تاریخ انتشار : 10/05/1395 - 21:42

کد خبر : 21422

شنبه فراموش ناشدنی در قائمشهر!

شنبه فراموش ناشدنی در قائمشهر!
فارغ از ديپلماسی معمول در محافل رسمی كشور، بالاخره يک نفر بايد بيت امام(ره) را در مقام پاسخ‌گويی نشانده و حرف دل مردم دردمند جامعه اسلامی را بی‌پرده و صريح به گوش آنان می‌رساند.

به گزارش میانخبر، سخنرانی سيدعلی خمينی، يادگار ارزنده مرحوم حاج سيداحمد خمينی در شهرستان قائمشهر، متن و حواشی جالب و مهمی داشت كه به نظر در تاريخ معاصر ايران ثبت خواهد شد.

آن چه كه آيت‌الله معلمی، پيش از سخنرانی سيدعلی بر زبان آورد و هم آن چه او در پاسخ آن عالم شمالی بيان كرد حرف‌هايی بود كه بالاخره بايد يک روز به طور رسمی اظهار می‌شد و برهه‌ای خاكستری از فضای تاريخ انقلاب را برای هميشه روشن می‌ساخت.

آيت‌الله علی معلمی، معروف به ابوالشهيدين، امام جمعه انقلابی شهرستان قائمشهر، نماينده مبارز مردم مومن ديار علويان در مجلس خبرگان رهبری است. او همان پير فرزانه‌ای است كه خار چشم ايادی انگليس قرار داشته و در ايام رقابت‌های مجلس خبرگان، همواره مشمول بغض سياه عناصر خودباخته و معاند و فتنه‌گر بوده است.

آن‌چه كه آيت‌الله معلمی در شنبه گذشته به زبان آورد حرف‌ها، درددل‌ها و ابهاماتی بود كه در سال‌های اخير به خصوص پس از فتنه شوم 88 در فضای غبارگرفته جامعه طنين‌انداز گشت و روح و جان دلسوزان مخلص و صديق انقلاب و ولايت فقيه را همواره ملتهب ساخته بود.

فارغ از ديپلماسی معمول در محافل رسمی كشور، بالاخره يک نفر بايد بيت امام(ره) را در مقام پاسخ‌گويی نشانده و حرف دل مردم دردمند جامعه اسلامی را بی‌پرده و صريح به گوش آنان می‌رساند. در اين راستا سخنان پرسش‌گرانه و البته محترمانه آيت‌الله معلمی، گامی تاريخی در جهت شفاف‌سازی ابهامات موجود نسبت به مواضع بيت حضرت روح‌الله در قبال آرمان‌های نظام مقدس اسلامی محسوب می‌شود كه طرح شجاعانه آن جای بسی قدردانی دارد.

در اين سو اما پاسخ‌های صريح و شفاف نوه حضرت امام(ره) نيز در نوع خود بی‌سابقه و بسيار روشنگرانه بود و چون آبی بر آتش زير خاكستر فتنه و نفاق فرود آمد. سيدعلی آقای خمينی با اذعان به تلاش دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب برای رو در رو قرار دادن برادر بزرگ او يعنی سيدحسن خمينی با رهبر معظم انقلاب، ضمن تأييد تلويحی بيانات آيت‌الله معلمی و صحه بر نگرانی‌های جامعه انقلابی، تأكيد کرد كه:«خبر دارم عده‌ای در خارج برنامه‌ريزی دارند با اغراض سياسی برادرم را از رهبری جدا كنند. هيچ‌گاه از فرزندان خمينی(ره) يک كلام هم در تضعيف رهبری نخواهيد شنيد.»

تصريح سيدعلی خمينی بر وجود ارتباط صميمانه او و برادرانش با مقام معظم رهبری و هماهنگی در مواضع و مبانی فكری، علاوه بر ايجاد مسرت و اميد در دل مومنان حقيقی انقلاب، سايه يأس را بر سر كوته فكرانی گستراند كه به زعم خود تلاش داشته و دارند تا با استفاده از قدرت رسانه‌های متخاصم خارجی و گاه داخلی، صف يادگاران حاج احمد را از صف رهبر انقلاب و خمينی زمان، جدا نشان بدهند.

آن چه كه شنبه گذشته در قائمشهر اتفاق افتاد را بايد به فال نيک گرفت و هم از عالم جليل‌القدر مازندران حضرت آيت‌الله معلمی كه بی‌اعتنا به رودربايستی‌های كسالت‌آور و مخدر مرسوم در مناسبات رسمی، صدای رسای مردم و خانواده‌های شهدا شدند تشكر و تقدير كرد و هم از آسيد علی خمينی، اين ميهمان ارجمند خطه لاله‌گون مازندران كه حمايت جانانه و تاريخی بيت امام راحل از ولی فقيه دوران را به گوش همگان رساند.

بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی، اين جمله سيدعلی خمينی را آويزه گوش خود سازند: «برخلاف تبلیغات دشمن، نطام محکم‌تر از قبل پیش می‌رود و در 200 سال گذشته دوره‌ای قدرتمندتر از امروز به رهبری آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای نداشته‌ایم.»

نویسنده : سيدحميد مشتاقی‌نيا
منبع : بلاغ