تاریخ انتشار : 20/08/1395 - 14:13

کد خبر : 23368

برنامه‌ریزی برای واگذاری طرح‌های دریایی به بخش خصوصی

برنامه‌ریزی برای واگذاری طرح‌های دریایی به بخش خصوصی
معاون مدیرکل ورزش و جوانان مازندران از برنامه‌ریزی برای واگذاری طرح دریایی به بخش خصوصی برای سال آینده خبر داد.

به گزارش میانخبر، ابوالقاسم عباسی بعد از ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی هیأت نجات غریق و غواصی استان اظهار کرد: مازندران 48 هیأت فعال دارد و از این تعداد 25 هیأت در سطح جهانی، آسیایی، المپیک و پارالمپیک مدال‌آوری دارند.

وی افزود: با تلاش منجیان غریق جان مردمی که از اقصی نقاط کشور به مازندران سفر می‎کنند و به دلیل توریستی بودن استان و موهبت دریا تا به حال دریا را ندیدند حفظ می‌شود.

معاون امور توسعه ورزش و جوانان مازندران خاطر نشان کرد: با وجود همه تاکیداتی که ناجیان انجام می‎دهند ولی مسافران به نوشته‎ها و بنر هشدار دهنده و تذکرات توجه نمی‎کنند و این مشکل عدیده است و افراد بسیاری از غرق شده‎ها از این افراد هستند که در ساعت غیرکاری ناجیان در دریا شنا می‎کنند.

وی تصریح کرد: ناجیان در دو شیفت کاری از هشت صبح تا هشت شب کار می‎کنند و بعد از آن نمی‎توانیم افراد را به‌صورت مستمر در کنار ساحل داشته باشیم و این هم از مشکلات ما هست که با طرح‎های جدید برای سال 96 قرار شد کارهای بهتری در این حوزه انجام شود.

عباسی درباره شرح وظایف ناجیان گفت: انتظاری که از آنان داریم این ست که با وظایف خود آشنا باشند و در محل کار خود حضور داشته باشند.

وی گفت: وظیفه همه ما این است که شرایط امنی را برای مسافران ایجاد کرده تا آنها با آرامش کامل به منزل خود برگردند و حادثه ای برای آنها پیش نیاید.

معاون مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در پایان افزود: برای سال آینده برنامه‌ریزی شده تا با فرمانداران شهرها درباره واگذاری دریا به بخش خصوصی در استانداری جلسه گذاشته شود تا با خرد جمعی به یک نتیجه مطلوب برسیم.

در ادامه نقی کریمیان رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران گفت: شهرستان محمودآباد به دلیل اینکه در سال 94 بیشترین غریق را داشت و امسال با کاهش 30 درصدی مواجه شد به همین دلیل این جلسه را در این شهرستان برگزار شد.

وی با بیان اینکه برنامه این هیأت برگزاری کلاس نجات غریق درجه دو و یک و مربیگری در تمام شهرهای استان است، خاطر نشان کرد: 15 کمیته در هیأت نجات غریق فعال است.

کریمیان اضافه کرد: به عنوان مسؤول از تمام غرق شده‌ها در سطح استان بازدید داشتم و قرار است برای نخستین‌بار کلاس مربیگری و داوری در مازندران برگزار شود.

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران در پایان گفت: با توجه به حساسیت موضوع هر ماه در شهرستان‌های مختلف جلسه برگزار می‌شود تا کاهش غریق را در سطح استان داشته باشیم.

در پایان این همایش از برترین‌های هیأت نجات غریق و غواصی شهرستان های استان تجلیل به عمل آمد.


منبع : فارس