تاریخ انتشار : 03/11/1395 - 16:58

کد خبر : 25308

فعلا مکانی برای فعالیت مجدد اصناف پلاسکو تعیین نشده

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مکان‌های مختلفی برای فعالیت مجدد اصناف ساختمان پلاسکو پیشنهاد شده و در حال بررسی است، گفت: هیچ مکانی فعلا برای فعالیت مجدد اصناف پلاسکو تعیین نشده است.

به گزارش میانخبر، رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه مکان‌های مختلفی برای فعالیت مجدد اصناف ساختمان پلاسکو پیشنهاد شده و در حال بررسی است، گفت: هیچ مکانی فعلا برای فعالیت مجدد اصناف پلاسکو تعیین نشده است.

علی فاضلی در گفت‌وگو با فارس گفت: هیچ منطقه‌ای فعلا به عنوان جای ثابت برای انتقال و شروع به فعالیت اصناف ساختمان پلاسکو در نظر گرفته نشده است.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه چندین منطقه برای این منظور پیشنهاد شده است، گفت: 4 نقطه پیشنهاد ما بوده و در کنار آن این پیشنهادات برخی خیرین هم اعلام آمادگی کرده‌اند که می‌توانند فضایی را برای فعالیت اصناف ساختمان پلاسکو در اختیار آنها قرار دهند.

وی با بیان اینکه مکان‌هایی را که خیرین پیشنهاد داده‌اند خارج از تهران است، بیان داشت: کسبه پلاسکو تمایل دارند، تا فعالیت مجدد خود را در تهران آغاز کنند.

فاضلی تصریح کرد: یقینا باید شرایط در نقاط مختلف پپشنهادی فراهم و وضعیت برای فعالیت مجدد اصناف ساماندهی شود.

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه آخرین برآورد ما از خسارت مالی وارده به کسبه ساختمان پلاسکو 1500 میلیارد تومان است، گفت: در گردهمایی امروز کسبه این ساختمان، فرم‌هایی در اختیار آنها قرار گرفت، تا از طریق خوداظهاری میزان سرمایه ثابت، سرمایه در گردش و ارزش کالاهای از دست رفته‌شان را به ما اعلام کنند.

وی همچنین بیان داشت: در گردهمایی امروز کسبه ساختمان پلاسکو پیشنهاداتی برای حل پاره‌ای از مشکلات این افراد برای ارائه به دولت عنوان شد که پشنهاد بخشودگی بیمه، بخشودگی مالیات 95 و بخشودگی بدهی به بنیاد مستضعفان از جمله این پیشنهادات است.


منبع : صراط