• آخرین اخبار
  • پربیننده ترین اخبار
موقعیت صفحه دوم سمت راست
اخبار

کد خبر : 9748 - تاریخ انتشار : جمعه 28 فروردین 1394 - ساعت: 19:21

چاپ
بداخلاقی‌ها در ورزشگاه ها زیاد است/ملاک حفظ عزت بانوان مسلمان است

امام جمعه میاندورود:

بداخلاقی‌ها در ورزشگاه ها زیاد است/ملاک حفظ عزت بانوان مسلمان است


امام جمعه میاندورود گفت: آنچه که در نظام اسلامی ملاک برای ما است شرع و قانون الهی و سپس مصلحت و عزت زنان و بانوان اسلامی است.

به گزارش میانخبر ، حجت الاسلام سیدمجتبی رسولی جویباری در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندورود با تبریک فرارسیدن ماه رجب اظهار داشت: ماه رجب از ماه های پرفضیلت و ماه استغفار به درگاه خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه در این ماه رحمت خداوند بر امت پیامبر نازل خواهد شد افزود: اولین شب جمعه این ماه، لیله الرغائب نام دارد که خداوند در این شب مواهب کثیری را به انسان عطا خواهد کرد.

خطیب جمعه سورک با اشاره به میلاد امام باقر (ع) در اولین روز این ماه اظهار داشت: این حضرت به باقرالعلوم معروف است.

وی گفت: این لقب به این معنا است که علوم الهی و نبوی توسط امام باقر(ع) شکافته شد چرا که تا قبل از آن حضرت علوم اسلامی نشر داده شد.

حجت الاسلام رسولی با اشاره به برداشته شدن ممنوعیت نقل احادیث و آزادی بیشتر ائمه در این دوران اظهار داشت: مسلمانان و پیروان اهل بیت آزادانه در کلاس درس اهل بیت حضور می‌یافتند و به این وسیله علوم الهی نشر یافت.

وی با بیان اینکه عضر امام باقر(ع) عصرنشر شبهات و خرافات در دین بوده است گفت: امام پرچمدار مبارزه علمی با شبهات و انحرافات است که اگر کسی پاسخ‌ها و تحلیل‌های آن حضرت را جمع آوری کند قطعاً به شبهات و انحرافات فعلی نیز می‌تواند پاسخ دهد.

خطیب جمعه سورک با اشاره به اینکه شبهات دوران گذشته لباس نو به تن کرده است افزود: امام باقر(ع) با کلام خود اسلام را از انحراف نجات داد و مسلمانان را که در پرتگاه انحرافات و سقوط قرار گرفته بودند نجات داد.

وی گفت: تنها راه نجات نشستن بر سر سفره اهل بیت و استفاده از معارف عمیق و ژرف ائمه هدی است که بتوانیم جامعه خود را از انحرافات نجات دهیم.

امام جمعه میاندورود به روز ارتش و سالروز تشکیل سپاه پاسداران توسط حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: امام در روزهای ابتدایی انقلاب به ارتش هویت بخشید و آنها را در راه پیروزی انقلاب هدایت کرد.

وی ادامه داد: ارتش هم که از هم پاشیده بود با دستور امام انسجام یافت و همان روزها نیز حضرت دستور تشکیل سپاه پاسداران را صادر کرد.

حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه هر دو نهاد مقدس در کنار هم در تمامی صحنه‌های انقلاب حاضر بودند افزود: اگر سپاه را مولود انقلاب و امام می‌دانیم، ارتش بعد از انقلاب را که تولدی دوباره با دستور امام یافت را می‌توان مولود انقلاب دانست.

وی گفت: هر دو نهاد باعث عزت و سربلندی و اقتدار نظام اسلامی هستند که با وجود ارتش و سپاه به اقتدار نظامی رسیدیم.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه امروز اقتدار نظامی داریم افزود: این اقتدار نظامی باعث اقتدار ملی نیز شده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه از موضع دولت در تعلیق حج عمره حمایت می‌کنیم ابراز داشت: این موضع کاملا منطقی و انقلابی است اما این گلایه هم وجود دارد که خیلی دیر این اقدام صورت پذیرفت.

حجت الاسلام رسولی با بیان اینکه در طول این مدت حرف‌ها زده شد و برخوردهای بدی هم با کاوران ایرانی‌ها صورت می‌گرفت افزود: باید همان روز اول این سفر عمره لغو می‌شد، چرا که مردم اقبال نشان دادند.

وی ادامه داد: اما در نهایت تصمیم عاقلانه‌ای گرفته شد که از این بابت از همه دولت‌مردان تشکر می‌کنیم.

حجت الاسلام رسولی به بحث ورود بانوان به ورزشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: این واقعا عجیب و تاسف بار است.

وی گفت: شاید عده‌ای فکر کنند که با ورود بانوان و زنان به ورزشگاه‌ها می‌خواهند به بانوان شخصیت بدهند، اما باید گفت نه تنها شخصیت دادن به زنان نیست بلکه تحقیر زنان و بانوان مسلمان است.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه همه شما و همه مسئولان می‌دانند که در ورزشگاه‌ها چه می‌گذرد افزود: حرف‌ها و حرکاتی در آن جا رد و بدل می‌شود که صدا و سیمای ما نیز جرات پخش آن را ندارد.

وی گفت: اگر ما اعلام کنیم که با این وضعیت زنان نیز می‌توانند در کنار مردان در ورزشگاه‌ها قرار گیرند، آیا می‌توان این مسایل را کنترل کرد؟ آیا می‌توان مانع بعضی از اتفاقات بود.

خطیب جمعه سورک گفت: ما به دلیل اینکه یک کشور خارجی به ناموس ما تعرض کرده است، زمین و زمان را به هم می‌دوزیم اما با دستان خود می‌خواهیم زنان خود را به ورزشگاه ها بفرستیم که اتفاقات نادرست بیفتد.

وی ادامه داد: بداخلاقی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها متاسفانه ورزشگاه‌ها بسیار است و این در شان نظام اسلامی و دولت اسلامی نیست.

امام جمعه میاندورود با بیان اینکه خیلی از زنان تمایل به رفتن به ورزشگاه دارند اما این دلیلی نمی‌شود که بنا به خواست عده‌ای مجوز صادر شود افزود: آنچه که در نظام اسلامی ملاک برای ما است شرع و قانون الهی و سپس مصلحت و عزت زنان و بانوان اسلامی است.

وی ادامه داد:هر چه بر این محور باشد می‌پذیریم و هر چه که برخلاف این موضوع باشد محکوم است.دیدگاه شما در مورد : بداخلاقی‌ها در ورزشگاه ها زیاد است/ملاک حفظ عزت بانوان مسلمان است

بداخلاقی‌ها در ورزشگاه ها زیاد است/ملاک حفظ عزت بانوان مسلمان است تغییر کد

موقعیت صفحه دوم سمت چپ