تاریخ انتشار : 01/09/1395 - 17:22

کد خبر : 23524

ثبت بیش از ۱۰۲ هزار طلاق تا پایان مهر در کشور

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور، از ثبت بیش از ۱۰۲ هزار طلاق در کشور تا پایان مهرماه خبر داد.

به گزارش میانخبر، ابوترابی در ادامه به آمار ازدواج و طلاق کشور پرداخت و با تاکید بر اینکه ازدواج و طلاق به عنوان مقوله‌های اجتماعی بخش عمده‌ای از آمارهای تولیدی ثبت‌احوال را تشکیل می‌دهد تاکید کرد: از مردادماه امسال اعلامیه‌های کاغذی از چرخه ثبت و اعلام ازدواج و طلاق حذف و رویدادهای ازدواج و طلاق به صورت برخط به پایگاه‌های اطلاعات جمعیت کشور منتقل می‌شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه اعلام کرد که در 7 ماهه ابتدایی سال جاری 102 هزار و 81 طلاق در کشور به ثبت رسیده است.

وی همچنین تعداد ازدواج‌های به ثبت رسیده در کشور در 7 ماهه ابتدایی سال 95 را 448 هزار و 945 رویداد اعلام کرد.

ابوترابی بررسی آمارهای ازدواج و طلاق نیازمند توجه به 2 نکته دانست، نخست اینکه اصولا طبق توصیه‌های بین‌المللی و اصول علمی مقایسه مقادیر وقایع حیاتی در 2 بازه مختلف بدون توجه به تغییرات ساخت سنی و غیره جمعیت و تحولات اجتماعی و فرهنگی و ... از استناد کافی برخوردار نیست. همچنین شاخص نسبت ازدواج به طلاق یا نسبت طلاق به ازدواج را یکی از شاخص‌های ابتدایی جمعیت‌شناسی برای توصیف وضعیت رخداد و ثبت وقایع ازدواج و طلاق است اما گویای مفهوم جامعه شناسی خاصی نیست.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در ادامه تاکید کرد که آنچه باید مورد توجه مردم و رسانه‌ها قرار بگیرد رقم صعودی میانگین سن مردم و زنان در اولین ازدواج در کشور است. این آمار در سال 91 تا 94 به میزان یک سال در مردان و 0.8 سال برای زنان افزایش پیدا کرده است.

وی این افزایش سن را در تهران برای مردان 1.8 و برای زنان 1.7 سال اعلام کرد.

ابوترابی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تعداد جمعیت کشورمان اشاره کرد و جمعیت فعلی جمعیت ایران را 80 میلیون و 481 هزار و 719 نفر اعلام کرد.


منبع : فردا