• آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9575 - تاریخ انتشار : جمعه 21 فروردین 1394 - ساعت: 23:28

چاپ
برای اظهار تنفر از دولت سعودی از سفر حج انصراف می دهم

امام جمعه میاندورود:

برای اظهار تنفر از دولت سعودی از سفر حج انصراف می دهم


امام جمعه میاندورود گفت: به دلیل اظهار تنفر از دولت سعودی و حمایت از مردم مظلوم ایران از سفر حج انصراف می دهم.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نمازجمعه میاندورود با تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن و مادر اظهار داشت: زن و مادر اصل،اساس و ریشه انسان است.

وی با بیان اینکه معمار اصلی وجود آدمی زن و مادر است افزود: مادر، هنرمند چیره دستی است که بهترین نقش ها و بهترین نقشه ها را طراحی و عملیاتی و اجرایی می کند.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه مادر و زن حرکت را از عمق وجود خود آغاز و یک جامعه را با خود همراه می کند افزود: مادر و زن چنان تدبیر و تغییری ایجاد می کند که غیر از خداوند هیچ احدی و هیچ دستگاه پیشرفته ای نمی تواند این قالب انسانی را درست کند.

وی با اشاره به مراحل شکل گیری جنین انسان از اندک مایه متعفن اظهار داشت: تغییرات در وجود زن از این مایه، یک انسان با عظمت خلق می کند. حجت الاسلام رسولی گفت: از دامن زن، مردان تاثیرگذار و آسمانی بوجود می آیند که انسان های زیادی را به دنبال خود برای آسمانی شدن به حرکت در می آورند.

وی با تاکید بر اینکه دامن زن و مادر است که می تواند این تغییر و تبدیل را ایجاد کند افزود: سعادت،سلامت،معراج و رسیدن به کمالات دنیوی و معنوی از همین دامن به دست می آید.

خطیب جمعه سورک ابراز داشت: اعتقاد داریم تمام نقش های مثبت و منفی که برای انسان متصور است، نشات گرفته از تربیت است که مدیون مادر است.

وی گفت: مادر را می توان در یک تعریف به یک دانشگاه بزرگ تربیت انسان معرفی کرد چرا که با تمام وجودش بار امانت بزرگ الهی را با خود حمل می کند.

حجت الاسلام رسولی به ضرورت مواظبت از مادر،زن و دختر تاکید کرد و گفت: همه باید مراقبت کنند چرا که آینده از دامن مادر رقم می خورد و معنا می یابد. وی ابراز داشت: اولین،مهم ترین، بهترین و بزرگ ترین کلاس درس تربیت دامن مادر است.

امام جمعه میاندورود به حدیث قدسی در بیان ارزش های حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: نقش حضرت زهرا(س)، نبوت و رسالت،امامت و ولایت را تحت ثاثیر قرار داده است و اگر این نقش نبود، نبوت و ولایت را باید در لابلای تاریخ جستجو می کردیم.

وی به دائمی بودن این نقش هم اشاره کرد و گفت: نگاه برخی کشورهای جهان به زن به عنوان یک نیروی مولد، تاسف بار است چرا که عالم تحت تاثیر یک زن و یک مادر است و شایسته نیست که با چنین نگاهی تفسیر شود.

خطیب جمعه سورک به حضور و اشراف دائمی زن در تاریخ خبر داد و گفت: ائمه، حجت خداوند بر همه خلائق هستند و بنا بر روایت حضرت عسکری(ع)،حضرت زهرا(س) حجت بر ائمه معصومین است که بنابر این تمام عالم زیر نظر حضرت زهرا (س) است.

وی گفت: حضرت الگوی تمام بشریت است و این جفای در حق حضرت است که او را صرفا الگوی زنان معرفی کنیم. خطیب جمعه سورک در بخش دیگری از سخنان خود به جنگ عربستان سعوی علیه یمن اشاره کرد و ابراز داشت: این جنگ قبل از اینکه به ضرر کشور یمن باشد به ضرر خود سعودی ها است.

وی با بیان اینکه اینکار توطئه امریکا و اسراییل است افزود: اگر امروز عربستان برای امریکا و اسراییل دم می جنباند، از سر درماندگی و استیصال است.

حجت الاسلام رسولی گفت: سعودی ها فکر می کنند به دلیل شکست هایی که در منطقه داشتند می توانند به توسل به زور و حمله نظامی آن را جبران کنند.

وی دامه داد: در تاریخ یمن، شش بار دیگر نیز سعودی ها به این کشور حمله کردند اما هر بار شکست خوردند که قطعا اینبار نیز به شکست خواهد انجامید.

خطیب جمعه سورک به تعدی و تجاوز سعودی ها به زائران ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: هتک حرمت،بی احترامی و بی ادبی نسبت به زائران انجام شده است.

وی ادامه داد: این برای ما بسیار سخت است در کشوری که ادعای ام القرایی می کند و بزرگانشان ادعای خادمان بین الحرمینی دارند، نسبت به زائران خانه خدا چنین اهانت و جسارتی را روا می دارند.

حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه اینکار شرعا،قانونا و عرفا خلاف است و قابل پیگرد قانونی است افزود: خوشبختانه علما و مراجع به صورت شفاف موضع گرفتند و آیا لزومی دارد که با این شرایط سفرهای مستحبی و حج عمره ادامه یابد؟یا خیر؟

وی با اشاره به طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس و امضای بیش از 70 نفر از نمایندگان پای این طرح اظهار داشت: آن ها با این طرح خواستار تعلیق سفرهای عمره شدند و این کار بسیار خوبی است.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه بنده که این سخن را می گویم می دانم که برای بسیاری از مردم که سال ها منتظر بودند این امر بسیار سخت خواهد بود گفت:آیا می توان با ذلت و خفت این سفر را پذیرفت؟زن ایرانی ،دختر ایرانی،جوان ایرانی برود آنجا و نسبت به آنها تعرض شود و سرافکنده برگردد آیا این درست است؟

وی گفت: همه باید نسبت به این قضیه موضع بگیرند و مردم ما این سفرهای مستحبی را تعطیل کنند تا موقتا فشاری بر روی دولت عربستان ایجاد شود تا بفهمند که حتی یک عذرخواهی ساده هم تاثیری ندارد.

حجت الاسلام رسولی ادامه داد: اینکه فردی در دادگاه محکوم شود که خلافی را مرتکب شده است که جزو ابتدایی ترین حقوق ما است، نباید به این اندازه اکتفا کنیم بلکه همه باید دست به دست هم بدهیم و حتی کسانی که پول دادند و برای این سفر ثبت نام کردند اعلام کنند که حاضر نیستند به این سفر بروند.

وی با بیان اینکه بنده هم در کنار همه مردم،سیاسیون،علما و مراجع این موضع را اعلام کردم و می خواهم اقدام عملی در این زمینه انجام دهم افزود: بنده خودم روز دوشنبه 24 فروردین ماه عازم هستم، همه کارها تمام شده است و از کاروانی از گلوگاه دوشنبه عازم هستم، اما از همین تریبون به طور رسمی اعلام می کنم که به خاطر اظهار تنفر و محکومیت دولت سعودی و جهت حمایت از مردم مظلوم ایران و نظام اسلامی این سفر را لغو می کنم و دوشنبه به سفر نخواهم رفت.

حجت الاسلام رسولی ابراز داشت: خواست ما از دولت این است که تا زمانی که این روند اصلاح نشود، تا هر وقت که زمان می برد ، سفر عمره را لغو کند.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه

برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • جمعه 21 فروردین 1394 - 23:40 محمدی

  درود خدا برامام جمعه محبوب شهرمان خدا حیرت دهد

  پاسخ به نظر
  + 5 - 4
 • شنبه 22 فروردین 1394 - 01:42 صبرایی

  حمایت همه جانبه خودمان را از امام جمعه محترم اعلام میداریم..مسوولین ما باید برخورد جدی با دولت عربستان انجام دهند مردم هم باید تحریم کنند سفر به عربستان را//////

  پاسخ به نظر
  + 3 - 3
دیدگاه شما در مورد : برای اظهار تنفر از دولت سعودی از سفر حج انصراف می دهم

برای اظهار تنفر از دولت سعودی از سفر حج انصراف می دهم تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ