• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9727 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 فروردین 1394 - ساعت: 19:08

چاپ
85 درصد هزینه ایجاد آبیاری قطره‌ای را دولت بلاعوض پرداخت می‌کند

مدیر جهاد کشاورزی میاندورود:

85 درصد هزینه ایجاد آبیاری قطره‌ای را دولت بلاعوض پرداخت می‌کند


مدیر جهاد کشاورزی میاندورود گفت: 85 درصد هزینه ایجاد آبیاری قطره‌ای را دولت بلاعوض پرداخت می‌کند.

به گزارش میانخبر ، سید شبر موسوی در گفت‌وگو با ما با اشاره به بارندگی‌های اخیر در سال جاری گفت: یکی از مشاغل عمده و اساسی شهرستان میاندورود کشاورزی است که بیشتر درآمد مردم از این طریق کسب می‌شود و بارندگی‌‌های اخیر باعث شد تا بخش کشاورزی آمادگی‌های لازم و هر چه بیشتر را برای کشت محصول داشته باشد.

وی افزود: گندم کاری درشهرستان رشد خوبی داشته است و در حال حاضر به‌دلیل بارندگی‌های متعدد، زراعت گندم از یک شادابی خاصی برخوردار شده و اگر این نزولات در زمان خاص خود انجام شود تولید بسیار خوبی خواهیم داشت.

رئیس جهاد کشاورزی میاندورود درباره کشت بهاره سویا گفت: کشت سویا در شهرستان در سطح 2100 هکتار انجام می‌شود که شامل 500 هکتار کشت بهاره و 1600 هکتار تابستانه است که بعد از برداشت گندم و جو صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بذر و کود شیمیایی آن تامین شده است که بزودی با انعقاد قرارداد توزیع آن آغاز می‌شود.

موسوی با بیان اینکه استفاده نکردن از سموم و کودهای شیمیایی در تولید محصولات از بارزترین خصوصیات کشت ارگانیک است، گفت: در کشت برنج با استفاده از زنبور در مزارع برای مبارزه با کرم ساقه‌خوار باعث کاهش استفاده از سموم را شاهد هستیم.

وی اظهار داشت: در سطح شهرستان نزدیک به 800 هکتار اراضی شالیزاری در 4 روستا در طرح بیولوژیک (مبارزه با کرم ساقه‌خوار با زنبور) قرار دارد که در تولید محصول ارگانیک بسیار موثر است که همه ساله به مساحت آن افزوده می‌شود.

این مسئول درباره طرح‌های اجرا شده در سطح شهرستان گفت: بتونی کردن کانال‌ها، شن‌ریزی جاده بین مزارع، ایستگاه پمپاژ، آبیاری قطره‌ای مرکبات در سطح 170 هکتار از جمله کارهای عمرانی جهاد کشاورزی در سال گذشته بوده است.

موسوی آبیاری قطره‌ای برای باغات را استفاده بهینه از آب دانست و بیان داشت: آبیاری قطره ای در باغات، استفاده بهینه از آب، مدیریت مزرعه و کاهش مصرف انرژی را دربر خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح 85 درصد به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت می‌شود و 15 درصد سهم کشاورز است.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پنج شنبه 27 فروردین 1394 - 21:08 سید

    جای خوشحالی داره که روش هایی این چنین در کشاورزی شهرستان نهادینه شود تا از مضرات سموم شیمیایی تا حد امکان دوری شود.

    پاسخ به نظر
    + 3 - 0
دیدگاه شما در مورد : 85 درصد هزینه ایجاد آبیاری قطره‌ای را دولت بلاعوض پرداخت می‌کند

85 درصد هزینه ایجاد آبیاری قطره‌ای را دولت بلاعوض پرداخت می‌کند تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ