• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9576 - تاریخ انتشار : شنبه 22 فروردین 1394 - ساعت: 00:31

چاپ
اولویت ارائه تسهیلات در خرید تجهیزات مکانیزاسیون کشت برنج است

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود:

اولویت ارائه تسهیلات در خرید تجهیزات مکانیزاسیون کشت برنج است


رئیس جهاد کشاورزی میاندورود گفت: اولویت جهاد کشاورزی در ارائه تسهیلات را با کسانی دانست که قصد خرید ابزار مکانیزاسیون و دستگاه‌های نشاکار و یا ایجاد بانک نشا را دارند که در روند افزایش کشت تاثیرگذار است.

به گزارش میانخبر ، سیدشبر موسوی در گفت‌وگو با ما با بیان اینکه برنج یکی از محصولات استراتژیک استان است و میاندورود 8523 هکتار اراضی شالیزاری دارد، گفت: با توجه به فرارسیدن فصل بهار و شروع کشت برنج، خزانه‌گیری از اواخر اسفند سال گذشته آغاز شده است.

وی یکی از مهمترین مشکلات و محدودیت کشت برنج در سال جاری را کمبود آب دانست و اظهار داشت: کشاورزان باید با همان مقدار آبی که دارند مدیریت داشته و سعی کنند که از حالت تناوبی آب استفاده کنند تا از آب استفاده بهینه شود.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود بیان داشت: جهاد کشاورزی این شهرستان حدود 8 تن بذر ارقام پرمحصول شامل ارقام شیرودی، ندا و فجر را بین کشاورزان توزیع کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این بذرها از طرف مرکز تحقیقات گواهی شده است که در بین کشاورزان توزیع می‌شود.

موسوی تصریح کرد: میاندورود یکی از مهمترین شهرستان‌های کشت مکانیزه در استان است که بیش از 65 درصد اراضی شالیزاری آن با دستگاه نشاکار نشا می‌شود.

وی اضافه کرد: کشت مکانیزه، کاهش هزینه تولید و افزایش عملکرد را به‌دنبال دارد.

این مسئول اولویت جهاد کشاورزی در ارائه تسهیلات را با کسانی دانست که قصد خرید ابزار مکانیزاسیون و دستگاه‌های نشاکار و یا ایجاد بانک نشا را دارند که در روند افزایش کشت تاثیرگذار است.

موسوی از دیگر برنامه‌های این سازمان برای کشاورزان را برگزاری کلاس‌های آموزش و ترویج برای توسعه کشت مکانیزه، چگونگی پرورش بذر در جعبه نشا، نحوه داشت و نشا کردن با دستگاه در زمیناصلی عنوان کرد.دیدگاه شما در مورد : اولویت ارائه تسهیلات در خرید تجهیزات مکانیزاسیون کشت برنج است

اولویت ارائه تسهیلات در خرید تجهیزات مکانیزاسیون کشت برنج است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ