تاریخ انتشار : 12/03/1394 - 23:39

کد خبر : 11531

عضو شورای روستای ولوجا:

کمبود آب، معضل مردم روستای ولوجا

کمبود آب، معضل مردم روستای ولوجا
عضو شورای روستای ولوجا گفت: طی 3 سال اخیر به طور مکرر در طول روز با قطع آب مواجه هستیم که در این خصوص پیگیری‌هایی صورت گرفت ولی همچنان این مشکل بلاتکلیف است.

به گزارش میانخبر ، آب يكي از مهم‌ترین عناصر محیط زیست به شمار می‌رود، برخورداری از آب سالم برای نيازهای انسانی ازعوامل اساسی و عامل تمدن شناخته شده است و هيچ مکانی بدون داشتن آب نمی‌تواند ثبات اقتصادی، اجتماعی و سياسی خود را حفظ كند.

اخیرا عده‌ای از مردم روستاهای بخش گهرباران اعتراض خود را نسبت به قطعی آب شرب روستاها، با پایگاه خبری تحلیلی شهرستان میاندورود در میان گذاشته تا چاره‌ای اندیشیده شود و این مشکل بحرانی برطرف شود، در پیگیری از این موضوع، گفت‌وگویی با یکی از اعضای شورای روستای ولوجا داشته‌ایم تا از جزئیات آن مطلع شویم.

سید مهدی اطهرنیا درباره قطع مکرر آب شرب در روستاهای بخش گهرباران گفت: آب یک نعمت الهی است که بخش اساسی زندگی انسان را در بر می‌گیرد، اما متأسفانه بخش گهرباران با معظل کم‌آبی و نبود آب مناسب روبه رو است که هر روز بر شدت آن افزوده می‌شود.

وی افزود: طی 3 سال اخیر به طور مکرر در طول روز با قطع آب مواجه هستیم که در این خصوص پیگیری‌هایی صورت گرفت ولی همچنان این مشکل بلاتکلیف است.

عضو شورای اسلامی روستای ولوجا با اشاره به گرمای هوا گفت: با توجه به اینکه در فصل بهار قرارداریم و با گرمای شدیدی مواجه هستیم و همچنین به روزهای تابستان نیز نزدیک‌تر می‌شویم هر روز بر شدت گرمای هوا افزوده می‌شود و بدون شک نیاز به آب بیشتر از گذشته احساس می‌شود و قطع و کمبود آن نیز باعث اختلال در زندگی روزمره افراد خواهد شد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه در مجاورت دریا قرار داریم و در 6 ماه اول سال شاهد ورود گردشگران داخلی و خارجی به این مکان هستیم اما کیفیت نامناسب و قطع طولانی آب باعث ایجاد مشکلات زیادی شده است.

عضو شورای روستای ولوجا بروز بیماری‌های میکروبی در بخش گهرباران را ناسالم بودن آب شرب دانست و اظهار داشت: طبق آمار مرکز بهداشت شهرستان میاندورود، افراد زیادی در بخش گهرباران با استفاده از آب ناسالم به بیماری‌های میکروبی مبتلا شدند.

وی تصریح کرد: به‌دلیل گل آلود بودن آب شرب، افراد زیادی به ناچار برای استفاده از آب مجبور هستند که آب معدنی خریداری کنند.

اطهرنیا درباره استفاده بی رویه آب گفت: افرادی وجود دارند که به جای استفاده از آب به‌عنوان نیازهای انسانی، آن را به زمین‌های کشاورزی لوله‌کشی و به صورت قطره‌ای در باغات استفاده می‌کنند.

وی اظهار داشت: برای رفع مشکل گل آلود بودن و قطع آب، تماس‌هایی با مسئولین داشتیم اما هنوز پیگیری صورت نگرفته است.

اطهرنیا در پایان خاطرنشان کرد: ما خواستار رسیدگی سریع به این مشکل هستیم، متأسفانه این موضوع مشکلات بهداشتی مدارس را افزایش داده و احتمال بروز بیماری‌های خطرناک را بین افراد درپی خواهد داشت.