تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 00:18

کد خبر : 12221

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود:

امامزاده ابراهیم سورک ساماندهی می‌شود

امامزاده ابراهیم سورک ساماندهی می‌شود
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود گفت: اداره اوقاف برنامه دارد با هم‌فکری هیئت امنا جهت جبران فقدان قبر، بنای یادبودی به نام امامزاده ابراهیم احداث نموده تا هر ساله مطابق فرامین رهبر انقلاب مناسبت‌های فرهنگی و دینی در آنجا اجرا شود.

به گزارش میانخبر ، فتاح سوادکوهی در گفت‌وگو با ما با اشاره به فرار رسیده ماه مبارک رمضان درباره برنامه‌های اداره اوقاف در این ماه گفت: برگزاری محافل انس با قرآن در مساجد و امامزاده‌ها، برگزاری حفظ قرآن در سراسر شهرستان و ثبت نام از 300 نفر از متقاضیان حفظ قرآن در مساجد و امامزادگان، بازدید و مساعدت از نیازمندان و مستمندان با تهیه سبدکالا از جمله برنامه‌های ما است.

وی همچنین درباره امامزاده ابراهیم سورک اظهار داشت: امامزاده ابراهیم در اراضی گارنک سورک ثبت در سازمان ملی آمار و سامانه جامع اطلاعات سازمان اوقاف بوده که در عرف مردم به "یک بال" معروف است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه میاندورود خاطر نشان کرد: این امامزاده به خاطر وقوع در بین اراضی کشاورزی و اینکه دور از دسترس اهالی و مردم بوده کمتر مراقبت شده و در طول زمان توسط سارقین در معرض دستبرد و حفاری‌های غیرمجاز قرار گرفته و آثار قبر از بین رفته است.

وی تصریح کرد: جز یک منبر چوبی و یک درخت قدیمی که به شهادت شهود، معتمدین و سالخوردگان اهل سورک مکان تقریبی آن امامزاده می‌باشد.

سوادکوهی بیان داشت: حریم این امامزاده بالغ بر چهار هزار متر مربع است که اخیرا نیز فرد خیری به نام حاج باباعلی دهقان‌زاده 2500 متر به آن افزود.

این مسئول فرهنگی گفت: اداره اوقاف برنامه دارد با هم‌فکری هیئت امنا جهت جبران فقدان قبر، بنای یادبودی به نام امامزاده ابراهیم احداث نموده تا هر ساله مطابق فرامین رهبر انقلاب مناسبت‌های فرهنگی و دینی در آنجا اجرا شود.

سوادکوهی درباره شجره‌نامه این امامزاده بیان داشت: شجره‌نامه دقیقی در دست نیست و مشخصات آن را فرستادیم تا بررسی و شجره نامه آن مشخص شود.