تاریخ انتشار : 12/09/1395 - 11:16

کد خبر : 23817

مدیر جدید شرکت پارس کرم:

مدیریت نادرست عامل وضعیت فعلی شرکت است/ سرمایه‌گذاری داشتن اعتبار است نه فقط پول

مدیریت نادرست عامل وضعیت فعلی شرکت است/ سرمایه‌گذاری داشتن اعتبار است نه فقط پول
مدیر جدید شرکت پارس کرم گفت: سرمایه‌گذار کسی است که اعتبار داشته باشد و پول به تنهایی نمی‌تواند کاری کند.

به گزارش میانخبر، علی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به وجود مشکلات موجود در چند سال گذشته برای شرکت پارس کرم، اظهار کرد: برای اینکه مشکلات مالی از جمله بدهی به بازنشستگان و دادن دستمزد به کارگران را حل کنیم ابتدا باید تولید داشته باشیم.

وی افزود: برای طلب بازنشستگان در صورتی که تولید داشته باشیم طبق روال قبلی ماهیانه 20 میلیون تومان می‌توانیم بدهیم.

مدیر جدید کارخانه پارس کرم با بیان اینکه صد نفر در شرکت در حال فعالیت هستند، بیان کرد: مشکلاتی وجود دارد که از دست شخص برنمی‌آید و کار مسئولان و وزارتخانه است.

نوری عامل به‌وجود آمدن وضعیت فعلی شرکت را مدیریت بد دانست و گفت: سرمایه‌گذار کسی است که اعتبار داشته باشد و پول به تنهایی نمی‌تواند کاری کند.

وی با بیان اینکه صادرات محصولات خام با تاکید رهبری در مواردی که توان تبدیل در داخل کشور را داریم نباید انجام شود، خاطرنشان کرد: به‌دلیل صادرات و کمبود این محصول در داخل کشور قیمت آن افزایش یافته است.

نوری با تاکید بر اینکه این محصول در کشور انحصاری است به همین دلیل باید 40 درصد نیاز داخل از سوی ما تامین شود، تصریح کرد: واردات بی‌رویه بازیک از چین و روسیه باعث شد 20 درصد سهم داخل را هم نداشته باشیم.

این سرمایه‌گذار یادآور شد: در گذشته کرم را کیلویی 400 تومان می‌خریدیم اما در حال حاضر باید کیلویی 1600 تا 1700 بخریم در صورتی که قیمت بازیک به‌عنوان محصول شرکت ما تغییری نکرده است.

وی واردات بی‌رویه و سوء مدیریت را باعث کاهش قیمت بازیک بیان کرد و گفت: کیفیت محصول چین حلالیتش 50 درصد است ولی حلالیت ما 97درصد، اما قیمت محصول ما و آنها با هم برابر است.

نوری یکی از مشکلات شرکت را دفع پسماند دانست و افزود: امیدواریم مسئولان کمک کنند که در دفع پسماند، سوخت، خرید از معدن و ... مشکل نداشته باشیم و کاری کنیم که کارگران و خانواده‌های آنها در آرامش باشند.

مدیر شرکت پارس کرم ابراز امیداوری کرد با حمایت مسئولان بزودی شرکت به روند طبیعی خود بازگردد و با انجام تولید بتواند انتظارات کارگران، بازنشستگاه و نیاز داخل را تامین کند.