تاریخ انتشار : 30/10/1395 - 11:16

کد خبر : 25155

ابلاغ پیام لاریجانی به پارلمان هند

در سفر جمعی از اعضای کمیسیون اجتماعی به هند و در دیدار با نمایندگان مجلس این کشور ضمن ابلاغ پیام رییس مجلس به پارلمان هند،مشکلات دانشجویان مشغول به تحصیل ایرانی در این کشور بررسی شد.

به گزارش میانخبر، اعضا کمیسیون اجتماعی طی سفر به کشور هندوستان در دیدار با جمعی از نمایندگان مجلس هند در زمینه‌های مربوط حوزه اجتماعی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار که با حضور علی رستمیان، جلیل مختار، محمد وحدتی، سهیلا جلودار زاده و سمیه محمودی برگزار شد، علی رستمیان به عنوان رئیس هیات اعزامی ضمن بیان اینکه حامل پیام رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی به پارلمان هند هستند، در خصوص اهداف سفر و موضوعات تخصصی و کاری مربوط به کمیسیون اجتماعی و نیز مسایل و مشکلات دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور میزبان مواردی را عنوان کرد.

ابراز امیدواری نمایندگان ایران و هند برای تحکیم روابط دو کشور
در ادامه دو طرف در خصوص مسایل حوزه اشتغال، کار و روابط کار، شرایط اداری و استخدامی گفتگو کردند و در این زمینه‌ها به تبادل اطلاعات پرداختند.

همچنین در این دیدار سهیلا جلودار زاده مشکل جمعی از دانشجویان مشغول به تحصیل در هند را بطور مبسوط شرح داد که در این راستا راهکارهای حل و فصل این مشکل نیز مورد بحث و تبادل قرار گرفت و قول مساعد به کمک برای رفع مشکل داده شد.

شایان ذکر است طی دوره دهم قانونگذاری این اولین دیدار پارلمانی فی مابین دو طرف بود که هر دوطرف این دیدار را به فال نیک گرفته و ابراز امیدواری کردند که این دیدار زمینه تحکیم هر چه بیشتر در روابط دو کشور خواهد شد.


منبع : دانا