی تلاش کنیم ابراز امیدواری کرد سال همدلی و همزبانی دولت و ملت را به نحو شایسته‌ای به اجرا برسانیم.

وی با تقدیر از کلیه معلمان، مشکل جامعه امروز را فراموشی خدا در خانواده‌ها بیان کرد و از دستگاه تعلیم و تربیت و رکن اصلی آن معلمان خواست تا با خودشناسی یاریگر دانش‌آموزان و خانواده‌ها در شناخت خود، جامعه و خداوند باشند.

امام جمعه مرکز استان در پایان با اشاره به نام‌گذاری امسال به هم دلی و هم زبانی از همه خواست تا با محقق ساختن این شعار لذت و شادی را در جامعه افزایش دهند.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • چهار شنبه 19 فروردین 1394 - 02:11 صبرایی

    ایکاش کمی هم درمورد تدریس معلمان هم فرمایش میکردن ///

    پاسخ به نظر
    + 1 - 0
دیدگاه شما در مورد : به تربیت بیشتر از تعلیم بیندیشید/ مشکل امروز جامعه فراموشی خدا در خانواده‌ها است

به تربیت بیشتر از تعلیم بیندیشید/ مشکل امروز جامعه فراموشی خدا در خانواده‌ها است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ