تاریخ انتشار : 20/10/1395 - 11:59

کد خبر : 24787

ترامپ دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را پذیرفت

"راینس پریبس" اعلام کرد دونالد ترامپ سرانجام گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا را در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پذیرفت.

به گزارش میانخبر، "راینس پریبس"، گزینه انتخابی دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا برای ریاست ستاد کارکنان کاخ سفید روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد ترامپ سرانجام گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا را در خصوص دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور پذیرفته و ممکن است به زودی اقدامات لازم را در واکنش به این مسئله انجام دهد.

پریبس گفت: ترامپ معتقد است که روسیه پشت پرده نفوذ در پایگاه های حزب دموکرات در انتخابات 2016 بوده است. با این حال، وی خاطر نشان کرد رئیس جمهور منتخب آمریکا در اینکه این حملات سایبری بوسیله "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه هدایت شده است، تردید دارد.

این نخستین بار است که یک مقام ارشد آمریکایی ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را از جانب دونالد ترامپ تأیید می کند.

ترامپ پیشتر هر گونه ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و یا کمک این کشور به پیروزی خود را رد کرده بود. اما اکنون گفته می‌شود وی در فاصله کمتر از دو هفته به مراسم تحلیف خود در 20 ژانویه، از جانب جمهوری خواهان برای پذیرش گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در انتخابات تحت فشار قرار گرفته است.


منبع : باشگاه خبرنگاران